Knobby Swedish Youth Enduro Championship 170507 - LiveResults by NTS-Timing

        Visa brutna & uteslutna sekunder.

Start 10:00
USM3 kör 11SP
USM1, USM2, USM D2 och Öppen Dam kör 8SP
USM D1 kör 6SP

Totalresultatlista
Pl.
tot.
Pl.
kl.
Nr Namn Klubb Klass SP1 SP2 SP3 SP4 SP5 SP6 SP7 SP8 SP9 SP10 SP11 Körtid Prick Totaltid Diff
föreg
Diff
tot
1 1 180 Olle Wennerlund Tranås MS USM D1 08:21.28
08:44.07
06:06.26
06:35.60
09:14.47
10:06.73
03:27.43
03:42.04
08:24.28
06:17.97
09:35.36
03:56.44
08:37.01
06:30.61
09:48.98
03:44.07
01:53:12.60 0 01:53:12.60 +0:00.00 +00:00.00
2 1 181 Kim Jansson SMK Söderhamnsavdelning USM1 08:32.63
09:05.35
06:18.30
06:43.20
09:31.79
10:28.29
03:32.99
04:14.06
08:44.42
06:22.23
10:09.80
03:47.42
08:47.24
06:32.87
10:15.05
04:06.40
01:57:12.04 0 01:57:12.04 +3:59.44 +03:59.44
3 1 56 Robin Hofmann AMF Södertälje USM3 08:59.01
09:15.51
06:28.92
07:02.10
10:05.27
10:51.33
03:44.04
04:03.94
09:05.79
06:46.05
10:18.24
03:52.31
09:16.08
06:43.70
10:44.97
04:02.21
02:01:19.47 0 02:01:19.47 +4:07.43 +08:06.87
4 1 182 Anders Wallenqvist Göta MS USM2 08:50.47
09:17.89
06:34.25
06:59.46
10:05.82
11:00.67
03:54.82
04:00.82
09:06.99
06:43.00
10:29.35
03:52.96
09:23.69
06:51.41
10:46.32
04:02.30
02:02:00.22 0 02:02:00.22 +0:40.75 +08:47.62
5 2 164 Jeff Nordin SMK Ockelbo USM2 08:55.61
09:17.28
06:37.82
06:58.91
10:13.86
11:08.55
03:44.19
04:04.44
08:56.28
06:44.20
10:27.85
03:59.05
09:18.44
06:57.35
10:51.85
03:51.91
02:02:07.59 0 02:02:07.59 +0:07.37 +08:54.99
6 2 285 Christoffer Demby Luleå MS USM3 09:30.96
09:48.32
06:56.89
07:19.20
10:28.39
11:12.23
03:48.91
03:59.23
09:28.17
06:59.52
10:35.08
03:50.09
09:42.65
07:10.11
11:03.72
03:50.05
02:05:43.52 0 02:05:43.52 +3:35.93 +12:30.92
7 3 279 David Draganis Stenungsunds MS USM3 09:26.93
09:44.45
06:54.79
07:30.59
11:12.71
11:55.43
03:54.56
04:21.63
09:30.42
07:08.20
11:26.10
04:15.42
09:54.56
07:17.24
11:37.10
04:05.30
02:10:15.43 0 02:10:15.43 +4:31.91 +17:02.83
8 4 80 Mattias Ternehäll Stenungsunds MS USM3 07:22.66
07:13.03
12:31.64
12:18.58
03:35.32
03:39.05
09:13.95
09:06.31
07:12.81
12:12.55
03:42.99
09:12.98
07:11.52
12:44.41
03:58.44
09:17.68
02:10:33.92 0 02:10:33.92 +0:18.49 +17:21.32
9 1 363 Erik Österberg Göta MS USM D2 10:00.85
10:28.69
07:13.34
07:53.23
10:57.37
11:49.61
05:54.40
05:02.23
10:02.25
07:23.92
11:42.84
05:02.26
10:18.28
07:39.41
11:36.06
04:54.76
02:17:59.50 0 02:17:59.50 +7:25.58 +24:46.90
10 3 169 Linus Larsson Arctic Motocrossklubb USM2 09:57.90
10:38.49
07:27.93
08:05.98
11:33.90
12:56.58
04:26.61
05:13.83
10:05.15
07:36.26
11:52.84
04:57.33
10:25.53
07:57.77
12:12.77
04:37.18
02:20:06.05 0 02:20:06.05 +2:06.55 +26:53.45
11 2 383 Alexander Eriksson Västerås MK USM D1 09:39.66
10:37.34
07:10.47
08:40.38
11:53.06
14:05.79
04:56.21
05:32.36
09:51.79
07:42.51
12:47.73
05:40.49
10:16.39
07:56.42
12:49.81
05:36.82
02:25:17.23 0 02:25:17.23 +5:11.18 +32:04.63
12 2 28 Robert Engberg SMK Ockelbo USM1 04:51.43
04:55.30
07:43.54
07:58.36
04:46.74
04:50.58
08:03.09
04:52.47
07:50.01
04:54.39
08:02.82
04:52.25
08:04.55
04:55.82
07:55.86
01:34:37.21 0 01:34:37.21
13 3 20 Jonas Wikström SMK Dala Falun USM1 05:01.26
05:12.46
07:37.31
08:40.11
04:57.53
05:17.57
07:56.09
05:01.87
08:07.51
05:05.68
08:14.20
05:54.24
08:46.42
05:28.79
08:51.43
01:40:12.47 0 01:40:12.47 +5:35.26
14 5 377 Max Ahlin Falköpings MK USM3 04:56.98
04:34.87
05:06.10
05:17.68
10:43.84
11:03.21
04:36.60
05:13.77
10:37.46
04:33.58
05:10.61
10:43.38
04:31.45
05:15.43
10:54.78
01:43:19.74 0 01:43:19.74 +3:07.27
15 4 5 Lars Isaksson Timrå EK USM1 05:14.17
05:36.35
08:31.07
08:45.18
05:21.67
05:28.40
08:38.39
05:21.35
08:42.60
05:27.98
08:43.60
05:27.82
08:49.83
05:30.12
08:52.79
01:44:31.32 0 01:44:31.32 +1:11.58
16 6 337 Oscar Olsson Örbyhus MCK USM3 05:00.07
04:49.18
05:35.08
05:46.68
11:01.39
11:38.80
04:42.57
05:38.27
11:05.08
04:57.81
05:43.89
11:11.45
04:47.40
05:37.59
11:26.43
01:49:01.69 0 01:49:01.69 +4:30.37
17 7 372 Lucas Bergström Solshesters MCK USM3 05:06.19
05:04.18
05:32.94
05:40.90
11:18.22
11:36.78
04:53.34
05:44.20
11:17.89
04:47.82
05:38.21
11:23.02
04:47.62
05:40.54
11:28.23
01:50:00.08 0 01:50:00.08 +0:58.39
18 8 325 Rasmus Sandsborg Vimmerby MS USM3 05:05.06
04:55.52
05:29.39
05:46.11
11:22.54
11:45.27
04:54.69
05:36.80
11:21.06
04:49.44
05:38.61
11:24.11
04:50.35
05:37.33
11:44.14
01:50:20.42 0 01:50:20.42 +0:20.34
19 9 388 Lukas Wärn Göta MS USM3 04:59.43
04:57.49
05:33.05
05:46.85
11:38.02
11:53.71
04:51.43
05:35.69
11:35.59
04:50.36
05:39.22
11:33.20
04:52.19
05:44.23
11:48.03
01:51:18.49 0 01:51:18.49 +0:58.07
20 10 368 Anton Rosendal SMK Gävle USM3 05:10.60
05:03.87
05:39.94
05:49.92
11:31.60
12:05.56
04:54.95
05:32.67
11:20.84
04:49.60
05:58.39
11:34.94
04:56.38
05:42.61
11:56.20
01:52:08.07 0 01:52:08.07 +0:49.58
21 11 328 Hampus Smith FMCK Malmö USM3 05:08.49
04:52.37
05:50.21
05:53.99
11:33.40
12:04.91
04:50.56
06:01.31
11:34.56
04:48.21
05:57.48
11:40.50
04:47.44
05:51.93
11:50.02
01:52:45.38 0 01:52:45.38 +0:37.31
22 12 319 Simon Dahlén Uppsala MCK USM3 05:10.00
05:03.65
05:47.92
05:44.34
12:08.49
12:19.77
05:03.05
05:46.18
11:50.34
04:52.66
05:43.41
12:00.54
04:50.28
05:50.41
12:17.88
01:54:28.92 0 01:54:28.92 +1:43.54
23 13 367 Oscar Karlsson Fjugesta MS USM3 05:17.95
05:12.75
05:46.07
06:05.82
11:40.76
12:31.54
05:00.23
05:51.84
11:41.25
05:02.52
05:52.11
11:50.98
05:02.00
05:57.61
12:23.50
01:55:16.93 0 01:55:16.93 +0:48.01
24 14 323 Emil Johansson FMCK Skövde USM3 05:17.38
05:11.41
06:00.04
06:04.46
11:51.11
12:31.63
05:07.96
05:58.77
11:48.64
04:59.77
05:48.26
11:53.33
05:05.19
06:05.04
12:25.67
01:56:08.66 0 01:56:08.66 +0:51.73
25 15 338 Adam Olsson Rödeby CK USM3 05:20.66
05:15.74
06:10.01
06:14.87
11:53.00
12:18.05
05:06.99
06:07.69
11:45.64
04:59.10
06:19.57
11:52.11
04:56.14
06:20.14
11:51.19
01:56:30.90 0 01:56:30.90 +0:22.24
26 16 339 Dennis Henberg FMCK Skövde USM3 05:22.98
05:13.84
05:50.02
05:59.67
11:55.98
13:32.52
05:10.62
05:46.01
12:01.61
05:08.42
05:52.28
12:56.51
05:12.89
05:41.77
12:29.30
01:58:14.42 0 01:58:14.42 +1:43.52
27 17 326 Viktor Eriksson Västerås MK USM3 05:23.63
05:19.03
05:48.14
06:30.83
11:57.58
13:47.68
05:08.00
05:46.51
11:30.82
04:58.18
05:49.03
11:56.91
05:12.50
06:36.42
14:04.40
01:59:49.66 0 01:59:49.66 +1:35.24
28 18 353 Lukas Rönning Försvarsmaktens EK USM3 05:24.96
05:26.63
06:13.55
06:49.35
12:23.54
13:36.98
05:13.62
06:22.78
12:42.88
05:15.95
06:29.94
13:00.16
05:19.55
06:24.55
13:25.59
02:04:10.03 0 02:04:10.03 +4:20.37
29 19 357 Karl Anderberg Botkyrka MK USM3 05:37.91
08:44.82
06:33.49
06:29.06
12:38.08
13:17.71
05:23.01
06:27.36
13:18.61
05:17.02
06:30.40
13:01.86
05:24.82
06:25.90
13:01.14
02:08:11.19 0 02:08:11.19 +4:01.16
30 20 390 Jakob Jonsson Göta MS USM3 05:46.48
05:53.40
06:59.48
07:14.26
13:16.07
13:56.72
05:50.47
07:07.92
13:33.90
05:45.43
07:13.07
13:50.68
05:47.39
07:01.86
14:30.30
02:13:47.43 0 02:13:47.43 +5:36.24
31 21 397 Herman Aaslestad Ask Lier msk USM3 05:55.32
06:10.86
07:02.03
07:06.64
13:42.96
14:21.36
05:55.33
06:56.37
13:51.87
05:49.12
06:57.64
13:37.49
06:05.05
06:42.72
14:32.14
02:14:46.90 0 02:14:46.90 +0:59.47
32 4 2 Albin Elowson FMCK Skövde USM2 12:21.41
13:05.51
07:58.54
08:56.13
02:34.16
09:47.29
12:50.11
08:33.00
02:55.08
10:23.04
13:18.66
08:34.56
02:58.79
10:16.95
02:04:33.23 0 02:04:33.23
33 5 1 Joakim Ljunggren Karlskoga EK USM2 12:06.67
13:35.46
07:57.66
09:12.14
02:38.04
09:34.77
12:46.51
08:42.54
02:59.83
10:17.74
13:22.61
08:57.94
03:05.84
10:31.92
02:05:49.67 0 02:05:49.67 +1:16.44
34 5 7 Niklas Persson Karlskoga EK USM1 12:20.56
13:34.42
08:02.03
09:10.60
02:42.91
09:49.81
12:57.68
08:48.70
03:09.00
10:33.75
13:57.82
09:12.72
03:08.34
10:29.72
02:07:58.06 0 02:07:58.06 +2:08.39
35 3 10 Joakim Grelsson Fältjägarna EF USM D1 12:36.27
13:59.81
08:10.47
09:24.05
02:43.58
09:47.60
13:18.18
08:54.78
03:02.06
10:32.37
13:49.24
09:07.54
03:12.97
10:45.29
02:09:24.21 0 02:09:24.21 +1:26.15
36 2 9 Erik Ljungberg Falköpings MK USM D2 12:40.90
14:02.86
08:11.98
09:38.11
02:40.71
09:56.54
13:16.83
08:56.92
03:00.17
10:38.39
13:50.65
09:14.53
03:08.72
10:44.77
02:10:02.08 0 02:10:02.08 +0:37.87
37 4 12 Pontus Skog Karlskoga EK USM D1 12:36.07
14:04.59
08:13.34
09:19.91
02:46.28
10:06.51
13:09.56
08:50.51
03:06.50
10:38.64
13:41.55
09:40.29
03:10.57
10:50.76
02:10:15.08 0 02:10:15.08 +0:13.00
38 6 6 Johan Edlund Karlskoga EK USM1 12:36.45
14:07.59
08:19.08
09:21.26
02:44.55
10:12.41
13:15.07
08:57.98
03:07.22
10:38.71
13:45.32
09:20.64
03:13.46
11:17.18
02:10:56.92 0 02:10:56.92 +0:41.84
39 22 22 Martin Larsson Försvarsmaktens EK USM3 12:44.25
14:24.84
08:18.19
09:31.01
02:45.53
10:11.08
13:24.21
09:04.10
03:16.32
10:55.37
14:00.49
09:24.54
03:17.48
10:51.17
02:12:08.58 0 02:12:08.58 +1:11.66
40 7 14 Kalle Svensson Vimmerby MS USM1 13:01.39
14:19.39
08:19.23
09:26.92
02:43.93
10:03.19
13:15.42
09:09.63
03:09.27
10:51.61
14:20.90
09:27.93
03:10.95
10:51.03
02:12:10.79 0 02:12:10.79 +0:02.21
41 8 4 Andreas Linusson Kinna MK USM1 12:32.49
14:40.91
08:07.66
09:23.23
02:42.64
09:44.23
13:35.72
09:06.20
03:13.15
10:53.20
14:54.47
09:32.91
03:13.03
10:40.03
02:12:19.87 0 02:12:19.87 +0:09.08
42 3 15 Anton Sandstedt Tibro MK USM D2 13:02.44
14:05.25
08:29.32
09:13.54
02:41.19
10:10.88
13:43.03
09:12.43
03:06.53
10:48.38
14:20.09
09:25.30
03:12.85
10:48.80
02:12:20.03 0 02:12:20.03 +0:00.16
43 4 202 Victor Broström Karlskoga EK USM D2 13:28.41
13:53.43
08:18.84
09:46.53
02:46.07
10:14.56
13:11.26
09:01.78
03:05.87
10:43.80
14:15.73
09:36.65
03:15.78
10:52.03
02:12:30.74 0 02:12:30.74 +0:10.71
44 5 13 Emil Jonsson Tibro MK USM D1 12:47.45
14:32.17
08:17.57
09:40.40
02:43.83
09:57.22
13:30.98
09:12.62
03:10.62
10:47.63
14:51.21
09:20.24
03:09.95
10:45.31
02:12:47.20 0 02:12:47.20 +0:16.46
45 6 195 Adam Broström Karlskoga EK USM2 13:11.65
14:43.86
08:23.73
09:30.28
02:46.07
10:03.30
13:34.69
09:00.22
03:02.63
10:43.19
14:12.46
09:33.89
03:13.40
10:52.51
02:12:51.88 0 02:12:51.88 +0:04.68
46 9 19 Fredrik Johansson Botkyrka MK USM1 13:29.20
14:18.21
08:20.14
09:42.53
02:47.67
10:18.52
13:40.49
09:12.18
03:08.74
10:51.48
14:22.29
09:35.60
03:13.65
11:01.21
02:14:01.91 0 02:14:01.91 +1:10.03
47 6 11 Erik Appelqvist Kortedala MK USM D1 12:48.37
14:27.53
08:23.30
09:44.75
02:45.59
09:54.48
14:07.59
09:04.56
03:11.82
11:02.74
14:52.72
09:47.05
03:19.33
11:08.93
02:14:38.76 0 02:14:38.76 +0:36.85
48 7 23 Marcus Adielsson Tibro MK USM D1 13:16.68
14:44.64
08:29.35
09:50.93
02:42.95
10:04.70
13:52.62
09:18.88
03:19.43
10:48.71
14:34.50
09:54.21
03:17.33
11:04.14
02:15:19.07 0 02:15:19.07 +0:40.31
49 7 24 Oliver Nelson Tibro MK USM2 13:36.84
15:17.31
08:22.80
10:09.08
02:41.87
09:49.94
13:56.04
09:15.19
03:02.20
10:40.17
14:52.00
09:40.68
03:15.41
11:04.25
02:15:43.78 0 02:15:43.78 +0:24.71
50 8 35 Kevin Olsen AMF Södertälje USM2 13:35.36
14:40.39
08:36.41
09:55.09
02:44.85
10:24.08
13:58.79
09:09.35
03:08.11
10:58.48
14:35.53
09:46.24
03:17.46
10:57.10
02:15:47.24 0 02:15:47.24 +0:03.46
51 9 17 Anton Nord FMCK Skövde USM2 13:18.08
14:38.40
08:35.28
09:47.48
02:46.31
10:15.58
13:41.34
09:17.59
03:14.99
10:59.02
14:32.67
10:34.75
03:20.70
11:09.21
02:16:11.40 0 02:16:11.40 +0:24.16
52 23 25 Robert Friberg Tibro MK USM3 13:01.82
15:16.91
08:32.94
11:07.40
02:43.93
10:08.22
13:40.26
09:08.35
03:06.80
10:46.73
15:17.47
09:46.55
03:09.33
11:05.09
02:16:51.80 0 02:16:51.80 +0:40.40
53 10 38 Jesper Johansson Botkyrka MK USM2 13:21.43
14:59.40
08:28.40
09:59.31
02:44.92
10:27.41
14:02.76
09:14.56
03:18.66
11:06.00
14:40.08
09:41.27
03:20.63
11:44.39
02:17:09.22 0 02:17:09.22 +0:17.42
54 11 46 Johan Eklundh Sala MSK USM2 13:32.04
14:55.00
08:50.56
10:11.85
02:45.13
10:24.01
14:08.92
09:23.38
03:06.97
11:25.06
14:40.01
09:44.47
03:09.42
11:20.15
02:17:36.97 0 02:17:36.97 +0:27.75
55 10 37 Niclas Lindberg SMK Gävle USM1 13:26.52
15:01.08
08:38.11
10:09.76
02:50.14
10:24.10
14:02.05
09:34.16
03:20.87
11:04.50
14:38.66
10:09.99
03:27.59
10:58.84
02:17:46.37 0 02:17:46.37 +0:09.40
56 12 291 Richard Alun Göta MS USM2 12:58.45
15:38.77
08:34.59
10:18.07
02:45.79
10:17.21
13:58.41
09:29.97
03:18.33
11:15.54
14:57.81
09:50.07
03:18.95
11:35.21
02:18:17.17 0 02:18:17.17 +0:30.80
57 13 162 Joakim Nordin SMK Ockelbo USM2 13:21.60
14:59.38
08:53.31
10:22.58
02:51.86
10:21.77
14:02.75
09:35.44
03:29.82
11:08.42
14:45.37
10:02.76
03:23.97
11:13.15
02:18:32.18 0 02:18:32.18 +0:15.01
58 5 122 Alexander Gustafsson MK Orion USM D2 13:29.74
15:12.32
08:25.65
10:20.29
02:50.08
10:37.62
14:37.52
09:26.28
03:12.44
11:20.18
15:03.08
09:51.27
03:16.58
11:21.10
02:19:04.15 0 02:19:04.15 +0:31.97
59 24 27 Linus Fasth Linköpings MS USM3 13:43.10
14:57.76
08:55.18
10:20.72
02:51.99
10:35.28
14:34.14
09:26.58
03:18.95
11:13.31
14:57.83
09:47.54
03:22.85
11:13.93
02:19:19.16 0 02:19:19.16 +0:15.01
60 11 52 Emil Gustavsson Tibro MK USM1 14:11.23
14:57.73
08:50.02
10:02.36
02:48.97
10:35.99
14:49.67
09:35.12
03:16.12
11:24.97
15:13.65
09:44.61
03:18.85
11:16.96
02:20:06.25 0 02:20:06.25 +0:47.09
61 8 302 John Salomonsson FMCK Skövde USM D1 13:31.28
15:44.21
08:30.63
10:17.89
02:44.24
10:09.15
14:53.06
09:34.43
03:24.85
11:15.04
15:25.65
10:04.75
03:22.75
11:14.83
02:20:12.76 0 02:20:12.76 +0:06.51
62 6 40 Oskar Ljungström Falköpings MK USM D2 13:06.88
16:41.55
08:32.63
11:06.17
02:48.25
09:58.30
13:50.39
09:24.21
03:18.24
11:05.05
15:32.50
10:11.83
03:37.66
11:21.57
02:20:35.23 0 02:20:35.23 +0:22.47
63 12 36 Christoffer Strömgren Karlskoga EK USM1 14:04.19
15:30.15
08:48.36
10:04.68
02:48.84
10:43.74
14:30.20
09:44.71
03:20.66
11:25.57
15:04.55
09:53.32
03:13.86
11:23.91
02:20:36.74 0 02:20:36.74 +0:01.51
64 25 50 Patrik Sjöberg Björkviks MC USM3 13:51.98
15:30.09
08:45.82
10:20.56
02:57.06
11:13.83
14:41.94
09:32.59
03:22.77
11:23.76
14:46.75
09:41.23
03:18.84
11:36.66
02:21:03.88 0 02:21:03.88 +0:27.14
65 26 151 Rasmus Stenbacks Botkyrka MK USM3 13:32.95
15:39.40
08:44.13
10:34.10
03:00.35
10:28.29
14:18.10
09:47.34
03:23.92
11:28.65
15:02.03
10:04.93
03:36.69
11:41.87
02:21:22.75 0 02:21:22.75 +0:18.87
66 7 243 Noa Largén Norrahammars MK USM D2 13:42.21
15:44.15
08:42.63
10:31.73
02:48.55
10:21.90
14:18.32
09:40.67
03:20.11
11:34.80
15:17.91
10:23.12
03:25.30
11:33.40
02:21:24.80 0 02:21:24.80 +0:02.05
67 27 47 Tobias Burman Östhammars MK USM3 14:04.47
14:52.82
08:56.25
10:29.75
02:51.78
10:51.52
14:28.93
09:33.01
03:42.53
11:31.34
15:08.38
09:53.40
03:28.74
11:36.50
02:21:29.42 0 02:21:29.42 +0:04.62
68 8 30 Markus Lundgren Vimmerby MS USM D2 13:57.20
15:15.78
09:25.90
10:41.48
02:52.92
10:35.50
14:44.12
09:52.42
03:18.82
11:13.25
15:17.43
10:07.44
03:22.30
11:12.00
02:21:56.56 0 02:21:56.56 +0:27.14
69 28 29 Patrik Ståhl Sala MSK USM3 13:46.13
15:29.23
08:57.58
10:20.60
02:44.03
10:29.88
14:41.55
09:52.83
03:10.26
11:18.60
16:04.84
10:58.80
03:16.76
11:15.18
02:22:26.27 0 02:22:26.27 +0:29.71
70 13 41 Alexander Dahlén Uppsala MCK USM1 14:59.76
15:45.30
08:48.16
11:24.97
02:49.84
10:21.52
14:47.52
09:30.24
03:30.45
11:04.97
14:49.73
10:30.98
03:18.69
10:53.12
02:22:35.25 0 02:22:35.25 +0:08.98
71 14 42 Carl Johan Bjerkert Vimmerby MS USM2 13:23.52
16:56.42
08:39.81
11:14.90
02:46.31
10:52.02
14:30.53
09:35.23
03:23.22
11:15.34
15:47.46
10:05.92
03:25.00
11:24.97
02:23:20.65 0 02:23:20.65 +0:45.40
72 14 59 Anton Folkesson Borås MK USM1 14:09.23
16:00.96
08:57.72
10:42.57
02:54.12
10:45.38
14:47.53
09:45.84
03:24.49
11:24.72
15:10.77
10:04.99
03:34.53
11:48.88
02:23:31.73 0 02:23:31.73 +0:11.08
73 15 104 Zander Knutson Göta MS USM1 13:48.92
16:20.74
08:58.16
10:56.86
02:50.87
10:34.32
14:50.74
09:54.53
03:37.21
11:33.26
15:38.44
10:13.46
03:31.94
11:45.13
02:24:34.58 0 02:24:34.58 +1:02.85
74 29 107 Daniel Johansson Linköpings MS USM3 13:51.66
16:18.60
08:54.95
11:04.01
02:58.68
10:41.18
14:39.69
09:56.49
03:26.84
11:34.77
15:33.02
10:25.46
03:35.18
11:49.79
02:24:50.32 0 02:24:50.32 +0:15.74
75 15 115 Niklas Bergström SMK Vingåker USM2 14:20.76
15:37.45
09:09.81
11:15.60
02:51.98
10:56.90
15:15.78
10:24.58
03:34.14
11:51.11
15:35.98
10:16.07
03:33.58
11:45.97
02:26:29.71 0 02:26:29.71 +1:39.39
76 9 184 Marcus Torkelsson FMCK Hässleholm USM D2 14:17.13
16:53.30
09:02.10
11:05.80
02:49.92
10:38.85
15:13.35
10:22.57
03:31.16
11:38.06
15:36.08
10:30.86
03:40.95
12:02.61
02:27:22.74 0 02:27:22.74 +0:53.03
77 10 82 Erik Wahlström FMCK Skövde USM D2 14:36.44
16:46.78
09:07.55
11:08.85
02:53.06
11:02.03
15:06.18
10:04.43
03:19.75
11:39.84
16:51.09
10:22.53
03:20.22
11:54.10
02:28:12.85 0 02:28:12.85 +0:50.11
78 16 214 Charlie Viklund SMK Ockelbo USM2 14:39.54
16:57.65
09:31.83
11:09.28
02:54.70
10:51.17
15:28.38
10:09.85
03:21.82
11:41.63
16:16.08
10:24.82
03:24.67
11:40.45
02:28:31.87 0 02:28:31.87 +0:19.02
79 9 306 Carl Andersson FMCK Skövde USM D1 14:59.06
16:26.95
09:18.58
11:28.36
02:51.98
11:06.75
16:02.62
10:20.20
03:30.35
11:38.60
15:49.47
10:40.54
03:26.02
11:59.41
02:29:38.89 0 02:29:38.89 +1:07.02
80 17 105 Linus Hedman Finspångs MS USM2 14:28.58
16:42.73
08:57.53
10:51.97
02:52.71
10:46.87
15:24.73
10:33.35
03:36.31
11:45.21
16:51.13
11:16.22
03:29.76
12:14.43
02:29:51.53 0 02:29:51.53 +0:12.64
81 30 117 Pontus Vestling MSK Hammaren USM3 14:50.16
16:34.89
09:25.35
11:04.67
02:56.75
11:02.19
16:03.33
10:41.82
03:22.94
11:50.08
16:34.67
10:27.42
03:21.38
12:06.16
02:30:21.81 0 02:30:21.81 +0:30.28
82 16 67 Felix Gunnerheim Göta MS USM1 15:19.29
16:24.61
09:20.05
10:56.19
02:57.99
11:06.64
15:46.85
10:30.58
03:29.58
12:00.97
16:58.26
10:32.15
03:30.74
12:11.94
02:31:05.84 0 02:31:05.84 +0:44.03
83 11 53 Tim Johansson Åsätra MK USM D2 14:36.81
16:42.86
09:26.66
10:39.12
02:57.23
11:07.24
15:44.05
10:24.94
04:04.11
12:11.07
17:03.06
10:44.82
03:32.25
12:04.42
02:31:18.64 0 02:31:18.64 +0:12.80
84 10 224 Linus Forskil Karlskoga EK USM D1 14:02.58
16:38.77
09:15.43
11:09.75
02:55.55
11:05.36
16:26.96
10:57.62
03:35.73
12:37.37
16:23.20
11:06.20
03:43.17
12:16.82
02:32:14.51 0 02:32:14.51 +0:55.87
85 11 222 Emil Johansson FMCK Skövde USM D1 15:26.17
16:37.48
09:49.51
10:44.82
02:57.35
11:25.12
16:11.18
10:21.67
03:30.51
12:25.09
16:13.12
10:44.10
03:32.07
12:19.30
02:32:17.49 0 02:32:17.49 +0:02.98
86 18 172 Jimmy Johansson Bodafors MK USM2 14:53.18
16:56.63
09:06.56
10:54.76
02:54.68
10:53.42
15:25.92
10:34.16
03:45.22
12:01.92
17:52.39
10:50.29
03:39.82
12:31.28
02:32:20.23 0 02:32:20.23 +0:02.74
87 12 278 David Holmqvist Örbyhus MCK USM D2 14:37.50
16:45.04
09:20.00
12:02.86
02:54.20
11:14.42
15:50.05
10:58.57
03:34.81
12:11.22
16:53.37
11:24.06
03:32.35
12:18.72
02:33:37.17 0 02:33:37.17 +1:16.94
88 13 58 Robert Engberg SMK Ockelbo USM D2 14:54.77
17:21.56
09:25.80
11:20.36
02:57.50
11:11.60
16:15.20
10:35.85
03:37.59
12:41.64
16:57.81
10:47.89
03:37.35
12:07.28
02:33:52.20 0 02:33:52.20 +0:15.03
89 31 177 Joakim Gustafsson Göta MS USM3 14:45.78
16:55.38
09:39.21
11:20.97
03:02.34
11:47.05
16:02.33
10:32.53
03:34.80
12:24.86
16:45.10
11:01.87
03:36.65
12:47.66
02:34:16.53 0 02:34:16.53 +0:24.33
90 19 188 Robert Svanqvist SMK Vingåker USM2 14:58.42
17:52.76
09:15.62
11:10.94
02:59.78
11:53.46
15:41.16
10:31.83
03:36.40
12:15.19
15:55.47
11:45.32
03:37.51
12:51.23
02:34:25.09 0 02:34:25.09 +0:08.56
91 17 211 Johan Vestman ÖMK Motocross & Enduro USM1 15:09.11
17:05.65
09:34.28
11:03.84
03:04.99
11:36.74
16:14.73
10:32.65
03:38.04
12:21.04
17:05.22
10:56.26
03:38.74
12:30.18
02:34:31.47 0 02:34:31.47 +0:06.38
92 32 57 Niclas Norman Umeå AK USM3 15:43.57
17:03.74
09:40.03
10:55.12
02:56.77
11:29.95
16:34.52
10:42.70
03:34.63
12:15.09
16:45.71
11:07.71
03:38.49
12:22.70
02:34:50.73 0 02:34:50.73 +0:19.26
93 20 73 Tim Strandberg FMCK Eksjö USM2 14:43.33
17:13.71
09:12.94
11:21.39
02:58.13
11:25.74
15:57.74
10:52.38
03:45.85
12:40.83
17:04.88
11:21.71
03:40.96
12:37.53
02:34:57.12 0 02:34:57.12 +0:06.39
94 21 113 Björn Levin Kinna MK USM2 15:39.68
17:32.88
09:32.50
11:32.47
03:00.23
11:15.21
16:31.72
10:26.65
03:45.83
12:05.17
17:24.86
10:34.48
03:39.45
12:06.04
02:35:07.17 0 02:35:07.17 +0:10.05
95 18 301 Jim Rundblad Finspångs MS USM1 15:10.21
18:07.21
09:44.32
11:38.13
03:03.16
11:43.40
16:00.10
10:41.46
03:36.03
12:13.17
16:54.02
11:13.47
03:31.55
12:31.46
02:36:07.69 0 02:36:07.69 +1:00.52
96 33 138 Jonnie Malmros FMCK Hässleholm USM3 16:04.57
17:06.93
10:03.77
11:35.53
03:00.38
11:27.21
16:26.56
11:02.55
03:41.56
12:19.80
17:25.31
11:31.51
03:47.71
12:34.26
02:38:07.65 0 02:38:07.65 +1:59.96
97 12 137 Sebastian Strålin Laxå MK USM D1 15:04.79
17:41.18
09:29.73
12:03.14
02:54.16
11:10.75
16:19.91
10:39.06
03:32.73
12:20.24
18:36.83
11:49.02
03:36.74
12:49.39
02:38:07.67 0 02:38:07.67 +0:00.02
98 22 92 Mattias Blind Vilhelmina MK USM2 15:25.51
17:21.50
10:01.90
12:02.77
03:08.58
12:14.69
16:09.73
10:42.07
03:41.86
12:54.87
16:33.85
11:38.34
03:45.98
12:44.78
02:38:26.43 0 02:38:26.43 +0:18.76
99 13 316 Axel Andersson SMK Östgöta MC-Förening USM D1 15:13.77
18:18.67
09:53.94
11:43.04
02:58.90
11:10.20
16:36.73
10:49.20
04:07.61
12:21.92
17:38.19
11:21.79
03:38.94
12:37.81
02:38:30.71 0 02:38:30.71 +0:04.28
100 19 93 Fredrik Starck Wäxjö MS USM1 15:36.39
17:48.25
09:49.05
12:47.86
02:56.64
11:52.74
17:06.48
11:20.03
04:03.20
12:23.04
17:39.15
11:15.43
03:41.23
12:37.21
02:40:56.70 0 02:40:56.70 +2:25.99
101 34 378 Ted Oskarsson Hedeby MCK USM3 15:35.05
17:49.86
10:58.22
12:07.79
03:06.02
11:56.04
16:37.79
11:32.56
03:37.07
12:39.59
17:04.11
11:15.95
03:31.50
13:29.48
02:41:21.03 0 02:41:21.03 +0:24.33
102 23 76 Timmy Compier Försvarsmaktens EK USM2 15:36.45
18:04.95
09:42.91
12:59.76
03:00.57
11:46.85
16:28.52
10:48.52
03:57.86
12:44.84
17:10.19
11:54.42
04:00.34
13:14.24
02:41:30.42 0 02:41:30.42 +0:09.39
103 20 84 Erik Öhman Finspångs MS USM1 15:42.02
18:16.92
09:53.91
11:44.20
03:06.07
12:07.23
17:07.14
11:14.28
03:41.30
12:54.73
17:43.03
11:23.79
03:42.15
12:58.87
02:41:35.64 0 02:41:35.64 +0:05.22
104 21 149 Mårten Bolander FMCK Umeå USM1 16:19.71
18:03.19
09:59.64
11:33.94
03:05.83
11:58.75
17:27.31
10:39.09
03:35.13
12:31.58
18:13.07
11:26.42
03:46.69
13:27.05
02:42:07.40 0 02:42:07.40 +0:31.76
105 22 96 Oscar Lindahl Linköpings MS USM1 15:43.00
17:38.21
09:59.91
12:08.51
03:06.68
12:05.69
16:30.25
11:39.30
03:42.81
13:24.83
17:14.71
11:40.12
03:43.26
13:53.65
02:42:30.93 0 02:42:30.93 +0:23.53
106 14 349 Douglas Danfors Botkyrka MK USM D1 15:42.11
17:48.26
09:46.23
12:44.12
02:59.69
11:38.73
17:06.64
11:39.81
03:51.71
13:12.48
17:46.44
11:50.49
03:45.27
13:30.43
02:43:22.41 0 02:43:22.41 +0:51.48
107 23 290 Thomas Sällström Stenungsunds MS USM1 15:37.45
17:46.82
10:16.35
12:16.00
03:04.51
11:44.88
16:59.00
11:51.87
03:53.77
12:56.55
17:14.33
12:29.36
03:50.95
13:23.04
02:43:24.88 0 02:43:24.88 +0:02.47
108 24 281 Fredrik Schelin SMK Södermanlandsavdeln USM2 15:09.63
20:01.14
09:29.49
13:01.78
02:53.31
11:07.46
16:17.76
11:03.00
03:40.51
12:29.79
18:44.29
13:15.57
03:39.08
12:52.86
02:43:45.67 0 02:43:45.67 +0:20.79
109 15 295 Malte Wickman AMF Södertälje USM D1 15:01.48
19:31.54
10:10.24
12:41.43
03:09.55
12:16.24
17:15.22
12:09.01
03:51.13
12:54.05
18:45.32
12:04.95
03:48.89
13:52.66
02:47:31.71 0 02:47:31.71 +3:46.04
110 25 144 Anton Olsson Nybro MK USM2 15:54.17
18:19.14
10:25.39
12:24.63
03:06.58
12:44.82
17:42.05
11:17.48
03:45.92
13:16.07
17:46.94
11:33.03
03:48.95
13:11.63
02:45:16.80 180 02:48:16.80 +0:45.09
111 35 66 Linus Lorentzon Alingsås MCK USM3 15:52.27
18:13.07
10:00.59
12:09.23
03:07.40
11:52.04
16:09.44
10:42.09
03:50.22
12:41.84
17:49.92
12:36.27
03:51.12
13:55.73
02:42:51.23 360 02:48:51.23 +0:34.43
112 36 157 Jonas Wiktorsson Stenungsunds MS USM3 16:17.23
19:30.58
10:14.75
12:46.79
03:08.60
12:05.64
17:16.94
11:36.76
03:47.20
13:42.57
18:26.24
11:59.73
03:45.63
13:38.23
02:48:16.89 60 02:49:16.89 +0:25.66
113 16 272 Martin Grönnslett SMK Södermanlandsavdeln USM D1 15:56.34
19:18.09
10:26.75
13:06.63
03:07.63
12:24.07
18:12.00
12:06.10
04:00.94
12:52.63
18:39.10
12:55.01
03:55.84
13:10.70
02:50:11.83 0 02:50:11.83 +0:54.94
114 26 140 Emil Nors Björkö Enduroklubb USM2 16:44.79
20:13.16
10:34.47
13:37.47
03:12.74
13:06.51
18:51.63
11:59.79
03:59.98
13:51.53
20:04.52
12:48.33
04:03.43
14:22.80
02:57:31.15 0 02:57:31.15 +7:19.32
115 14 94 Fredrik Lejon SMK Dala Falun USM D2 17:43.67
22:08.13
10:56.49
13:43.32
03:15.13
12:54.96
18:38.82
12:16.02
04:02.38
13:19.01
19:44.13
12:53.26
04:06.20
13:32.83
02:59:14.35 60 03:00:14.35 +2:43.20
116 37 189 Erik Frykholm FMCK Umeå USM3 16:21.51
20:09.89
10:47.45
14:35.20
03:26.03
13:18.14
18:29.69
13:30.67
04:07.89
13:37.63
18:18.18
13:57.14
04:12.72
15:01.39
02:59:53.53 240 03:03:53.53 +3:39.18
117 24 187 Jonas Hagman SMK Vingåker USM1 15:34.75
20:08.21
10:00.40
12:26.85
03:06.71
12:02.49
16:39.17
11:05.03
04:07.43
13:51.33
18:46.02
12:36.49
03:55.10
14:01.79
02:48:21.77 1380 03:11:21.77 +7:28.24
118 17 235 Jonatan Brunnberg Idre MCK USM D1 16:43.53
22:04.92
09:52.80
15:03.05
02:59.04
11:28.27
18:27.33
12:32.66
03:53.46
13:20.74
22:04.39
13:56.90
04:09.09
13:49.07
03:00:25.25 1500 03:25:25.25 +14:03.48
119 27 208 Hannes Appelqvist Kortedala MK USM2 05:02.07
05:21.90
10:51.76
04:38.24
05:18.56
10:50.11
04:40.82
05:32.82
10:54.77
04:39.89
05:24.45
11:16.86
01:24:32.25 0 01:24:32.25
120 28 220 Oscar Rooth Haninge MK USM2 04:56.27
05:22.97
10:53.13
04:39.28
05:39.96
10:54.92
04:36.04
05:33.87
10:57.28
04:39.05
05:37.75
11:19.33
01:25:09.85 0 01:25:09.85 +0:37.60
121 25 32 Mattias Hägg Åbågen MCK USM1 04:46.71
05:41.77
11:29.88
04:40.74
05:37.01
11:27.33
04:33.93
05:21.14
11:03.90
04:33.95
05:22.64
11:01.82
01:25:40.82 0 01:25:40.82 +0:30.97
122 1 596 Andreas Rosendal Östhammars MK Öppen Dam 08:42.56
06:40.99
09:52.78
04:00.08
09:05.24
06:40.53
10:35.19
04:02.42
09:01.64
06:46.21
10:35.21
03:50.87
01:29:53.72 0 01:29:53.72 +4:12.90
123 29 209 Wiktor Ahlquist Tibro MK USM2 05:12.07
05:32.47
11:41.86
04:56.38
05:35.13
11:35.08
05:01.39
05:45.43
11:47.52
05:13.25
06:00.21
12:14.77
01:30:35.56 0 01:30:35.56 +0:41.84
124 30 207 Marcus Eisner FMCK Skövde USM2 05:23.12
06:34.28
12:11.61
05:11.55
06:02.30
11:58.92
05:15.73
06:04.73
12:11.18
05:11.28
06:14.80
12:19.89
01:34:39.39 0 01:34:39.39 +4:03.83
125 31 263 Oscar Jonsson Timrå EK USM2 05:29.63
06:20.37
12:20.66
05:12.36
06:11.87
11:49.27
05:16.02
06:16.53
12:18.11
05:10.86
06:20.52
12:19.73
01:35:05.93 0 01:35:05.93 +0:26.54
126 2 437 Andreas Sjöberg Norrbottens MS Boden Öppen Dam 09:18.53
07:01.92
10:28.56
03:52.67
09:25.46
07:05.30
10:53.96
04:11.90
09:43.98
07:20.24
11:24.14
04:28.22
01:35:14.88 0 01:35:14.88 +0:08.95
127 32 299 Emil Rosenquist SMK Kolmården USM2 05:23.35
06:09.53
12:07.17
05:06.43
06:04.46
12:05.35
05:03.55
06:04.83
12:11.43
05:06.78
07:26.88
13:06.16
01:35:55.92 0 01:35:55.92 +0:41.04
128 26 108 Kalle Ahlin Falköpings MK USM1 05:30.78
06:04.82
12:03.26
05:21.33
06:06.62
12:17.40
05:22.59
06:13.69
12:33.66
05:22.55
06:22.20
12:39.37
01:35:58.27 0 01:35:58.27 +0:02.35
129 3 496 Joakim Köping FMCK Stockholm Öppen Dam 09:31.27
07:00.31
10:50.14
04:02.85
09:42.63
07:23.80
11:15.94
04:15.11
09:45.81
07:25.20
11:09.72
03:58.39
01:36:21.17 0 01:36:21.17 +0:22.90
130 4 598 Anders Roth Oskarshamns EK Öppen Dam 06:56.51
12:14.15
03:28.48
09:22.58
07:00.13
12:20.76
03:28.88
09:15.86
06:57.67
12:20.66
03:30.54
09:31.52
01:36:27.74 0 01:36:27.74 +0:06.57
131 5 489 Per Jansson Bollnäs MK Öppen Dam 09:27.73
07:05.08
10:54.76
04:01.50
09:29.41
07:11.99
11:07.05
04:12.15
09:45.42
07:22.88
11:40.15
04:14.36
01:36:32.48 0 01:36:32.48 +0:04.74
132 6 499 Fredrik Tegman Åsätra MK Öppen Dam 09:31.89
07:11.29
11:02.88
04:04.00
09:41.30
07:17.84
11:22.28
04:09.04
09:58.67
07:29.93
11:32.87
04:08.81
01:37:30.80 0 01:37:30.80 +0:58.32
133 7 566 Anders Åkesson FMCK Hässleholm Öppen Dam 07:04.15
12:26.50
03:38.87
09:31.04
07:06.99
12:24.68
03:39.70
09:22.17
07:00.67
12:11.45
03:40.01
09:27.74
01:37:33.97 0 01:37:33.97 +0:03.17
134 33 268 Kevin Andersson Linköpings MS USM2 05:42.87
06:18.16
12:08.68
05:28.77
06:33.91
12:25.14
05:28.53
06:40.23
12:18.57
05:38.84
06:28.51
12:33.98
01:37:46.19 0 01:37:46.19 +0:12.22
135 27 152 Oscar Edestedt Vimmerby MS USM1 05:44.13
06:11.92
12:41.48
05:27.64
06:06.79
12:33.27
05:38.18
06:03.11
12:59.21
05:31.28
06:15.55
13:17.04
01:38:29.60 0 01:38:29.60 +0:43.41
136 8 520 Anders Jansson Sala MSK Öppen Dam 09:11.74
07:07.66
10:41.92
04:08.45
09:30.99
07:08.99
10:58.18
04:41.30
09:38.17
07:15.55
13:39.14
04:44.42
01:38:46.51 0 01:38:46.51 +0:16.91
137 34 206 Hampus Görl Göta MS USM2 05:31.32
06:25.50
12:27.41
05:29.50
06:24.72
12:37.26
05:20.75
06:29.00
12:43.42
05:22.89
06:32.64
13:32.52
01:38:56.93 0 01:38:56.93 +0:10.42
138 35 249 Leo Aaltonen Åsätra MK USM2 05:42.10
06:32.81
12:39.62
05:32.95
06:30.40
12:29.55
05:19.00
06:24.26
12:35.01
05:33.85
06:50.97
12:57.39
01:39:07.91 0 01:39:07.91 +0:10.98
139 1 646 Dennis Kjaempe Karlskoga EK 09:41.16
07:10.37
11:10.23
04:06.68
09:51.99
07:18.17
11:21.30
04:15.86
10:24.00
07:35.84
11:55.12
04:25.83
01:39:16.55 0 01:39:16.55 +0:08.64
140 36 234 Valter Åkesson FMCK Eksjö USM2 05:40.72
06:15.32
12:27.52
05:48.50
06:48.59
12:47.05
05:24.33
06:24.57
12:46.06
05:29.06
06:27.18
13:10.70
01:39:29.60 0 01:39:29.60 +0:13.05
141 37 215 Arvid Karlsson Vimmerby MS USM2 05:32.61
06:20.69
13:00.86
05:37.34
06:18.20
13:09.24
05:44.43
06:28.21
13:07.58
05:34.31
06:21.34
13:16.44
01:40:31.25 0 01:40:31.25 +1:01.65
142 38 288 Robin Olsson Karlskoga EK USM2 05:32.85
06:21.49
12:30.44
05:25.04
06:23.91
13:12.51
05:31.31
06:26.07
13:12.65
05:37.64
06:35.58
13:44.56
01:40:34.05 0 01:40:34.05 +0:02.80
143 9 493 Robert Elfving Skene MS Öppen Dam 07:14.65
12:48.16
03:42.75
09:36.56
07:22.38
13:09.67
03:40.37
09:44.15
07:30.68
13:14.55
04:06.79
10:09.58
01:42:20.29 0 01:42:20.29 +1:46.24
144 39 248 Marcus Bennerstam MX Stockholm MCK USM2 06:07.95
06:32.56
12:43.53
05:57.54
06:25.18
13:04.79
05:42.40
06:46.31
13:09.53
05:46.50
06:45.38
13:24.33
01:42:26.00 0 01:42:26.00 +0:05.71
145 28 86 Joakim Andersson Karlskoga EK USM1 05:27.37
06:51.92
13:01.09
05:26.20
06:39.46
13:22.90
05:33.28
07:14.61
13:21.40
05:44.43
06:56.30
13:27.92
01:43:06.88 0 01:43:06.88 +0:40.88
146 29 128 Gustav Mähler Solshesters MCK USM1 05:40.20
06:53.02
13:00.35
05:39.92
06:53.76
13:08.08
05:34.49
07:07.03
13:20.71
05:38.84
07:06.03
13:33.25
01:43:35.68 0 01:43:35.68 +0:28.80
147 30 126 Alvin Ceder Götene MK USM1 05:48.01
06:54.67
12:49.96
05:34.69
06:41.41
12:32.39
05:54.22
06:50.60
13:46.60
05:40.87
07:04.45
14:20.37
01:43:58.24 0 01:43:58.24 +0:22.56
148 31 170 Herman Magnusson SMK Värnamo USM1 06:05.99
07:14.66
13:34.66
05:48.17
06:59.59
13:13.22
05:41.03
06:53.86
13:09.28
05:36.10
06:50.37
13:28.99
01:44:35.92 0 01:44:35.92 +0:37.68
149 32 111 Victor Lundin SMK Tierp USM1 05:58.06
07:12.11
13:34.65
05:50.70
07:20.47
13:13.11
05:59.34
06:43.64
13:15.96
05:44.51
06:53.80
14:23.61
01:46:09.96 0 01:46:09.96 +1:34.04
150 33 194 Kevin Bogren FMCK Skövde USM1 05:53.79
07:07.02
13:13.97
05:50.86
07:16.86
13:19.30
05:51.50
07:12.59
13:39.11
05:54.03
07:20.14
14:06.74
01:46:45.91 0 01:46:45.91 +0:35.95
151 1 818 Emmi Hansen Hedeby MCK 10:11.23
07:43.85
11:46.19
04:38.09
10:53.72
07:54.46
12:22.77
04:49.92
10:43.50
08:20.87
12:39.22
04:43.31
01:46:47.13 0 01:46:47.13 +0:01.22
152 10 483 Johan Eibring Team Värmland MK Öppen Dam 07:40.94
13:55.31
03:52.49
10:20.94
07:45.99
13:51.03
03:48.99
10:32.61
07:40.34
13:35.54
03:52.47
10:32.20
01:47:28.85 0 01:47:28.85 +0:41.72
153 34 154 Ludvig Nykvist FMCK Eksjö USM1 06:18.10
07:01.78
14:05.08
05:54.38
07:09.13
13:42.37
06:03.29
06:52.01
13:41.47
05:51.60
07:01.16
13:51.10
01:47:31.47 0 01:47:31.47 +0:02.62
154 35 110 Oliver Holmen LIER MSK USM1 05:31.19
06:14.83
12:31.45
05:17.09
06:42.57
13:30.21
05:48.06
07:42.91
15:56.49
06:09.85
08:12.00
14:33.34
01:48:09.99 0 01:48:09.99 +0:38.52
155 2 888 Hedvig Dahlberg Norsjö MS 10:48.90
07:41.90
12:31.32
04:58.57
10:35.75
07:48.10
12:17.12
07:10.13
10:42.63
08:03.37
12:39.27
04:58.90
01:50:15.96 0 01:50:15.96 +2:05.97
156 36 132 William Hjertstedt Hällefors MK USM1 06:15.07
07:28.72
13:50.70
06:03.97
07:20.97
14:09.43
05:58.63
07:11.43
14:17.55
06:09.87
07:19.62
14:46.32
01:50:52.28 120 01:52:52.28 +2:36.32
157 37 123 William Eriksson Västerås MK USM1 05:58.94
07:03.31
13:51.50
05:49.59
07:13.22
14:07.17
06:29.77
07:44.56
15:12.29
06:10.11
07:52.58
15:45.66
01:53:18.70 0 01:53:18.70 +0:26.42
158 38 148 Oskar Willén Sala MSK USM1 06:25.69
07:56.30
14:07.71
06:02.90
07:37.07
14:08.43
06:13.49
07:37.42
14:43.38
06:25.86
07:52.27
15:21.03
01:54:31.55 0 01:54:31.55 +1:12.85
159 11 575 Johan Kimby Sala MSK Öppen Dam 10:21.69
07:41.17
12:37.29
04:29.04
11:04.81
08:11.59
13:36.15
07:31.15
12:14.35
08:39.97
13:47.88
05:24.01
01:55:39.10 0 01:55:39.10 +1:07.55
160 3 819 Viona Thomassen Hell Motorsportklubb Norge 10:59.37
08:09.87
12:45.86
05:27.26
11:01.20
08:24.35
13:27.01
05:39.28
11:20.29
08:34.21
13:31.85
06:39.37
01:55:59.92 0 01:55:59.92 +0:20.82
161 39 133 Eddie Hansson SMK Hedemoraavdelning USM1 06:42.77
07:26.37
14:56.71
06:22.46
07:53.07
15:08.89
06:30.60
07:45.70
15:25.63
06:25.05
07:58.66
14:49.88
01:57:25.79 0 01:57:25.79 +1:25.87
162 4 810 Ida Didriksson Göta MS 11:26.35
08:19.75
13:26.63
05:11.88
11:32.42
08:41.39
13:40.71
05:41.84
11:46.64
09:06.51
13:37.14
05:33.74
01:58:05.00 0 01:58:05.00 +0:39.21
163 40 131 Sixten Lundgren Norrahammars MK USM1 07:31.60
07:43.61
14:49.30
06:57.78
07:35.63
14:19.91
07:15.67
07:50.29
15:42.36
06:42.69
07:49.81
15:26.89
01:59:45.54 0 01:59:45.54 +1:40.54
164 5 814 Sofia Lindgren Försvarsmaktens EK 11:09.57
08:23.80
13:11.69
06:37.41
11:12.33
08:25.79
13:03.58
08:01.73
11:11.37
08:31.95
13:46.71
06:21.42
01:59:57.35 0 01:59:57.35 +0:11.81
165 41 124 Alfred Sundgren FMCK Skövde USM1 06:37.39
08:17.39
14:31.98
07:08.21
08:04.34
14:32.17
06:50.15
08:04.05
16:08.76
06:40.75
08:19.26
16:19.76
02:01:34.21 0 02:01:34.21 +1:36.86
166 6 812 Tina Månsson SMK Gävle 11:30.51
08:38.78
13:18.38
05:00.87
11:30.76
09:05.32
16:02.42
05:21.04
11:28.06
09:10.35
14:53.24
05:38.45
02:01:38.18 0 02:01:38.18 +0:03.97
167 42 3 Mikael Larsson Bollnäs MK USM1 07:54.08
11:58.65
08:44.83
12:05.52
08:23.95
12:09.06
08:21.50
12:12.50
08:28.01
12:24.57
08:36.40
12:18.29
02:03:37.36 0 02:03:37.36 +1:59.18
168 40 233 Arvid Siggesson Tibro MK USM2 06:32.65
07:17.99
14:22.95
07:57.82
07:39.55
15:16.49
06:42.19
10:06.38
16:01.54
07:27.97
08:13.76
16:05.35
02:03:44.64 0 02:03:44.64 +0:07.28
169 43 90 Johan Sigby Norrahammars MK USM1 06:28.04
08:27.13
16:50.32
06:29.60
07:54.17
16:36.35
07:05.24
07:58.95
16:26.58
06:38.06
08:15.59
16:45.34
02:05:55.37 0 02:05:55.37 +2:10.73
170 44 143 Emil Löf Hallsbergs MK USM1 08:53.36
09:53.89
15:13.16
07:18.12
09:29.14
14:40.45
06:21.98
08:47.91
14:52.67
06:20.43
11:42.03
19:10.08
02:12:43.22 0 02:12:43.22 +6:47.85
171 12 502 Carolin Wedemalm Falköpings MK Öppen Dam 07:36.17
08:51.86
16:09.79
07:33.75
08:22.22
16:46.30
08:46.30
08:24.58
17:24.69
07:09.20
08:21.26
17:23.82
02:12:49.94 0 02:12:49.94 +0:06.72
172 45 153 Wilmer Johannesson FMCK Malmö USM1 06:41.16
08:54.61
15:23.20
06:42.85
08:20.50
15:42.38
09:03.53
09:23.31
18:33.06
07:36.08
10:09.01
18:05.21
02:14:34.90 0 02:14:34.90 +1:44.96
173 46 191 Simon Eriksson MK Orion USM1 08:54.03
08:50.85
16:45.95
07:09.54
09:37.60
16:22.80
08:23.43
08:56.06
17:10.62
09:12.65
09:29.71
17:49.84
02:18:43.08 0 02:18:43.08 +4:08.18
174 38 114 Lars Berglund Hudiksvalls MCK USM3 04:51.71
07:28.54
04:44.00
07:45.90
04:51.84
07:58.26
05:01.22
08:08.52
04:58.93
08:02.61
05:07.23

01:08:58.76 0 01:08:58.76
175 18 304 Kent Nyberg SMK Gävle USM D1 05:11.62
08:00.54
05:02.44
08:02.41
05:05.87
08:12.14
05:08.14
08:17.86
05:06.22
08:20.17
05:05.76

01:11:33.17 0 01:11:33.17 +2:34.41
176 19 310 Mats Bertilsson Bollnäs MK USM D1 05:20.89
08:13.77
05:23.52
08:41.27
05:24.90
08:37.74
05:24.78
08:47.87
05:31.29
08:57.36
05:29.39

01:15:52.78 0 01:15:52.78 +4:19.61
177 39 135 Pär Karlsson ÖMK Motocross & Enduro USM3 05:14.42
08:25.12
05:16.34
08:53.46
05:23.95
08:46.80
05:26.09
08:52.78
05:26.72
08:57.50
05:26.22

01:16:09.40 0 01:16:09.40 +0:16.62
178 20 280 Magnus Jansson Timrå EK USM D1 05:23.21
08:38.79
05:18.99
08:45.67
05:29.72
08:38.57
05:21.48
08:47.16
05:19.21
08:53.65
05:33.20

01:16:09.65 0 01:16:09.65 +0:00.25
179 21 204 Lars Linderdahl Hudiksvalls MCK USM D1 05:11.39
08:27.13
05:25.36
08:37.68
05:21.65
09:14.98
05:28.59
08:57.32
05:27.36
08:58.25
05:43.37

01:16:53.08 0 01:16:53.08 +0:43.43
180 22 264 Lasse Olsson FMCK Umeå USM D1 05:22.40
08:30.71
05:25.28
08:45.35
05:28.92
08:46.73
05:34.72
09:00.50
05:26.92
09:19.15
05:33.99

01:17:14.67 0 01:17:14.67 +0:21.59
181 23 317 Lars-Erik Hult Bollnäs MK USM D1 05:29.83
08:37.59
05:24.29
08:56.13
05:31.22
08:49.21
05:34.36
09:02.98
05:31.94
09:08.80
05:29.42

01:17:35.77 0 01:17:35.77 +0:21.10
182 24 205 Mattias Mårtensson Ljusdals MK USM D1 05:17.52
08:36.42
05:21.17
08:52.53
05:23.16
09:00.62
05:32.28
09:17.88
05:33.19
09:07.64
05:44.87

01:17:47.28 0 01:17:47.28 +0:11.51
183 25 254 Robin Larsson Njurunda MK USM D1 05:38.82
08:35.95
05:36.17
08:44.56
05:37.55
08:51.62
05:29.97
08:50.64
05:45.68
08:59.14
05:38.72

01:17:48.82 0 01:17:48.82 +0:01.54
184 26 271 Anders Bäcklin SMK Söderhamnsavdelning USM D1 05:23.67
08:48.26
05:39.60
09:24.26
05:38.09
09:03.36
05:34.20
08:59.38
05:31.73
08:55.98
05:35.99

01:18:34.52 0 01:18:34.52 +0:45.70
185 27 300 Jonas Persson Bollnäs MK USM D1 05:16.20
08:36.41
05:34.77
09:10.95
05:33.03
09:02.26
05:43.55
09:06.42
05:46.25
09:11.55
05:46.14

01:18:47.53 0 01:18:47.53 +0:13.01
186 40 141 Marcus Hörnfeldt ÖMK Motocross & Enduro USM3 05:22.57
09:04.43
05:27.84
08:58.61
05:30.41
09:18.29
05:28.08
09:18.16
05:34.23
09:27.38
05:34.64

01:19:04.64 0 01:19:04.64 +0:17.11
187 28 210 Marcus Bruneskogh VCK Ånge USM D1 05:23.46
08:51.62
05:28.46
09:11.34
05:33.84
09:24.52
05:29.68
09:27.78
05:31.27
09:21.30
05:37.11

01:19:20.38 0 01:19:20.38 +0:15.74
188 29 313 Per Englundh Hudiksvalls MCK USM D1 05:21.76
08:48.55
05:38.02
09:19.77
05:31.27
09:41.85
05:26.78
09:34.88
05:32.64
09:17.84
05:24.11

01:19:37.47 0 01:19:37.47 +0:17.09
189 41 118 Fredrik Eriksson Hudiksvalls MCK USM3 05:53.98
08:40.62
05:46.70
08:58.51
05:43.24
09:44.55
05:40.21
08:53.56
05:33.91
09:08.14
05:34.69

01:19:38.11 0 01:19:38.11 +0:00.64
190 42 120 Andreas Jonsson Hudiksvalls MCK USM3 05:30.25
08:35.86
05:38.58
09:01.00
05:36.02
09:15.66
05:41.60
09:33.03
05:48.17
09:27.11
05:49.44

01:19:56.72 0 01:19:56.72 +0:18.61
191 43 351 Isac Friman Tidaholms MK USM3 06:19.31
11:06.84
03:20.15
06:20.71
11:13.60
03:18.25
06:25.74
11:17.59
03:14.91
06:21.62
11:05.75

01:20:04.47 0 01:20:04.47 +0:07.75
192 30 331 Gunnar Wåg Bollnäs MK USM D1 05:37.95
08:57.42
05:39.73
08:53.80
05:41.93
09:11.89
05:43.09
09:27.14
05:50.48
09:13.57
06:00.89

01:20:17.89 0 01:20:17.89 +0:13.42
193 44 106 Niclas Karlsson Hudiksvalls MCK USM3 05:01.44
08:03.09
05:07.84
08:23.20
05:18.37
08:41.83
05:24.24
08:34.87
05:45.91
08:51.66
12:02.10

01:21:14.55 0 01:21:14.55 +0:56.66
194 31 216 Lennart Paulson Fältjägarna EF USM D1 05:38.36
08:48.17
05:39.17
09:05.69
05:47.34
09:31.16
05:49.18
09:47.39
05:50.65
09:39.33
05:52.38

01:21:28.82 0 01:21:28.82 +0:14.27
195 45 145 Per Wallin Fältjägarna EF USM3 05:29.28
09:18.02
05:44.44
09:29.14
05:38.85
09:25.97
05:40.54
09:33.13
05:48.58
09:34.98
05:52.30

01:21:35.23 0 01:21:35.23 +0:06.41
196 32 340 Sten-Örjan Thurell Hudiksvalls MCK USM D1 05:48.26
08:58.30
05:41.45
09:12.98
05:42.66
09:21.33
05:51.69
09:15.04
05:46.75
09:15.91
07:19.78

01:22:14.15 0 01:22:14.15 +0:38.92
197 33 286 Fredrik Bergsten Hudiksvalls MCK USM D1 05:48.01
09:26.95
06:01.17
09:34.22
06:00.07
09:34.42
06:00.00
09:58.46
05:58.30
09:44.90
05:53.36

01:23:59.86 0 01:23:59.86 +1:45.71
198 46 197 Peter Hultgren FMCK Härnösand USM3 05:50.24
09:37.28
05:57.16
09:32.19
05:52.14
09:42.43
05:52.58
10:01.62
05:53.84
10:04.91
05:53.55

01:24:17.94 0 01:24:17.94 +0:18.08
199 34 221 Mikael Karlsson Timrå EK USM D1 05:56.01
09:44.63
06:05.44
09:40.54
06:01.73
09:50.96
05:53.89
09:50.55
05:54.44
09:34.44
05:47.98

01:24:20.61 0 01:24:20.61 +0:02.67
200 35 229 Jim Eriksson FMCK Härnösand USM D1 05:58.19
09:31.54
05:59.40
09:47.03
05:59.11
09:50.89
06:11.34
09:52.08
06:12.72
09:41.46
06:02.11

01:25:05.87 0 01:25:05.87 +0:45.26
201 36 267 Magnus Stillmark Hudiksvalls MCK USM D1 05:51.74
09:36.14
06:05.45
10:00.92
06:05.36
09:45.16
06:03.67
09:59.37
06:02.88
09:44.63
05:51.65

01:25:06.97 0 01:25:06.97 +0:01.10
202 41 69 Hampus Modin Fältjägarna EF USM2 05:51.68
09:24.16
05:44.82
09:37.19
06:27.87
09:54.51
06:04.10
09:54.96
06:05.75
10:09.57
06:10.76

01:25:25.37 0 01:25:25.37 +0:18.40
203 37 238 Mats Vestman ÖMK Motocross & Enduro USM D1 05:53.02
09:26.68
06:06.98
10:00.74
06:05.11
10:31.98
06:07.58
10:11.45
06:27.10
10:24.81
06:05.29

01:27:20.74 0 01:27:20.74 +1:55.37
204 38 244 Jakob Björklund Timrå EK USM D1 06:03.69
09:48.28
06:04.94
10:25.15
06:15.95
10:22.33
06:18.76
10:17.67
06:17.94
10:17.69
06:11.64

01:28:24.04 0 01:28:24.04 +1:03.30
205 42 75 Willy Norling Nordanstigs MK USM2 06:08.92
09:46.24
06:08.21
10:05.81
06:19.25
09:51.71
06:28.41
10:08.28
06:22.06
10:50.34
06:24.49

01:28:33.72 0 01:28:33.72 +0:09.68
206 39 269 Fredrik Haglund Njurunda MK USM D1 06:12.11
09:44.35
06:10.08
10:03.76
06:15.74
10:01.33
06:38.10
10:20.34
06:32.16
11:07.93
06:26.12

01:29:32.02 0 01:29:32.02 +0:58.30
207 40 256 Roger Strandberg Njurunda MK USM D1 06:30.62
10:23.27
06:19.76
10:25.95
06:21.90
10:34.62
06:20.25
10:20.21
06:39.17
10:12.91
06:23.06

01:30:31.72 0 01:30:31.72 +0:59.70
208 41 230 Mats Bäcklin SMK Söderhamnsavdelning USM D1 06:07.85
09:52.89
06:21.51
10:27.05
06:23.99
10:29.54
06:17.59
11:17.16
06:40.49
10:58.61
06:31.66

01:31:28.34 0 01:31:28.34 +0:56.62
209 42 219 Micke Björnfot MMCK USM D1 06:17.46
10:08.35
06:23.96
10:37.56
06:26.36
10:25.95
06:59.51
10:48.58
06:22.46
10:45.46
06:24.21

01:31:39.86 0 01:31:39.86 +0:11.52
210 43 265 Tommy Lindberg SMK Söderhamnsavdelning USM D1 06:09.37
09:53.21
06:21.50
10:06.50
06:20.18
11:31.85
06:37.07
11:27.70
06:39.35
11:29.16
06:25.23

01:33:01.12 0 01:33:01.12 +1:21.26
211 47 119 Christian Hellberg Hudiksvalls MCK USM3 06:07.33
10:22.63
06:30.73
11:43.47
06:36.81
11:20.45
07:00.74
10:44.81
06:41.38
10:44.97
06:48.79

01:34:42.11 0 01:34:42.11 +1:40.99
212 48 199 Dennis Bothelius Bollnäs MK USM3 06:40.39
10:58.01
06:27.62
10:54.34
06:54.02
10:52.14
06:36.84
11:19.43
06:39.94
11:32.81
06:24.65

01:35:20.19 0 01:35:20.19 +0:38.08
213 44 350 Johan Norling Nordanstigs MK USM D1 06:26.65
10:32.73
06:38.85
10:35.47
06:44.08
10:12.23
07:06.43
11:36.02
07:30.31
11:17.14
06:41.35

01:35:21.26 0 01:35:21.26 +0:01.07
214 45 247 Roland Forsström Timrå EK USM D1 06:30.34
10:19.24
06:46.91
11:02.76
06:52.32
11:17.36
07:11.48
11:25.09
06:57.17
11:53.75
06:59.02

01:37:15.44 0 01:37:15.44 +1:54.18
215 46 314 Mats Backlund Njurunda MK USM D1 06:23.98
10:26.71
06:37.97
11:10.27
06:51.23
10:52.41
06:57.24
11:55.92
06:58.25
12:37.83
07:02.37

01:37:54.18 0 01:37:54.18 +0:38.74
216 47 245 Patrik Spong Bollnäs MK USM D1 07:31.13
11:48.88
07:06.40
12:23.41
07:07.29
11:52.51
06:37.11
12:07.85
06:38.29
11:40.51
06:33.57

01:41:26.95 0 01:41:26.95 +3:32.77
217 1 930 Johan Carnedal Göta MS 08:56.30
06:36.94
10:29.32
03:48.13
09:09.02
06:51.07
10:51.72
04:06.46
09:06.68
06:54.56


01:16:50.20 0 01:16:50.20
218 2 934 Johan Wallin Örbyhus MCK 09:03.71
06:42.59
10:20.09
03:55.04
09:07.65
06:56.20
10:43.02
03:45.22
09:18.99
07:04.05


01:16:56.56 0 01:16:56.56 +0:06.36
219 3 933 Christofer Stork Örbyhus MCK 09:32.94
06:57.58
10:37.44
04:07.87
09:11.37
07:13.75
10:39.28
03:57.28
09:02.16
06:50.89


01:18:10.56 0 01:18:10.56 +1:14.00
220 4 926 Örjan Brink Göta MS 09:12.24
06:55.67
10:30.44
03:52.16
09:21.43
07:03.33
10:55.50
03:57.95
09:34.79
07:17.29


01:18:40.80 0 01:18:40.80 +0:30.24
221 5 931 Alexander Söderberg Nyköpings MS 09:08.90
06:43.15
10:29.93
04:34.32
09:16.12
06:51.27
10:53.65
04:24.62
09:07.51
06:59.41


01:18:28.88 60 01:19:28.88 +0:48.08
222 6 932 Urban Mattias Nyström Arlanda MC 09:18.69
06:59.67
10:49.12
04:04.50
09:26.02
07:00.71
11:19.28
04:01.58
09:26.25
07:11.50


01:19:37.32 0 01:19:37.32 +0:08.44
223 7 935 Adrian Blomfelt Örbyhus MCK 09:25.09
07:12.19
10:48.46
03:47.93
09:22.73
07:20.12
11:14.28
03:50.49
09:53.23
07:31.57


01:20:26.09 0 01:20:26.09 +0:48.77
224 8 942 Samuel Zetterberg Göta MS 06:48.52
11:57.95
03:19.63
08:52.91
06:55.33
11:53.13
03:19.86
09:01.99
06:54.21
12:11.33


01:21:14.86 0 01:21:14.86 +0:48.77
225 9 938 Rickard Härdin SMK Gävle 09:26.49
07:08.39
11:11.69
04:10.93
09:38.70
07:13.88
11:22.48
04:33.15
09:39.48
07:20.51


01:21:45.70 0 01:21:45.70 +0:30.84
226 10 936 Robin Pettersson MK Ran 06:42.82
12:06.14
03:26.95
09:13.94
07:00.69
12:22.43
03:30.25
09:22.23
06:55.57
12:17.27


01:22:58.29 0 01:22:58.29 +1:12.59
227 11 929 Roger Zällh Botkyrka MK 09:34.87
06:51.78
10:44.83
04:18.66
09:51.98
07:12.19
11:58.45
04:46.65
10:17.87
07:24.33


01:23:01.61 0 01:23:01.61 +0:03.32
228 12 941 Dan Eriksson Åsätra MK 09:40.22
07:06.32
11:07.16
04:02.83
10:03.92
07:29.04
12:20.42
04:32.07
10:19.72
07:48.56


01:24:30.26 0 01:24:30.26 +1:28.65
229 13 921 Johan Ask FMCK Strängnäs 09:53.08
07:24.08
11:50.60
04:15.27
09:56.69
07:33.84
11:48.05
04:25.85
10:07.18
07:47.50


01:25:02.14 0 01:25:02.14 +0:31.88
230 14 928 Patrik Franzén Uppsala MK 10:34.64
07:39.93
11:42.23
04:37.85
10:04.31
07:27.75
12:00.34
05:07.74
10:12.96
07:43.64


01:27:11.39 0 01:27:11.39 +2:09.25
231 15 925 Niklas Almstedt Laxå MK 10:05.42
07:37.16
12:22.29
04:37.46
10:09.30
07:43.80
12:30.37
04:42.45
10:15.24
08:01.90


01:28:05.39 0 01:28:05.39 +0:54.00
232 16 903 Patrik Franzén Uppsala MK 07:00.00
12:44.93
03:43.80
10:12.79
07:03.95
13:07.64
03:37.12
10:06.01
07:10.68
13:29.53


01:28:16.45 0 01:28:16.45 +0:11.06
233 17 927 Linus Burman Östhammars MK 09:58.86
07:31.83
12:01.12
04:28.29
10:40.04
07:53.78
12:41.86
04:37.99
10:20.75
08:06.47


01:28:20.99 0 01:28:20.99 +0:04.54
234 18 937 Philip Gunnari SMK Ockelbo 10:20.91
07:35.26
11:32.76
04:46.39
10:13.19
07:42.37
11:39.94
05:56.45
10:24.87
07:50.13


01:28:02.27 420 01:35:02.27 +6:41.28
235 13 401 Krister Thorell Göta MS Öppen Dam 14:16.32
08:59.30
02:51.52
11:21.72
14:39.25
09:47.78
03:18.00
11:32.18
15:43.57
10:40.64


01:43:10.28 0 01:43:10.28 +8:08.01
236 19 939 Tobias Qvarnström Arlanda MC 11:34.41
08:48.38
14:10.59
05:28.95
11:27.14
08:35.53
15:48.17
06:40.29
13:07.36
09:50.73


01:45:31.55 0 01:45:31.55 +2:21.27
237 14 446 Jimmy Bysell Göta MS Öppen Dam 14:37.82
09:16.68
02:58.38
11:38.97
15:50.98
10:09.79
03:24.11
11:58.78
15:47.12
10:36.95


01:46:19.58 0 01:46:19.58 +0:48.03
238 15 464 Thomas Johansson Linköpings MS Öppen Dam 14:38.77
09:19.60
02:55.52
11:40.61
15:24.50
10:24.78
03:24.30
11:34.41
16:14.56
11:00.50


01:46:37.55 0 01:46:37.55 +0:17.97
239 2 601 Christer Jansson SMK Värnamo 14:37.19
09:28.90
03:02.63
11:34.38
15:23.31
10:26.43
03:39.79
11:55.76
15:59.57
10:33.15


01:46:41.11 0 01:46:41.11 +0:03.56
240 16 402 Linus Broaar Linköpings MS Öppen Dam 14:54.09
09:14.26
03:06.30
12:22.79
15:26.11
10:27.47
03:27.36
11:44.04
15:44.77
10:38.41


01:47:05.60 0 01:47:05.60 +0:24.49
241 17 405 Patrik Andersson Östhammars MK Öppen Dam 14:52.27
09:23.98
02:51.59
11:28.86
15:45.33
10:22.12
03:30.36
11:46.14
17:06.24
10:59.31


01:48:06.20 0 01:48:06.20 +1:00.60
242 18 406 Stefan Eriksson Västerås MK Öppen Dam 14:55.91
09:33.91
02:53.02
11:51.22
16:04.92
10:32.52
03:26.10
12:00.16
16:17.38
10:46.69


01:48:21.83 0 01:48:21.83 +0:15.63
243 19 404 Mikael Persson Försvarsmaktens EK Öppen Dam 14:52.91
09:42.92
03:06.57
12:10.82
16:16.28
10:36.94
03:40.76
12:21.45
16:33.39
10:38.98


01:50:01.02 0 01:50:01.02 +1:39.19
244 3 666 Johan Norlin Göta MS 15:24.21
09:56.91
03:02.67
12:04.60
16:36.86
10:55.95
03:35.06
12:35.11
17:02.97
11:11.56


01:52:25.90 0 01:52:25.90 +2:24.88
245 4 654 Göran Öberg Botkyrka MK 15:30.36
09:36.03
03:00.75
12:18.69
16:51.44
11:10.21
03:40.41
13:04.27
17:50.05
11:54.67


01:54:56.88 0 01:54:56.88 +2:30.98
246 5 621 Roger Berglund Tranås MS 15:31.55
09:43.99
02:58.04
11:56.65
16:58.78
11:41.62
03:55.65
12:57.75
18:22.39
12:16.85


01:56:23.27 0 01:56:23.27 +1:26.39
247 6 609 Roland Eriksson Upplands Väsby MK 15:21.63
10:11.12
03:00.49
11:55.40
16:56.89
11:17.91
03:55.72
13:08.17
18:09.37
12:40.55


01:56:37.25 0 01:56:37.25 +0:13.98
248 20 409 Ulf Åström Wäxjö MS Öppen Dam 15:44.19
10:01.44
03:27.79
12:50.99
16:32.86
11:35.04
04:01.07
12:46.47
17:24.38
12:13.61


01:56:37.84 0 01:56:37.84 +0:00.59
249 7 603 Mats Algotson Hagfors MS 15:14.94
10:12.81
03:18.97
12:28.08
16:50.66
12:00.34
03:47.56
12:50.50
18:05.51
12:22.92


01:57:12.29 0 01:57:12.29 +0:34.45
250 8 613 Christer Andersson Östhammars MK 15:40.68
09:49.40
03:20.44
12:20.68
17:38.21
11:18.78
04:08.66
13:09.31
18:25.37
12:06.97


01:57:58.50 0 01:57:58.50 +0:46.21
251 21 475 Peter Wiberg Solshesters MCK Öppen Dam 15:33.11
09:50.51
03:34.17
12:41.24
17:04.43
11:14.34
04:05.57
14:52.53
17:39.41
11:55.25


01:58:30.56 0 01:58:30.56 +0:32.06
252 22 441 Guy Utter FMCK Stockholm Öppen Dam 16:17.38
10:35.95
03:10.26
12:29.70
18:24.27
11:48.46
04:07.45
12:47.50
17:19.78
12:05.25


01:59:06.00 0 01:59:06.00 +0:35.44
253 23 517 Joakim Carlborg Wäxjö MS Öppen Dam 16:37.36
10:23.05
03:15.99
13:19.24
17:53.40
11:31.71
03:52.64
13:12.39
17:43.22
12:22.16


02:00:11.16 0 02:00:11.16 +1:05.16
254 24 426 Christian Abrahamsson Finspångs MS Öppen Dam 16:02.43
10:15.19
03:14.07
12:35.65
17:31.62
12:41.40
04:04.26
13:32.82
17:42.72
12:39.59


02:00:19.75 0 02:00:19.75 +0:08.59
255 7 802 Amanda Elvin Försvarsmaktens EK 16:03.03
10:16.28
03:35.33
12:28.70
17:27.87
11:45.17
04:09.78
13:14.15
18:20.67
12:28.10


01:59:49.08 60 02:00:49.08 +0:29.33
256 8 801 Hanna Berzelius Linköpings MS 16:40.70
10:02.45
03:38.40
12:13.87
19:26.68
11:24.88
03:53.87
12:43.28
17:42.67
11:58.36


01:59:45.16 120 02:01:45.16 +0:56.08
257 25 427 Peter Karlsson MK Nitro Öppen Dam 15:47.29
10:00.98
03:33.49
12:39.24
17:33.85
12:16.57
04:20.82
14:07.12
18:34.22
12:57.25


02:01:50.83 0 02:01:50.83 +0:05.67
258 26 481 Jonas Johansson FMCK Borås Öppen Dam 16:21.37
10:50.08
03:25.01
12:22.21
18:16.05
11:54.36
04:02.75
13:04.66
18:44.43
12:57.36


02:01:58.28 0 02:01:58.28 +0:07.45
259 27 473 Jonny Karlsson SMK Vingåker Öppen Dam 16:14.69
10:06.10
03:36.34
12:15.77
17:01.56
11:11.08
03:57.75
12:47.94
17:53.67
12:02.34


01:57:07.24 360 02:03:07.24 +1:08.96
260 28 466 Magnus Nyqvist Karlskoga EK Öppen Dam 16:13.16
10:53.50
03:53.68
13:08.32
17:03.21
12:27.23
04:25.17
13:25.70
18:30.36
13:29.04


02:03:29.37 0 02:03:29.37 +0:22.13
261 29 506 Olof Mattias Särnholm Botkyrka MK Öppen Dam 16:12.35
10:18.66
03:12.75
12:34.54
18:06.95
12:02.61
04:14.82
13:37.09
18:57.80
13:30.04


02:02:47.61 60 02:03:47.61 +0:18.24
262 30 422 Magnus Robertsson Wäxjö MS Öppen Dam 16:48.16
10:43.20
03:24.46
13:16.40
17:50.81
12:06.50
04:12.83
14:14.49
18:54.58
13:19.94


02:04:51.37 0 02:04:51.37 +1:03.76
263 9 807 Martina Reimander Försvarsmaktens EK 15:47.35
10:25.81
03:28.12
12:46.18
17:48.29
15:20.30
04:06.07
13:10.51
17:33.81
11:50.95


02:02:17.39 180 02:05:17.39 +0:26.02
264 9 643 Anders Karlsson SMK Vingåker 15:45.37
10:15.89
03:31.13
12:51.64
17:44.43
12:18.15
03:45.29
13:17.32
18:17.93
12:39.78


02:00:26.93 300 02:05:26.93 +0:09.54
265 31 507 Rikard Classon Björkö Enduroklubb Öppen Dam 16:52.38
10:37.98
03:25.93
13:20.85
18:04.75
12:21.46
04:20.34
14:32.91
19:04.65
13:48.04


02:06:29.29 0 02:06:29.29 +1:02.36
266 32 510 Daniel Johansson Töreboda MK Öppen Dam 16:54.75
10:46.53
03:46.33
13:15.33
18:45.20
11:56.23
04:13.40
13:48.21
19:37.08
13:22.54


02:06:25.60 120 02:08:25.60 +1:56.31
267 10 806 Ellinor Häll Försvarsmaktens EK 16:49.45
10:46.93
03:47.90
13:42.21
18:53.01
12:05.70
04:17.29
14:17.11
19:45.86
12:12.22


02:06:37.68 120 02:08:37.68 +0:12.08
268 11 816 Emma Wennbom Göta MS 16:51.91
11:10.59
04:21.88
13:14.81
18:31.91
12:32.63
04:10.09
13:44.98
19:11.41
13:54.82


02:07:45.03 60 02:08:45.03 +0:07.35
269 10 632 Mikael Larsson SMK Värnamo 17:07.24
10:34.17
03:46.04
13:23.61
19:58.82
12:14.32
04:27.56
14:19.45
19:30.32
13:41.49


02:09:03.02 60 02:10:03.02 +1:17.99
270 33 470 Joel Håkansson Åsätra MK Öppen Dam 15:26.85
10:02.98
03:15.90
12:45.80
18:25.44
12:21.05
04:27.50
13:56.92
21:29.94
14:25.31


02:06:37.69 240 02:10:37.69 +0:34.67
271 11 614 Niclas Starck Wäxjö MS 17:24.37
11:06.00
03:40.76
14:35.90
19:01.37
12:26.15
04:22.20
14:19.09
19:55.47
12:54.90


02:09:46.21 60 02:10:46.21 +0:08.52
272 34 414 Fredrik Karlsson Westerviks MSK Öppen Dam 16:30.27
10:52.10
03:12.79
13:00.00
18:28.92
12:44.78
04:10.47
13:50.78
20:27.09
13:53.85


02:07:11.05 540 02:16:11.05 +5:24.84
273 35 413 Magnus Ek Solshesters MCK Öppen Dam 18:02.96
11:29.37
03:49.34
14:14.13
20:53.29
13:44.47
04:37.06
14:48.92
21:00.18
14:42.53


02:17:22.25 0 02:17:22.25 +1:11.20
274 36 467 Stefan Johansson Karlskoga EK Öppen Dam 16:45.35
10:46.72
03:26.08
13:03.25
18:03.17
12:26.29
04:06.38
16:19.28
20:09.55
14:16.71


02:09:22.78 540 02:18:22.78 +1:00.53
275 37 485 Robert Stein Linköpings MS Öppen Dam 18:46.56
12:44.00
04:00.39
14:22.36
20:36.86
13:34.95
04:22.59
14:33.19
20:45.18
14:26.53


02:18:12.61 240 02:22:12.61 +3:49.83
276 38 515 Niklas Wiklund Sala MSK Öppen Dam 17:53.54
11:57.70
03:52.94
13:42.39
19:04.60
13:13.74
04:56.17
16:12.70
20:55.65
15:08.66


02:16:58.09 480 02:24:58.09 +2:45.48
277 12 716 Hans Eriksson Kilsbergens Motorklubb 16:39.74
10:51.73
03:52.21
14:27.42
19:49.93
12:33.89
04:18.68
14:52.79
20:55.42
14:00.25


02:12:22.06 840 02:26:22.06 +1:23.97
278 39 424 Tony Hugosson MK Pionjär Öppen Dam 19:24.77
12:09.01
04:21.56
15:14.56
20:37.75
13:48.23
05:14.57
15:45.01
21:40.24
14:59.19


02:23:14.89 240 02:27:14.89 +0:52.83
279 13 630 Stefan Hultmark Linköpings MS 18:24.75
11:43.39
03:43.93
13:37.46
22:12.21
12:37.86
04:08.74
14:08.24
21:12.15
17:39.31


02:19:28.04 540 02:28:28.04 +1:13.15
280 12 808 Emelie Nilsson Ma Lerum 16:21.41
12:29.75
03:35.38
17:55.40
18:21.75
12:48.67
03:55.32
14:01.62
21:09.53
15:38.13


02:16:16.96 960 02:32:16.96 +3:48.92
281 13 804 Lina Petersson Solshesters MCK 16:51.87
12:03.85
03:50.48
14:16.95
21:58.08
12:46.23
04:15.81
14:34.70
22:13.46
14:17.65


02:17:09.08 1140 02:36:09.08 +3:52.12
282 14 612 Peter Stjernström SMK Södermanlandsavdeln 23:03.94
11:50.05
03:41.06
14:30.39
21:23.88
13:24.54
04:36.49
17:01.93
22:47.64
18:34.55


02:30:54.47 1260 02:51:54.47 +15:45.39
283 43 277 Joakim Gustafsson Göta MS USM2 05:12.31
06:00.23
12:40.82
05:00.25
05:48.23
12:08.77
05:02.44
05:56.81
12:07.54



01:09:57.40 0 01:09:57.40
284 49 315 Thomas Gillisson SMK Södermanlandsavdeln USM3 05:10.34
05:53.25
12:27.95
05:09.30
05:59.72
12:13.33
05:01.67
05:51.97
12:11.72



01:09:59.25 0 01:09:59.25 +0:01.85
285 48 450 Kenneth Häll SMK Östgöta MC-Förening USM D1 05:05.55
05:44.00
12:23.66
05:05.10
06:02.28
12:07.87
05:13.78
05:54.56
12:26.88



01:10:03.68 0 01:10:03.68 +0:04.43
286 50 322 Henrik Nilsson SMK Kålmården USM3 05:23.22
05:55.27
12:10.43
05:01.34
06:03.93
12:12.31
05:04.11
06:07.35
12:12.82



01:10:10.78 0 01:10:10.78 +0:07.10
287 44 253 Marcus Sjögren Folkare MK USM2 05:16.85
06:11.25
12:35.80
05:07.08
06:04.68
12:31.43
05:09.19
06:09.90
12:11.60



01:11:17.78 0 01:11:17.78 +1:07.00
288 45 201 Mathias Häll SMK Östgöta MC-Förening USM2 05:15.69
06:02.71
12:50.81
05:18.43
05:59.41
12:22.38
05:18.06
05:59.76
12:21.96



01:11:29.21 0 01:11:29.21 +0:11.43
289 49 463 John Rydbjer Kilsbergens Motorklubb USM D1 05:19.94
06:14.09
13:04.50
05:12.26
06:14.71
12:25.68
05:12.97
06:04.52
12:12.43



01:12:01.10 0 01:12:01.10 +0:31.89
290 51 334 Jonas Nilsson Fjugesta MS USM3 05:19.05
06:23.67
13:06.13
05:21.06
06:23.33
13:32.48
05:22.34
06:17.45
12:58.61



01:14:44.12 0 01:14:44.12 +2:43.02
291 50 455 Robert Oskarsson Hallsbergs MK USM D1 05:25.46
06:32.27
13:03.24
05:24.22
06:33.11
13:08.50
05:19.15
06:41.44
13:13.35



01:15:20.74 0 01:15:20.74 +0:36.62
292 52 373 Jonny Karlsson SMK Vingåker USM3 05:33.31
06:29.46
13:53.78
05:42.47
06:27.69
13:19.88
05:34.10
06:16.61
13:12.32



01:16:29.62 0 01:16:29.62 +1:08.88
293 53 312 Johan Ask FMCK Strängnäs USM3 05:38.32
06:28.37
13:43.03
05:43.31
06:37.90
13:25.42
05:45.07
06:24.36
13:30.37



01:17:16.15 0 01:17:16.15 +0:46.53
294 54 347 Daniel Wallin Nyköpings MS USM3 05:36.25
06:36.20
13:49.18
05:44.85
06:40.69
13:37.64
05:39.25
06:37.18
13:15.94



01:17:37.18 0 01:17:37.18 +0:21.03
295 51 416 Hans Eriksson Kilsbergens Motorklubb USM D1 05:47.76
06:30.44
13:32.23
05:39.07
06:25.57
13:59.42
05:38.14
06:32.15
13:55.05



01:17:59.83 0 01:17:59.83 +0:22.65
296 46 203 Mathias Johansson Kilsbergens Motorklubb USM2 05:41.79
07:07.79
13:17.62
06:02.30
06:34.26
13:21.06
05:36.98
06:41.78
13:49.60



01:18:13.18 0 01:18:13.18 +0:13.35
297 52 408 Tomas Moser Nyköpings MS USM D1 05:45.98
06:46.36
13:43.51
05:40.40
06:59.90
13:43.97
05:29.65
07:00.45
13:15.80



01:18:26.02 0 01:18:26.02 +0:12.84
298 47 236 Patrik Kagevik SMK Östgöta MC-Förening USM2 05:39.48
07:18.35
13:31.10
05:48.61
06:50.68
13:34.74
05:40.60
06:51.11
13:28.87



01:18:43.54 0 01:18:43.54 +0:17.52
299 55 400 Johan Hollertz Finspångs MS USM3 05:41.19
06:49.04
13:58.71
06:02.75
07:08.92
13:59.69
05:41.21
06:54.06
14:07.96



01:20:23.53 0 01:20:23.53 +1:39.99
300 56 392 Jens Lindgren Gammalkils MK USM3 05:41.59
06:34.59
14:06.04
06:26.32
06:39.84
14:20.25
05:48.06
06:45.83
14:07.00



01:20:29.52 0 01:20:29.52 +0:05.99
301 53 420 Olle Kylstam Finspångs MS USM D1 05:46.75
06:41.35
14:10.54
05:53.23
07:11.77
14:36.43
05:52.13
07:09.53
14:34.27



01:21:56.00 0 01:21:56.00 +1:26.48
302 54 435 Mikael Kvarnström Björkviks MC USM D1 06:03.89
06:34.58
14:41.40
05:59.42
06:44.05
14:24.60
06:00.79
06:44.17
14:50.51



01:22:03.41 0 01:22:03.41 +0:07.41
303 55 487 Torbjörn Nilsson Finspångs MS USM D1 05:56.01
06:34.15
14:29.73
06:21.14
06:43.42
14:48.61
05:50.13
06:56.43
14:48.77



01:22:28.39 0 01:22:28.39 +0:24.98
304 48 231 Phlip Andersson SMK Östgöta MC-Förening USM2 06:16.71
07:31.79
14:36.80
05:58.99
07:27.65
14:44.86
06:11.15
07:28.44
14:45.14



01:25:01.53 0 01:25:01.53 +2:33.14
305 57 345 Erik Askling Hallsbergs MK USM3 06:09.00
07:29.29
15:00.57
06:10.69
07:29.64
15:16.21
06:03.40
07:22.24
15:30.00



01:26:31.04 0 01:26:31.04 +1:29.51
306 56 462 Michael Johansson Finspångs MS USM D1 06:22.26
07:23.02
14:50.29
06:13.15
07:24.48
14:55.55
06:32.52
07:37.93
15:12.45



01:26:31.65 0 01:26:31.65 +0:00.61
307 57 460 Jesper T Nielsen Finspångs MS USM D1 06:16.62
07:12.00
15:16.61
06:14.81
07:49.79
15:13.63
06:32.35
07:35.45
16:17.56



01:28:28.82 0 01:28:28.82 +1:57.17
308 58 430 Kenny Elfström Kilsbergens Motorklubb USM D1 06:25.03
07:25.18
15:20.15
06:35.12
07:34.73
15:29.87
06:33.88
07:47.49
15:52.12



01:29:03.57 0 01:29:03.57 +0:34.75
309 58 344 Johan Elofsson Laxå MK USM3 06:33.83
07:12.11
15:33.21
06:30.10
07:29.29
17:57.67
06:32.65
07:28.75
16:02.18



01:31:19.79 0 01:31:19.79 +2:16.22
310 59 418 Benny Nilsson SMK Kolmården USM D1 07:10.37
07:24.18
16:26.81
06:56.26
07:46.00
15:39.43
06:56.39
07:48.36
16:32.30



01:32:40.10 0 01:32:40.10 +1:20.31
311 49 212 Jonas Kvist Hallsbergs MK USM2 07:08.34
09:07.36
16:25.34
06:21.11
08:14.83
17:16.66
06:08.26
07:14.04
14:56.73



01:32:52.67 0 01:32:52.67 +0:12.57
312 59 330 Stefan Johansson Gammalkils MK USM3 06:38.22
07:52.61
16:31.89
07:11.52
07:42.84
16:43.43
06:57.98
07:36.98
16:12.26



01:33:27.73 0 01:33:27.73 +0:35.06
313 60 95 Elvira Olsson Falköpings MK USM D1 08:39.27
08:32.88
16:22.21
06:54.15
08:39.69
16:33.89
07:06.96
08:20.51
16:07.41



01:37:16.97 0 01:37:16.97 +3:49.24
314 60 320 Magnus Nord Kilsbergens Motorklubb USM3 06:50.55
08:22.74
16:34.36
07:27.02
08:54.83
17:14.74
07:04.75
08:44.85
16:44.78



01:37:58.62 0 01:37:58.62 +0:41.65
315 61 311 Johan Hermansson Kilsbergens Motorklubb USM3 07:16.62
08:36.55
18:15.63
07:07.72
08:01.72
18:00.42
07:13.42
07:55.00
18:28.07



01:40:55.15 0 01:40:55.15 +2:56.53
316 61 436 Örjan Andersson SMK Östgöta MC-Förening USM D1 05:39.96
06:35.90
13:59.57
32:49.12
06:38.03
13:38.17
05:38.85
06:33.64
13:45.89



01:45:19.13 0 01:45:19.13 +4:23.98
317 62 309 Mikael Sundberg Finspångs MS USM3 07:04.03
09:01.82
18:30.22
07:17.95
09:05.24
19:38.22
07:33.68
10:34.13
18:20.12



01:47:05.41 0 01:47:05.41 +1:46.28
318 63 386 Martin Carlsson FMCK Strängnäs USM3 07:54.52
10:01.53
19:08.07
08:36.08
10:10.95
22:29.84
09:16.63
11:00.41
20:07.70



01:58:45.73 180 02:01:45.73 +14:40.32
319 47 175 Olle Larsson Laxå MK USM1 07:54.28
14:21.96
04:33.38
08:07.46
14:40.69
04:15.70
08:06.46
15:09.01




01:17:08.94 0 01:17:08.94
320 48 161 Alfred Hjerp Tidaholms MK USM1 08:03.46
15:36.98
04:29.05
08:36.13
15:35.98
04:22.64
08:16.27
16:13.17




01:21:13.68 0 01:21:13.68 +4:04.74
321 20 904 Jimmy Axelsson Kumla EF 14:55.84
09:48.29
03:30.54
12:25.03
16:12.47
10:54.79
03:50.61
12:55.89




01:24:33.46 0 01:24:33.46 +3:19.78
322 21 915 Emil Kåberg Laxå MK 15:38.79
09:59.09
03:23.92
12:19.63
17:13.94
10:45.71
03:35.35
12:46.17




01:25:42.60 0 01:25:42.60 +1:09.14
323 22 919 Magnus Öberg SMK Kolmården 16:10.15
10:44.23
03:28.75
12:09.60
17:18.48
11:29.27
03:33.09
12:21.16




01:27:14.73 0 01:27:14.73 +1:32.13
324 23 920 Adrian Blomfelt Örbyhus MCK 15:40.24
10:23.31
03:40.45
12:48.16
17:51.30
10:59.82
03:50.82
13:09.82




01:28:23.92 0 01:28:23.92 +1:09.19
325 24 912 Eric Starck Wäxjö MS 16:24.77
10:35.67
03:43.13
12:58.74
17:35.85
11:32.10
03:54.90
13:00.67




01:29:45.83 0 01:29:45.83 +1:21.91
326 25 908 Jonas Ullstrand SMK Kolmården 15:23.45
10:07.45
03:39.52
12:15.78
18:10.68
11:40.55
04:14.91
13:27.40




01:28:59.74 60 01:29:59.74 +0:13.91
327 26 907 Göran Ingemar Segerlund Botkyrka MK 16:43.41
10:29.94
03:45.75
13:23.28
19:12.34
12:25.31
04:42.92
14:09.55




01:34:52.50 0 01:34:52.50 +4:52.76
328 27 916 Per Swartz SMK Vingåker 17:07.41
10:55.85
04:03.64
13:18.93
19:35.22
12:52.59
04:56.78
14:24.55




01:37:14.97 0 01:37:14.97 +2:22.47
329 28 918 Johan Ask FMCK Strängnäs 17:44.26
11:33.40
04:07.11
14:08.56
19:31.79
12:40.30
04:32.89
14:24.94




01:38:43.25 60 01:39:43.25 +2:28.28
330 29 906 Marcus Söderqvist SMK Vingåker 14:48.76
09:43.45
03:25.20
12:12.64
16:15.44
10:47.63
03:49.81
13:12.37




01:24:15.30 1140 01:43:15.30 +3:32.05
331 30 901 Örjan Andersson SMK Östgöta MC-Förening 17:32.78
11:24.67
04:00.91
13:15.51
19:14.35
13:34.17
04:31.26
13:55.25




01:37:28.90 480 01:45:28.90 +2:13.60
332 31 924 Magnus Johansson Botkyrka MK 20:11.24
10:48.34
04:05.62
13:58.41
19:35.83
12:55.72
04:31.62
15:09.33




01:41:16.11 300 01:46:16.11 +0:47.21
333 50 63 Oscar Jonsson Timrå EK USM2 08:57.12
27:58.20
09:27.48
15:09.18
09:43.82
14:08.64
09:16.94
15:15.25




01:49:56.63 0 01:49:56.63 +3:40.52
334 32 913 Mats Vestman ÖMK Motocross & Enduro 19:35.63
12:37.55
04:05.11
15:32.45
20:40.81
13:55.77
05:05.31
16:41.13




01:48:13.76 180 01:51:13.76 +1:17.13
335 33 922 Daniel Andersson Åtvidabergs MCK 18:02.23
12:26.78
04:22.19
14:52.75
21:38.07
15:02.47
05:04.55
16:20.08




01:47:49.12 600 01:57:49.12 +6:35.36
336 15 356 Lukas Bengtsson Njurunda MK USM D2 05:33.13
08:38.34
05:26.43
08:42.39
05:30.55
08:42.97
05:33.02





00:48:06.83 0 00:48:06.83
337 16 354 Albin Sjölin Timrå EK USM D2 05:23.87
08:56.31
05:29.52
08:55.41
05:28.40
09:19.66
05:38.40





00:49:11.57 0 00:49:11.57 +1:04.74
338 17 355 Melvin Granquist Hammarstrands Enduro Klubb USM D2 05:53.12
09:17.05
05:55.41
09:22.79
06:01.12
09:50.04
05:55.02





00:52:14.55 0 00:52:14.55 +3:02.98
339 18 393 Henrik Modin Fältjägarna EF USM D2 05:57.98
09:51.77
07:02.14
09:43.31
06:06.74
10:18.20
05:53.34





00:54:53.48 0 00:54:53.48 +2:38.93
340 15 72 Petter Wennerlund Tranås MS 06:27.22
09:24.94
07:51.00
11:25.44
06:03.63
06:46.08
07:34.08





00:55:32.39 0 00:55:32.39 +0:38.91
341 14 701 Max Ahlin Falköpings MK 06:26.67
09:28.39
08:00.00
11:21.18
06:05.09
06:56.29
07:41.10





00:55:58.72 0 00:55:58.72 +0:26.33
342 16 71 Olle Wennerlund Tranås MS 06:30.88
09:42.00
07:58.11
11:30.75
06:08.76
07:03.09
07:40.20





00:56:33.79 0 00:56:33.79 +0:35.07
343 40 43 Hugo Gustafsson Uppvidinge MK Öppen Dam 06:32.39
09:58.43
08:02.86
11:46.66
06:07.60
06:54.71
07:43.16





00:57:05.81 0 00:57:05.81 +0:32.02
344 15 702 Melvin Bernström Carlsborgs MK 06:33.69
09:45.74
08:11.43
11:40.87
06:20.49
07:02.26
07:58.12





00:57:32.60 0 00:57:32.60 +0:26.79
345 49 18 Philip Westman Vimmerby MS USM1 06:44.02
09:51.21
08:08.80
11:18.97
06:16.41
07:06.74
08:06.71





00:57:32.86 0 00:57:32.86 +0:00.26
346 19 371 Wille Bertilsson Bollnäs MK USM D2 06:36.21
10:16.69
06:20.68
10:20.18
06:25.44
11:28.08
06:12.31





00:57:39.59 0 00:57:39.59 +0:06.73
347 20 380 Jesper Jansson Timrå EK USM D2 06:34.21
10:44.95
06:21.76
11:07.85
06:36.62
10:06.90
06:12.76





00:57:45.05 0 00:57:45.05 +0:05.46
348 16 715 Lucas Bergström Solshesters MCK 06:52.07
09:57.58
08:26.14
11:40.30
06:17.86
07:08.90
07:58.22





00:58:21.07 0 00:58:21.07 +0:36.02
349 41 44 Johan Edhammer Linde MSK Öppen Dam 06:30.71
09:46.23
08:02.85
11:41.63
06:12.51
08:25.14
07:48.50





00:58:27.57 0 00:58:27.57 +0:06.50
350 17 705 Kalle Hindström Laxå MK 07:01.18
09:55.97
08:14.15
11:45.24
06:20.14
07:04.46
08:14.17





00:58:35.31 0 00:58:35.31 +0:07.74
351 18 704 Max Mårtensson FMCK Skövde 06:49.84
10:14.86
08:16.74
11:56.08
06:13.00
07:04.90
08:05.86





00:58:41.28 0 00:58:41.28 +0:05.97
352 21 607 Kenneth Häll SMK Östgöta MC-Förening USM D2 06:49.08
10:07.83
08:17.25
11:45.26
06:30.24
07:21.56
07:58.57





00:58:49.79 0 00:58:49.79 +0:08.51
353 64 225 Fredrik Jarveby SMK Vingåker USM3 06:50.43
10:10.29
08:12.10
12:09.23
06:16.84
07:26.08
07:57.37





00:59:02.34 0 00:59:02.34 +0:12.55
354 50 8 Christer Jansson SMK Värnamo USM1 07:10.23
10:05.99
08:31.41
12:05.23
06:23.32
07:08.50
07:43.34





00:59:08.02 0 00:59:08.02 +0:05.68
355 19 709 Oscar Karlsson Fjugesta MS 07:10.38
10:00.50
08:20.00
11:53.98
06:27.40
07:19.98
08:06.19





00:59:18.43 0 00:59:18.43 +0:10.41
356 65 255 Robin Berg SMK Södermanlandsavdeln USM3 07:03.83
10:32.81
08:13.93
12:01.14
06:23.26
07:09.68
07:55.24





00:59:19.89 0 00:59:19.89 +0:01.46
357 51 16 Tim Strandberg FMCK Eksjö USM1 06:48.90
10:19.49
08:21.09
12:03.53
06:29.32
07:13.94
08:03.98





00:59:20.25 0 00:59:20.25 +0:00.36
358 42 48 Alexander Björck Uppsala MK Öppen Dam 06:47.55
10:20.35
08:26.75
12:13.34
06:28.25
07:07.55
08:00.25





00:59:24.04 0 00:59:24.04 +0:03.79
359 20 712 Isak Österberg Botkyrka MK 06:46.89
10:46.53
08:20.10
11:57.87
06:22.43
07:14.17
08:01.31





00:59:29.30 0 00:59:29.30 +0:05.26
360 66 226 Kim Hansson SMK Hofors USM3 06:54.40
10:21.40
08:29.06
12:07.09
06:27.29
07:18.93
07:58.26





00:59:36.43 0 00:59:36.43 +0:07.13
361 67 307 Jonas Westman Linköpings MS USM3 07:09.02
10:13.47
08:31.62
11:32.36
06:39.98
07:24.79
08:07.34





00:59:38.58 0 00:59:38.58 +0:02.15
362 62 522 Henrik Nilsson SMK Kolmården USM D1 06:29.73
10:36.26
08:24.43
12:07.96
06:30.28
07:36.31
07:55.59





00:59:40.56 0 00:59:40.56 +0:01.98
363 51 139 Andreas Qvist Kilsbergens Motorklubb USM2 06:53.42
11:00.00
08:16.14
12:01.03
06:25.25
07:16.53
08:02.47





00:59:54.84 0 00:59:54.84 +0:14.28
364 17 79 Douglas Danfors Botkyrka MK 07:01.17
10:23.16
08:22.71
12:24.00
06:27.09
07:10.24
08:12.28





01:00:00.65 0 01:00:00.65 +0:05.81
365 21 708 Dennis Henberg FMCK Skövde 07:17.89
10:16.55
08:28.52
11:40.29
06:33.40
07:34.33
08:09.90





01:00:00.88 0 01:00:00.88 +0:00.23
366 22 703 Wiktor Ahlquist Tibro MK 06:42.70
09:55.00
08:14.87
12:45.59
06:20.94
07:34.60
08:37.32





01:00:11.02 0 01:00:11.02 +0:10.14
367 18 74 Linus Kihlberg Finspångs MS 06:20.55
10:47.23
08:26.60
12:43.60
06:22.18
07:19.40
08:12.92





01:00:12.48 0 01:00:12.48 +0:01.46
368 63 534 Magnus Öberg SMK Kolmården USM D1 06:31.95
10:56.69
08:23.16
12:18.07
06:27.38
07:28.92
08:20.41





01:00:26.58 0 01:00:26.58 +0:14.10
369 22 602 Jan-Ove Sjöberg Team Värmland MK USM D2 07:05.19
10:25.84
08:33.60
12:12.30
06:37.02
07:31.35
08:28.05





01:00:53.35 0 01:00:53.35 +0:26.77
370 23 723 Emil Johansson FMCK Skövde 07:06.41
10:38.58
08:37.39
12:27.15
06:36.97
07:23.64
08:13.52





01:01:03.66 0 01:01:03.66 +0:10.31
371 24 710 Kevin Andersson Linköpings MS 06:43.98
10:35.59
08:40.39
12:27.00
06:38.92
07:37.69
08:38.56





01:01:22.13 0 01:01:22.13 +0:18.47
372 64 503 Jonas Söderberg Åtvidabergs MCK USM D1 06:53.85
10:38.85
08:31.27
12:33.06
06:43.94
07:46.84
08:17.84





01:01:25.65 0 01:01:25.65 +0:03.52
373 68 251 Peter Ingvaldsson Åsätra MK USM3 06:59.38
11:13.40
08:31.70
12:35.80
06:33.42
07:24.34
08:13.77





01:01:31.81 0 01:01:31.81 +0:06.16
374 25 706 Nisse Bengtsson FMCK Skövde 06:58.48
10:37.82
08:36.28
12:48.31
06:35.45
07:31.84
08:24.31





01:01:32.49 0 01:01:32.49 +0:00.68
375 52 134 Jonas Nilsson Fjugesta MS USM2 07:19.88
11:00.00
08:39.06
12:22.36
06:39.16
07:28.94
08:13.05





01:01:42.45 0 01:01:42.45 +0:09.96
376 65 528 Jonas Ullstrand SMK Kolmården USM D1 07:02.53
10:22.00
09:02.81
12:19.12
06:55.40
07:40.06
08:22.85





01:01:44.77 0 01:01:44.77 +0:02.32
377 66 419 Kim Gustafsson Lidköpings MCK USM D1 06:50.94
10:51.43
08:53.21
12:47.23
06:36.06
07:38.56
08:14.57





01:01:52.00 0 01:01:52.00 +0:07.23
378 67 442 Patrik Anehagen Norrahammars MK USM D1 07:09.89
10:47.63
08:42.05
12:38.72
06:40.59
07:29.00
08:30.58





01:01:58.46 0 01:01:58.46 +0:06.46
379 23 605 Mats Tällberg AMF Södertälje USM D2 07:16.56
10:51.55
08:44.01
12:27.68
06:45.14
07:41.55
08:13.26





01:01:59.75 0 01:01:59.75 +0:01.29
380 69 228 Henrik Hjärne Vimmerby MS USM3 07:04.46
11:11.25
08:47.82
12:53.95
06:34.95
07:23.31
08:17.77





01:02:13.51 0 01:02:13.51 +0:13.76
381 24 626 Kjell Rangdal Botkyrka MK USM D2 07:07.68
10:48.98
08:41.02
12:40.35
06:38.90
07:48.70
08:32.17





01:02:17.80 0 01:02:17.80 +0:04.29
382 70 308 Oskar Sköld Linköpings MS USM3 07:07.90
11:07.62
08:36.76
12:39.68
06:44.43
07:33.13
08:31.25





01:02:20.77 0 01:02:20.77 +0:02.97
383 26 711 Marcel Tara Tibro MK 07:05.90
11:04.47
08:48.46
12:36.36
06:37.35
07:32.23
08:39.88





01:02:24.65 0 01:02:24.65 +0:03.88
384 25 619 Hans Eriksson Kilsbergens Motorklubb USM D2 07:01.06
10:55.11
08:44.45
12:21.02
06:57.95
07:43.99
08:56.04





01:02:39.62 0 01:02:39.62 +0:14.97
385 68 541 Morgan Vädel Åbågen MCK USM D1 07:13.76
10:47.09
08:47.35
13:06.76
06:53.06
07:38.55
08:20.13





01:02:46.70 0 01:02:46.70 +0:07.08
386 69 453 Tomas Eklund Team Värmland MK USM D1 07:17.96
10:58.88
08:48.01
12:51.28
06:43.45
07:42.52
08:33.90





01:02:56.00 0 01:02:56.00 +0:09.30
387 1 753 Kalle Ahlin Falköpings MK 07:00.53
11:05.08
08:58.95
13:00.92
06:43.36
07:44.42
08:29.37





01:03:02.63 0 01:03:02.63 +0:06.63
388 2 762 Kim Johansson Linköpings MS 06:17.49
11:27.45
08:53.68
13:04.77
06:41.83
07:57.60
08:42.44





01:03:05.26 0 01:03:05.26 +0:02.63
389 70 514 Daniel Sondell Karlstad MX Klubb USM D1 07:12.31
11:12.14
08:49.22
12:36.22
06:50.49
07:50.39
08:35.32





01:03:06.09 0 01:03:06.09 +0:00.83
390 71 549 Tom Karlsson Rönne MK USM D1 07:17.00
10:52.69
08:55.34
13:00.90
07:04.94
07:39.17
08:22.44





01:03:12.48 0 01:03:12.48 +0:06.39
391 3 751 Olle Häger Kilsbergens Motorklubb 06:54.33
11:16.83
09:05.10
12:57.07
06:50.52
07:43.89
08:35.33





01:03:23.07 0 01:03:23.07 +0:10.59
392 1 582 Christian Petersson Vimmerby MS 07:13.43
10:52.64
08:56.19
12:58.01
06:57.61
07:53.57
08:36.08





01:03:27.53 0 01:03:27.53 +0:04.46
393 72 456 Anders Karlsson SMK Hedemoraavdelning USM D1 07:32.22
10:54.26
08:57.98
13:04.03
06:48.45
07:39.01
08:33.48





01:03:29.43 0 01:03:29.43 +0:01.90
394 53 125 Michael Lavon AMF Södertälje USM2 07:57.14
11:00.00
09:07.81
12:35.74
06:51.90
07:41.89
08:21.36





01:03:35.84 0 01:03:35.84 +0:06.41
395 73 516 Jonny Karlsson SMK Vingåker USM D1 07:20.59
10:47.11
08:52.53
13:11.34
07:00.55
07:54.44
08:31.92





01:03:38.48 0 01:03:38.48 +0:02.64
396 26 606 Roger Ekstrand Kilsbergens Motorklubb USM D2 07:13.40
11:17.31
08:52.84
13:06.29
06:46.41
07:46.18
08:46.59





01:03:49.02 0 01:03:49.02 +0:10.54
397 27 667 Niclas Johansson Kortedala MK USM D2 07:33.29
11:12.37
08:48.09
12:52.07
06:54.99
07:54.34
08:36.52





01:03:51.67 0 01:03:51.67 +0:02.65
398 74 536 Martin Rehnby SMK Eksjö MC & US USM D1 07:09.65
11:12.58
09:00.78
13:01.79
07:02.41
07:49.91
08:35.87





01:03:52.99 0 01:03:52.99 +0:01.32
399 28 644 Ronny Andersson Team Värmland MK USM D2 07:12.63
11:07.30
09:09.10
13:07.80
06:52.14
07:47.92
08:39.92





01:03:56.81 0 01:03:56.81 +0:03.82
400 75 449 Stefan Hedström Åsätra MK USM D1 07:14.08
11:22.63
08:56.98
12:59.65
06:51.39
07:54.42
08:45.33





01:04:04.48 0 01:04:04.48 +0:07.67
401 29 618 Dick Hermansson Norrahammars MK USM D2 07:11.44
11:11.87
08:55.17
12:59.16
06:51.65
07:51.40
09:10.38





01:04:11.07 0 01:04:11.07 +0:06.59
402 4 755 Linus Karlsson Fjugesta MS 07:26.94
11:30.31
08:52.49
12:47.59
06:53.92
07:58.11
08:43.47





01:04:12.83 0 01:04:12.83 +0:01.76
403 71 217 Daniel Andersson Åtvidabergs MCK USM3 07:34.83
10:59.65
09:18.95
12:55.79
06:58.09
07:50.33
08:35.87





01:04:13.51 0 01:04:13.51 +0:00.68
404 27 717 Arvid Karlsson Vimmerby MS 07:28.54
11:13.56
08:57.81
13:01.92
06:56.29
07:53.21
08:43.82





01:04:15.15 0 01:04:15.15 +0:01.64
405 30 624 Kent Linné Karlskoga EK USM D2 07:33.04
11:01.83
08:59.66
13:05.22
06:54.81
07:57.57
08:48.77





01:04:20.90 0 01:04:20.90 +0:05.75
406 31 645 Stefan Bom Björkö Enduroklubb USM D2 07:18.83
10:53.53
09:00.28
12:58.28
07:05.31
08:11.89
08:55.73





01:04:23.85 0 01:04:23.85 +0:02.95
407 72 227 Andreas Gustavsson Hallsbergs MK USM3 07:26.17
11:26.39
09:03.42
13:18.75
06:48.63
07:37.02
08:47.93





01:04:28.31 0 01:04:28.31 +0:04.46
408 19 83 Emil Ekström Team Värmland MK 07:24.84
11:15.39
08:48.55
13:27.06
06:56.44
07:50.77
08:45.42





01:04:28.47 0 01:04:28.47 +0:00.16
409 32 677 Jonas Horney Hedeby MCK USM D2 07:22.34
11:21.52
08:52.89
13:08.82
07:03.53
07:55.03
08:46.01





01:04:30.14 0 01:04:30.14 +0:01.67
410 2 581 Claes Örnskog Norrahammars MK 07:27.49
11:11.32
09:00.82
13:27.75
07:08.41
07:36.54
08:38.83





01:04:31.16 0 01:04:31.16 +0:01.02
411 28 719 Valter Åkesson FMCK Eksjö 07:16.00
11:18.24
09:12.55
12:55.60
06:56.55
07:57.51
08:59.87





01:04:36.32 0 01:04:36.32 +0:05.16
412 76 555 Tony Lesse Norrahammars MK USM D1 07:08.58
11:48.43
08:58.84
13:26.36
06:58.52
07:44.28
08:33.49





01:04:38.50 0 01:04:38.50 +0:02.18
413 77 526 Johan Karlsson Vimmerby MS USM D1 07:28.46
11:10.46
08:53.44
13:03.11
07:11.23
08:05.02
08:48.69





01:04:40.41 0 01:04:40.41 +0:01.91
414 78 557 Andreas Zukiewicz Vimmerby MS USM D1 07:25.89
11:06.45
09:09.67
13:03.03
07:29.49
07:55.06
08:35.76





01:04:45.35 0 01:04:45.35 +0:04.94
415 33 638 Robert Elfving Skene MS USM D2 07:31.88
11:21.94
09:03.20
13:18.79
06:59.19
07:54.84
08:53.19





01:05:03.03 0 01:05:03.03 +0:17.68
416 34 675 Johan Rodestrand SMK Östgöta MC-Förening USM D2 07:22.59
11:18.76
09:06.36
13:24.61
07:10.17
08:02.44
08:39.13





01:05:04.06 0 01:05:04.06 +0:01.03
417 35 608 Sven Andersson Katrineholms MCC USM D2 07:22.42
11:36.85
09:10.86
13:07.37
06:50.48
08:09.85
08:47.19





01:05:05.02 0 01:05:05.02 +0:00.96
418 36 663 Mikael Rönndahl Karlskoga EK USM D2 07:46.88
11:13.20
09:02.44
12:53.55
07:07.02
08:09.33
08:52.97





01:05:05.39 0 01:05:05.39 +0:00.37
419 73 342 Mike Nilsson SMK Kolmården USM3 07:04.64
11:46.50
09:48.49
12:55.85
06:35.45
08:05.99
08:49.62





01:05:06.54 0 01:05:06.54 +0:01.15
420 37 657 Ulf Löfgren Uppsala MK USM D2 07:12.62
11:42.65
08:59.81
13:22.19
07:00.00
08:02.26
08:49.00





01:05:08.53 0 01:05:08.53 +0:01.99
421 54 112 Henrik Thorell Göta MS USM2 07:08.95
11:00.00
09:19.11
14:01.80
06:59.08
07:46.80
08:53.98





01:05:09.72 0 01:05:09.72 +0:01.19
422 5 754 Axel Lindahl Östberg Linköpings MS 06:49.97
11:46.02
09:03.09
13:32.13
06:44.04
08:07.50
09:09.81





01:05:12.56 0 01:05:12.56 +0:02.84
423 79 546 Paul Persson Wäxjö MS USM D1 07:34.76
11:10.27
08:57.04
13:33.72
07:09.97
08:06.13
08:42.64





01:05:14.53 0 01:05:14.53 +0:01.97
424 38 647 Stefan Vinlöf Vrigstad MK USM D2 07:18.62
11:17.82
09:08.10
13:25.04
07:11.05
08:11.13
08:52.89





01:05:24.65 0 01:05:24.65 +0:10.12
425 80 519 Fredrik Törning Åsätra MK USM D1 07:21.54
11:34.67
09:02.70
13:06.28
07:33.09
08:06.61
08:45.20





01:05:30.09 0 01:05:30.09 +0:05.44
426 74 336 Patrik Rörkrök Ledström SMK Vadstenaavdelning USM3 07:11.06
12:01.82
09:14.96
13:11.52
06:49.15
07:46.87
09:17.45





01:05:32.83 0 01:05:32.83 +0:02.74
427 39 636 Pierre Ferm SMK Östgöta MC-Förening USM D2 07:20.67
11:15.96
09:20.87
13:27.29
07:12.45
08:10.80
08:48.50





01:05:36.54 0 01:05:36.54 +0:03.71
428 81 530 Mikael Persson FMCK Hässleholm USM D1 07:39.64
11:27.37
09:16.06
13:21.93
07:01.51
07:58.18
08:52.13





01:05:36.82 0 01:05:36.82 +0:00.28
429 82 551 Stefan Storback Vimmerby MS USM D1 07:25.65
11:15.88
09:20.15
13:28.21
07:13.51
08:02.26
09:01.29





01:05:46.95 0 01:05:46.95 +0:10.13
430 83 429 Jonas Engelbrektsson Skene MS USM D1 07:27.57
11:11.06
09:18.78
13:33.65
07:13.58
08:00.43
09:03.23





01:05:48.30 0 01:05:48.30 +0:01.35
431 40 658 Örjan Andersson SMK Östgöta MC-Förening USM D2 07:30.16
11:45.68
09:07.20
13:22.82
07:01.78
07:59.03
09:06.76





01:05:53.43 0 01:05:53.43 +0:05.13
432 84 548 Peter Petersson Åsätra MK USM D1 07:38.56
11:20.36
09:20.81
13:31.88
07:21.92
07:57.14
08:47.12





01:05:57.79 0 01:05:57.79 +0:04.36
433 75 239 Emil Andersson Linköpings MS USM3 07:27.00
12:42.16
09:04.10
13:09.90
06:58.99
07:49.97
08:48.08





01:06:00.20 0 01:06:00.20 +0:02.41
434 41 664 Mikael Sandberg Norrahammars MK USM D2 07:26.19
11:18.88
09:26.93
13:16.85
07:18.59
08:07.22
09:08.62





01:06:03.28 0 01:06:03.28 +0:03.08
435 55 146 Johan Jonsson Vimmerby MS USM2 07:43.78
11:00.00
09:01.76
13:51.46
07:02.10
08:02.72
09:21.77





01:06:03.59 0 01:06:03.59 +0:00.31
436 6 769 Neoh Johansson MK Orion 07:03.10
11:51.64
09:22.51
13:43.82
06:51.50
08:05.99
09:05.63





01:06:04.19 0 01:06:04.19 +0:00.60
437 76 223 Fredrik Hesselgren Norrahammars MK USM3 07:45.06
11:34.16
09:05.84
13:25.93
07:14.23
08:02.11
08:58.49





01:06:05.82 0 01:06:05.82 +0:01.63
438 42 629 Lars Larson Göta MS USM D2 07:38.50
11:23.12
09:12.70
13:24.21
07:28.20
08:07.14
08:52.29





01:06:06.16 0 01:06:06.16 +0:00.34
439 29 726 Joakim Fransson SMK Vingåker 07:20.14
12:02.22
09:14.12
13:21.95
07:02.65
08:01.01
09:12.78





01:06:14.87 0 01:06:14.87 +0:08.71
440 85 511 Daniel Nyström Botkyrka MK USM D1 07:22.13
11:26.10
09:10.78
13:38.59
07:09.15
08:16.88
09:12.57





01:06:16.20 0 01:06:16.20 +0:01.33
441 86 512 Håkan Olsson Karlskoga EK USM D1 08:02.93
10:59.42
09:23.60
13:19.87
07:22.61
08:10.79
08:58.41





01:06:17.63 0 01:06:17.63 +0:01.43
442 87 431 Anders Karlsson Falkerud Enduro Klubb USM D1 07:40.49
11:26.20
09:21.76
13:21.85
07:08.19
08:08.17
09:11.34





01:06:18.00 0 01:06:18.00 +0:00.37
443 88 539 Mikael Keränen AMF Södertälje USM D1 08:01.90
11:35.22
09:08.64
13:26.18
07:06.19
07:57.59
09:06.33





01:06:22.05 0 01:06:22.05 +0:04.05
444 77 252 Philip Gustafsson Falköpings MK USM3 07:30.93
11:51.61
09:18.91
13:43.96
07:00.13
07:59.28
08:59.21





01:06:24.03 0 01:06:24.03 +0:01.98
445 3 583 Magnus Grahn Försvarsmaktens EK 07:35.17
11:26.37
09:18.87
13:49.99
07:35.96
08:01.37
08:47.60





01:06:35.33 0 01:06:35.33 +0:11.30
446 43 651 Tomas Jonasson Skene MS USM D2 07:15.42
11:10.14
09:14.20
13:29.06
07:50.46
08:08.92
09:29.95





01:06:38.15 0 01:06:38.15 +0:02.82
447 89 543 Morgan Lyckman Åtvidabergs MCK USM D1 06:57.24
12:05.14
09:13.01
13:54.22
07:04.52
08:22.79
09:04.79





01:06:41.71 0 01:06:41.71 +0:03.56
448 44 673 Joackim Olsson Åsätra MK USM D2 07:44.24
11:18.03
09:22.37
13:49.77
07:21.59
08:23.32
08:44.51





01:06:43.83 0 01:06:43.83 +0:02.12
449 90 550 Robert Keränen Pauliströms/Järnforsens MCK USM D1 07:19.17
11:50.74
09:13.12
13:50.77
07:22.07
07:55.56
09:13.70





01:06:45.13 0 01:06:45.13 +0:01.30
450 45 672 Jimmy Johansson Tranås MS USM D2 07:36.46
11:27.78
09:22.27
13:46.84
07:18.37
08:18.47
08:59.55





01:06:49.74 0 01:06:49.74 +0:04.61
451 78 329 Henrik Syrén Oskarshamns EK USM3 07:51.92
11:29.04
09:37.25
13:45.74
07:01.55
08:10.01
08:59.05





01:06:54.56 0 01:06:54.56 +0:04.82
452 46 676 Jonas Blomgren Götene MK USM D2 07:32.13
12:00.86
09:17.99
13:48.90
07:06.97
08:02.70
09:05.75





01:06:55.30 0 01:06:55.30 +0:00.74
453 47 655 Tony Hugosson MK Pionjär USM D2 07:49.19
11:50.29
08:53.67
13:28.43
07:19.07
08:11.34
09:33.95





01:07:05.94 0 01:07:05.94 +0:10.64
454 48 617 Björn Birath SMK Hedemoraavdelning USM D2 07:44.43
12:07.86
09:05.75
13:14.77
07:22.00
08:13.30
09:19.48





01:07:07.59 0 01:07:07.59 +0:01.65
455 56 130 Håkan Elengård Huskvarna MK USM2 07:25.78
11:00.00
09:10.28
14:28.05
07:09.44
08:16.75
09:37.42





01:07:07.72 0 01:07:07.72 +0:00.13
456 7 764 Kevin Bogren FMCK Skövde 07:20.98
11:50.95
09:26.54
13:39.20
07:10.67
08:14.49
09:26.86





01:07:09.69 0 01:07:09.69 +0:01.97
457 30 713 Nisse Gustavsson MX Stockholm MCK 08:17.53
11:58.27
08:52.94
13:09.26
07:36.11
07:50.72
09:30.34





01:07:15.17 0 01:07:15.17 +0:05.48
458 49 678 Jonas Thörn Botkyrka MK USM D2 07:50.43
11:47.92
09:16.65
13:53.54
07:21.04
08:16.90
08:58.96





01:07:25.44 0 01:07:25.44 +0:10.27
459 79 352 Fredrik Karlsson Solshesters MCK USM3 08:04.94
11:55.46
09:42.31
13:28.26
07:07.66
07:59.91
09:17.20





01:07:35.74 0 01:07:35.74 +0:10.30
460 50 671 Jimmy Hedkvist Team Värmland MK USM D2 07:43.82
11:54.78
09:20.95
13:54.06
07:14.58
08:19.49
09:14.01





01:07:41.69 0 01:07:41.69 +0:05.95
461 51 659 Mattias Holm Karlskoga EK USM D2 07:46.25
11:56.56
09:23.33
13:57.70
07:15.89
08:25.38
09:03.29





01:07:48.40 0 01:07:48.40 +0:06.71
462 52 680 Jörgen Karlsson Gammalkils MK USM D2 07:35.25
12:08.04
09:18.29
13:59.51
07:16.43
08:23.26
09:08.09





01:07:48.87 0 01:07:48.87 +0:00.47
463 31 724 Jonathan Hansson FMCK Gotland 07:43.25
11:56.06
09:44.28
13:23.54
07:43.66
08:16.71
09:12.40





01:07:59.90 0 01:07:59.90 +0:11.03
464 91 527 Jonas Sahlén Hjo MK USM D1 07:55.50
11:55.97
09:15.62
14:02.78
07:25.29
08:21.11
09:08.79





01:08:05.06 0 01:08:05.06 +0:05.16
465 8 752 Eddie Hansson SMK Hedemoraavdelning 07:30.18
12:10.54
09:17.59
14:15.86
07:00.79
08:22.07
09:31.85





01:08:08.88 0 01:08:08.88 +0:03.82
466 92 540 Mikael Swedberg Ulricehamns MK USM D1 07:56.28
12:05.22
09:29.45
14:00.04
07:15.60
08:11.01
09:15.16





01:08:12.76 0 01:08:12.76 +0:03.88
467 80 335 David Rosell SMK Eksjö MC & US USM3 07:40.77
12:17.85
09:29.98
13:59.44
07:23.62
08:17.62
09:04.59





01:08:13.87 0 01:08:13.87 +0:01.11
468 53 615 Anders Swärd FMCK Strängnäs USM D2 07:06.37
12:37.55
08:49.84
13:30.18
06:52.23
07:57.05
11:23.81





01:08:17.03 0 01:08:17.03 +0:03.16
469 93 521 Magnus Lundman Kils MK Motorcykel USM D1 06:58.64
12:37.77
09:32.56
14:22.45
07:04.99
08:30.48
09:11.39





01:08:18.28 0 01:08:18.28 +0:01.25
470 4 593 Anders Karlsson FMCK Strängnäs 07:43.75
11:46.10
09:55.37
14:15.18
07:14.69
08:11.29
09:17.82





01:08:24.20 0 01:08:24.20 +0:05.92
471 54 683 Morgan Ernstsson Bengtsfors MCC USM D2 07:24.12
12:43.22
10:04.48
13:57.36
07:11.08
08:17.32
08:47.68





01:08:25.26 0 01:08:25.26 +0:01.06
472 94 513 Daniel Torstensson Norrahammars MK USM D1 07:41.92
11:52.99
09:09.63
14:01.25
07:07.51
08:02.70
10:30.77





01:08:26.77 0 01:08:26.77 +0:01.51
473 9 756 Ludvig Nykvist FMCK Eksjö 07:31.00
12:18.27
09:27.77
13:59.58
07:13.65
08:17.69
09:39.56





01:08:27.52 0 01:08:27.52 +0:00.75
474 95 553 Tomas Mellberg Nyköpings MS USM D1 07:41.46
12:13.64
09:22.27
14:27.66
07:15.05
08:14.55
09:14.78





01:08:29.41 0 01:08:29.41 +0:01.89
475 34 471 Helena Adolfsson Solshesters MCK 08:06.86
11:46.92
09:43.48
14:10.58
07:15.01
08:20.86
09:07.52





01:08:31.23 0 01:08:31.23 +0:01.82
476 10 761 William Hjertstedt Hällefors MK 07:45.36
12:08.45
09:35.38
13:27.55
07:32.07
08:18.08
09:47.70





01:08:34.59 0 01:08:34.59 +0:03.36
477 55 639 Robert Granat Hallsbergs MK USM D2 07:27.97
12:07.28
09:40.77
14:03.70
07:32.19
08:21.44
09:28.91





01:08:42.26 0 01:08:42.26 +0:07.67
478 5 590 Andreas Eklöf MK Ran 07:20.13
11:53.52
10:01.50
14:56.73
07:26.96
07:56.50
09:14.45





01:08:49.79 0 01:08:49.79 +0:07.53
479 11 767 Alvin Strömvall Kilsbergens Motorklubb 07:04.51
12:37.24
09:28.38
14:40.74
07:12.74
08:15.27
09:34.51





01:08:53.39 0 01:08:53.39 +0:03.60
480 96 547 Per Oskarsson Gnesta MK USM D1 07:46.97
11:52.71
09:36.08
14:34.25
07:35.02
08:20.87
09:09.87





01:08:55.77 0 01:08:55.77 +0:02.38
481 12 770 Edvin Gustavsson Falköpings MK 07:11.59
12:35.54
10:01.59
14:52.06
06:48.55
08:03.11
09:24.33





01:08:56.77 0 01:08:56.77 +0:01.00
482 56 648 Stefan Åhman Linköpings MS USM D2 08:52.27
11:41.23
09:28.61
14:08.48
07:20.80
08:04.65
09:25.26





01:09:01.30 0 01:09:01.30 +0:04.53
483 97 556 Mikael Wallin Hallsbergs MK USM D1 07:46.29
12:35.90
09:30.64
14:08.16
07:31.20
08:23.07
09:23.78





01:09:19.04 0 01:09:19.04 +0:17.74
484 57 627 Klas Gustafsson Ulricehamns MK USM D2 08:00.09
12:00.24
09:36.82
14:03.91
07:38.79
08:38.14
09:22.69





01:09:20.68 0 01:09:20.68 +0:01.64
485 81 332 Jimmy Sten Norrahammars MK USM3 08:14.09
12:38.74
09:56.56
13:37.74
07:21.81
08:08.33
09:34.28





01:09:31.55 0 01:09:31.55 +0:10.87
486 98 537 Martin Sandqvist Norrahammars MK USM D1 07:53.03
12:13.01
09:45.76
14:21.64
07:37.67
08:24.65
09:22.84





01:09:38.60 0 01:09:38.60 +0:07.05
487 13 759 Mattias Cöster SMK Östgöta MC-Förening 07:06.75
13:25.63
09:40.52
14:25.75
06:57.42
08:45.86
09:20.26





01:09:42.19 0 01:09:42.19 +0:03.59
488 99 458 Tobias Bering Petersen enduroklub danmark USM D1 08:27.92
11:59.40
09:28.56
14:05.33
07:41.71
08:46.57
09:14.44





01:09:43.93 0 01:09:43.93 +0:01.74
489 32 714 Albin Andersson Solshesters MCK 07:04.40
13:05.86
09:31.12
14:21.45
07:24.94
08:22.60
10:01.82





01:09:52.19 0 01:09:52.19 +0:08.26
490 58 669 Peter Backman Team Värmland MK USM D2 07:48.63
12:24.75
09:35.73
14:25.27
07:23.18
08:44.06
09:42.89





01:10:04.51 0 01:10:04.51 +0:12.32
491 43 438 Margareta Fogelberg Hudiksvalls MCK Öppen Dam 07:59.76
12:01.85
08:30.84
12:56.87
07:58.48
13:00.28
07:45.22





01:10:13.30 0 01:10:13.30 +0:08.79
492 100 535 Robban Markusson SMK Vadstenaavdelning USM D1 07:06.99
13:01.15
09:42.14
15:03.09
07:16.25
08:30.74
09:33.28





01:10:13.64 0 01:10:13.64 +0:00.34
493 6 584 Anders Eklöf MK Ran 07:36.94
13:01.91
09:28.38
14:48.68
07:21.26
08:14.49
09:44.37





01:10:16.03 0 01:10:16.03 +0:02.39
494 82 257 Tim Gudmundsson Målilla MK Motocrossklubb USM3 08:07.43
12:44.83
09:45.50
14:39.49
07:28.95
08:04.19
09:26.71





01:10:17.10 0 01:10:17.10 +0:01.07
495 33 718 Albin Nejdeby Åtvidabergs MCK 07:42.76
12:22.11
09:35.17
14:43.25
07:17.98
08:47.94
09:54.28





01:10:23.49 0 01:10:23.49 +0:06.39
496 101 552 Johan Tegnert Gammalkils MK USM D1 07:57.47
12:36.70
09:36.69
14:35.07
07:29.81
08:26.97
09:45.18





01:10:27.89 0 01:10:27.89 +0:04.40
497 102 525 Joakim Svensson Björkö Enduroklubb USM D1 07:55.94
12:49.53
09:38.83
14:48.41
07:23.65
08:28.93
09:31.97





01:10:37.26 0 01:10:37.26 +0:09.37
498 83 258 Christian Johansson Oskarshamns EK USM3 07:39.78
13:16.57
09:35.71
14:23.22
07:34.73
08:27.18
09:49.91





01:10:47.10 0 01:10:47.10 +0:09.84
499 103 518 Niklas Källström Uppsala MK USM D1 07:54.73
13:08.88
09:51.47
14:45.28
07:37.16
08:43.48
09:21.87





01:11:22.87 0 01:11:22.87 +0:35.77
500 84 241 Marcus Johansson Försvarsmaktens EK USM3 08:34.50
13:09.18
09:24.18
14:19.13
07:37.74
08:34.55
09:44.11





01:11:23.39 0 01:11:23.39 +0:00.52
501 14 766 Elias Nilsson Målilla MK Motocrossklubb 07:41.44
13:32.53
10:18.19
14:35.43
07:18.58
08:18.32
09:42.64





01:11:27.13 0 01:11:27.13 +0:03.74
502 7 595 Mattias Almsin MK Ran 07:41.29
13:10.42
09:38.85
15:24.62
07:38.19
08:30.41
09:40.83





01:11:44.61 0 01:11:44.61 +0:17.48
503 34 707 Benjamin Hansson SMK Hedemoraavdelning 07:41.97
12:28.82
10:39.92
14:59.67
07:24.24
08:34.17
09:59.72





01:11:48.51 0 01:11:48.51 +0:03.90
504 59 637 Rickard Rodestrand SMK Östgöta MC-Förening USM D2 07:51.99
13:19.68
09:46.47
15:12.22
07:33.50
08:39.38
09:30.91





01:11:54.15 0 01:11:54.15 +0:05.64
505 60 679 Jonny Gustafsson Finspångs MS USM D2 08:05.34
12:41.46
10:03.31
15:10.60
07:43.49
08:46.06
09:35.21





01:12:05.47 0 01:12:05.47 +0:11.32
506 44 417 Stina Lange Timrå EK Öppen Dam 08:17.60
13:16.40
08:29.86
13:36.88
08:01.70
12:39.85
07:50.79





01:12:13.08 0 01:12:13.08 +0:07.61
507 8 586 Magnus Josefsson Försvarsmaktens EK 07:59.68
13:39.04
09:53.32
15:05.68
07:13.29
08:41.32
09:45.77





01:12:18.10 0 01:12:18.10 +0:05.02
508 61 616 Bengt Järlestål Team Värmland MK USM D2 07:51.36
13:37.60
09:28.06
14:33.60
07:37.75
08:34.15
10:36.35





01:12:18.87 0 01:12:18.87 +0:00.77
509 62 649 Sören Karlsson Kortedala MK USM D2 08:23.11
12:53.27
09:46.23
14:51.06
07:36.74
08:58.26
09:50.76





01:12:19.43 0 01:12:19.43 +0:00.56
510 63 662 Mikael Bernström Kilsbergens Motorklubb USM D2 07:54.22
12:52.65
10:18.79
15:04.22
07:43.35
08:42.78
09:58.41





01:12:34.42 0 01:12:34.42 +0:14.99
511 104 448 Eric Jonsson Åtvidabergs MCK USM D1 07:55.75
12:43.86
10:26.73
15:44.18
07:26.08
08:38.69
09:40.75





01:12:36.04 0 01:12:36.04 +0:01.62
512 64 622 Kenny Elfström Kilsbergens Motorklubb USM D2 08:03.36
12:51.49
10:13.45
14:58.48
07:42.43
09:04.59
09:43.59





01:12:37.39 0 01:12:37.39 +0:01.35
513 15 763 Hugo Svensson Målilla MK Motocrossklubb 08:00.33
13:42.27
09:48.36
14:52.47
07:32.33
08:52.54
09:49.77





01:12:38.07 0 01:12:38.07 +0:00.68
514 65 625 Kjell Kronstål Vimmerby MS USM D2 08:09.28
12:40.71
10:01.47
14:40.29
07:56.82
08:59.52
10:12.83





01:12:40.92 0 01:12:40.92 +0:02.85
515 66 668 Ove Beidegårdh Mjölby MCK USM D2 08:03.79
13:38.24
09:56.82
15:14.01
07:30.51
08:35.45
09:45.16





01:12:43.98 0 01:12:43.98 +0:03.06
516 105 544 Pär Nolin Kilsbergens Motorklubb USM D1 08:17.55
12:34.44
10:05.20
15:10.32
07:54.54
08:54.31
09:47.93





01:12:44.29 0 01:12:44.29 +0:00.31
517 67 610 Anders Berglund Kilsbergens Motorklubb USM D2 08:20.85
12:43.47
09:50.78
14:56.34
07:50.22
09:20.88
09:44.22





01:12:46.76 0 01:12:46.76 +0:02.47
518 9 591 Mikael Zetterlund Norrahammars MK 08:23.93
12:44.58
10:24.71
15:20.09
07:43.37
08:42.23
09:44.78





01:13:03.69 0 01:13:03.69 +0:16.93
519 16 757 Olle Larsson Laxå MK 07:58.34
13:01.06
09:35.09
14:24.50
07:57.05
09:03.99
11:19.47





01:13:19.50 0 01:13:19.50 +0:15.81
520 106 428 Jonas Backman Karlskoga EK USM D1 08:27.34
13:13.80
10:06.04
15:09.61
07:44.06
08:51.18
09:48.24





01:13:20.27 0 01:13:20.27 +0:00.77
521 35 478 Carolin Wedemalm Falköpings MK 08:08.13
13:29.10
10:00.92
15:00.50
08:04.76
08:45.85
09:55.43





01:13:24.69 0 01:13:24.69 +0:04.42
522 17 765 Hugo Holmberg FMCK Eksjö 08:07.04
13:54.60
10:01.75
15:37.42
07:29.31
08:38.16
09:53.43





01:13:41.71 0 01:13:41.71 +0:17.02
523 68 623 Kent Jogeland FMCK Borås USM D2 08:10.45
13:19.50
10:05.92
15:17.84
07:53.46
08:59.41
09:58.70





01:13:45.28 0 01:13:45.28 +0:03.57
524 85 259 Oscar Lennstring Hedeby MCK USM3 08:34.84
13:17.81
10:03.55
15:32.52
07:42.32
09:02.18
09:50.11





01:14:03.33 0 01:14:03.33 +0:18.05
525 86 359 Viktor Martinsson SMK Dala Falun USM3 07:29.45
10:29.87
08:35.11
25:00.00
06:40.96
07:25.78
08:26.61





01:14:07.78 0 01:14:07.78 +0:04.45
526 10 589 Leif Boqvist SMK Södermanlandsavdeln 07:57.96
13:15.48
10:14.74
16:51.30
07:47.31
08:34.46
09:50.77





01:14:32.02 0 01:14:32.02 +0:24.24
527 107 509 Andreas Tinghed Åtvidabergs MCK USM D1 08:31.32
12:40.59
10:10.94
15:10.78
08:14.39
09:17.42
10:29.13





01:14:34.57 0 01:14:34.57 +0:02.55
528 36 476 Marie Linné Karlskoga EK 08:28.48
13:02.87
10:34.84
15:34.05
07:50.95
09:11.82
09:52.61





01:14:35.62 0 01:14:35.62 +0:01.05
529 69 660 Michael Sjögren Westerviks MSK USM D2 08:28.48
13:54.10
09:58.75
15:10.69
07:58.11
08:59.14
10:07.99





01:14:37.26 0 01:14:37.26 +0:01.64
530 108 542 Nils Lindahl SMK Östgöta MC-Förening USM D1 08:44.79
13:09.55
10:25.85
15:19.65
08:08.61
08:55.28
10:05.76





01:14:49.49 0 01:14:49.49 +0:12.23
531 11 585 Thomas Karlsson Örebro MK 08:15.77
13:09.02
10:25.74
16:17.93
07:51.87
08:56.56
10:10.14





01:15:07.03 0 01:15:07.03 +0:17.54
532 37 472 Sofia Larsson Skene MS 08:39.66
13:22.97
10:26.71
15:58.05
07:49.36
09:01.20
10:05.25





01:15:23.20 0 01:15:23.20 +0:16.17
533 109 538 Mikael Sahlin Palmstedt Götene MK USM D1 08:14.94
13:37.98
10:38.86
15:42.61
08:03.48
09:06.96
10:04.95





01:15:29.78 0 01:15:29.78 +0:06.58
534 70 670 Jesper Ullström Team Värmland MK USM D2 08:29.15
13:51.05
10:15.74
15:36.90
07:42.42
08:56.15
10:51.80





01:15:43.21 0 01:15:43.21 +0:13.43
535 38 474 Maria Nyqvist Karlskoga EK 08:52.74
13:02.06
10:29.27
15:30.83
08:05.10
09:23.93
10:19.93





01:15:43.86 0 01:15:43.86 +0:00.65
536 71 650 Tom Stålebrant Åbågen MCK USM D2 07:30.89
20:00.00
09:28.57
14:12.22
06:59.37
08:08.01
09:25.87





01:15:44.93 0 01:15:44.93 +0:01.07
537 110 457 Niklas Persson Norrahammars MK USM D1 08:17.16
13:41.35
10:44.48
15:39.69
07:44.76
08:54.85
11:01.53





01:16:03.82 0 01:16:03.82 +0:18.89
538 111 452 Johan Hermansson Kilsbergens Motorklubb USM D1 08:41.46
13:32.79
10:35.20
15:43.67
07:59.60
09:24.63
10:07.15





01:16:04.50 0 01:16:04.50 +0:00.68
539 72 640 Roger Elverskog Kilsbergens Motorklubb USM D2 08:29.74
13:51.56
10:21.41
15:35.25
07:55.94
09:17.60
10:43.88





01:16:15.38 0 01:16:15.38 +0:10.88
540 112 447 Jörgen Fredriksson SMK Vingåker USM D1 08:51.67
12:52.88
10:39.05
15:38.62
08:19.49
09:28.32
10:27.91





01:16:17.94 0 01:16:17.94 +0:02.56
541 39 479 Evelina Häggstad Hagfors MS 07:37.34
14:49.23
09:54.99
18:05.10
07:35.88
08:37.54
10:04.44





01:16:44.52 0 01:16:44.52 +0:26.58
542 113 531 Magnus Vennström Westerviks MSK USM D1 07:06.10
11:53.54
09:12.72
13:41.21
07:05.38
08:00.61
20:00.00





01:16:59.56 0 01:16:59.56 +0:15.04
543 114 554 Tobias Landerdahl Åbågen MCK USM D1 08:00.45
14:50.47
10:39.54
17:08.66
07:55.85
08:45.72
09:42.27





01:17:02.96 0 01:17:02.96 +0:03.40
544 18 771 Victor Nyströmer Örebro MK 07:43.57
13:44.62
10:15.61
16:39.94
07:47.37
09:47.58
11:19.35





01:17:18.04 0 01:17:18.04 +0:15.08
545 115 532 Johan Sandberg Linde MSK USM D1 20:00.00
11:22.00
09:12.66
13:34.34
07:11.69
07:46.93
08:35.50





01:17:43.12 0 01:17:43.12 +0:25.08
546 87 327 Fredrik Thunman Nyköpings MS USM3 07:24.86
12:13.80
09:34.06
25:00.00
07:17.82
07:59.88
08:49.50





01:18:19.92 0 01:18:19.92 +0:36.80
547 73 611 Anders Fridman AMF Södertälje USM D2 07:49.25
11:58.28
08:50.83
13:40.11
07:06.50
20:00.00
09:09.89





01:18:34.86 0 01:18:34.86 +0:14.94
548 35 721 Julia Hettström Linköpings MS 07:38.95
15:10.82
10:34.94
16:07.62
08:25.70
09:44.25
11:12.47





01:18:54.75 0 01:18:54.75 +0:19.89
549 116 505 Anders Kåbrink Tranås MS USM D1 08:39.72
13:29.04
10:31.90
15:33.48
08:20.13
10:33.42
11:53.29





01:19:00.98 0 01:19:00.98 +0:06.23
550 88 348 Oscar Sandell Westerviks MSK USM3 20:00.00
11:53.48
09:26.01
13:16.92
07:16.37
08:09.98
09:05.11





01:19:07.87 0 01:19:07.87 +0:06.89
551 117 558 Magnus Jibbefors Karlskoga EK USM D1 09:24.55
13:49.07
10:58.42
16:11.01
08:54.90
09:56.54
10:50.93





01:20:05.42 0 01:20:05.42 +0:57.55
552 36 720 William Nordmark FMCK Eksjö 08:20.55
14:20.27
12:20.69
15:54.11
08:43.42
09:04.04
11:43.05





01:20:26.13 0 01:20:26.13 +0:20.71
553 118 545 Patrik Lundqvist Åsätra MK USM D1 20:00.00
12:06.75
09:43.51
13:58.60
07:22.98
08:26.99
09:16.99





01:20:55.82 0 01:20:55.82 +0:29.69
554 37 722 Emil Hansson FMCK Gotland 08:16.37
16:00.95
10:49.48
15:47.65
08:17.17
10:31.02
11:33.26





01:21:15.90 0 01:21:15.90 +0:20.08
555 119 443 Peter Borg MK Pionjär USM D1 07:43.72
12:27.26
09:52.11
14:57.77
07:07.06
20:00.00
09:09.50





01:21:17.42 0 01:21:17.42 +0:01.52
556 45 403 Johanna Stavenfors Hammarstrands Enduro Klubb Öppen Dam 09:52.69
16:28.57
08:48.93
15:03.23
08:14.16
14:31.75
08:29.29





01:21:28.62 30 01:21:58.62 +0:41.20
557 19 760 Hugo Björnstad SMK Hedemoraavdelning 08:53.40
15:21.33
11:12.75
17:38.07
08:09.83
10:03.29
11:33.08





01:22:51.75 0 01:22:51.75 +0:53.13
558 74 631 Lars-Olof Åkesson Ullareds MK USM D2 08:13.04
12:26.29
10:00.21
14:42.60
07:54.67
20:00.00
10:01.59





01:23:18.40 0 01:23:18.40 +0:26.65
559 75 620 Jan Andréasson SMK Örebroavdelning USM D2 08:24.79
13:46.20
10:39.68
15:44.96
07:58.81
09:06.65
20:00.00





01:25:41.09 0 01:25:41.09 +2:22.69
560 120 508 Andreas Lind Vimmerby MS USM D1 08:51.82
15:21.39
12:31.13
17:38.50
09:28.07
10:11.67
12:24.42





01:26:27.00 0 01:26:27.00 +0:45.91
561 76 628 Klas Petersson Gammalkils MK USM D2 08:10.89
13:13.96
10:31.23
20:00.00
07:56.72
20:00.00
10:05.62





01:29:58.42 0 01:29:58.42 +3:31.42
562 121 459 Johan Debrianté Gnesta MK USM D1 07:16.48
20:00.00
20:00.00
20:00.00
06:35.89
07:55.36
08:43.82





01:30:31.55 0 01:30:31.55 +0:33.13
563 40 477 Anna Häggstad Hagfors MS 09:09.53
20:00.00
12:38.31
20:00.00
08:38.47
10:12.07
12:52.83





01:33:31.21 0 01:33:31.21 +2:59.66
564 122 523 Henrik Nilsson SMK Kolmården USM D1 08:21.29
12:59.04
20:00.00
20:00.00
20:00.00
08:46.62
10:01.65





01:40:08.60 0 01:40:08.60 +6:37.39
565 123 504 Pär Lagerqvist Finspångs MS USM D1 06:41.84
20:00.00
20:00.00
20:00.00
20:00.00
07:49.78
08:05.35





01:42:36.97 0 01:42:36.97 +2:28.37
566 12 588 Bo Höglund Norrahammars MK 08:15.40
20:00.00
20:00.00
20:00.00
20:00.00
08:18.42
09:45.15





01:46:18.97 0 01:46:18.97 +3:42.00
567 77 653 Tommy Färlind Ulricehamns MK USM D2 07:36.00
20:00.00
20:00.00
20:00.00
20:00.00
20:00.00
08:59.96





01:56:35.96 0 01:56:35.96 +10:16.99
568 89 242 Markus Jonsson SMK Vadstenaavdelning USM3 20:00.00
20:00.00
09:51.95
20:00.00
20:00.00
20:00.00
20:00.00





02:09:51.95 0 02:09:51.95 +13:15.99
569 90 237 Kristofer Blom Finspångs MS USM3 20:00.00
20:00.00
20:00.00
20:00.00
20:00.00
20:00.00
20:00.00





02:20:00.00 0 02:20:00.00 +10:08.05
570 91 358 Robert Wiklund Folkare MK USM3 20:00.00
20:00.00
20:00.00
20:00.00
20:00.00
20:00.00
20:00.00





02:20:00.00 0 02:20:00.00 +0:00.00
571 20 346 Viktor Salomonsson Lycksele MK 05:43.68
08:59.00
05:36.50
08:46.81
05:35.37
08:44.96






00:43:26.32 0 00:43:26.32
572 21 303 Timmy Brandén Ljusdals MK 06:25.27
10:15.97
05:54.62
09:57.27
05:59.76
10:48.47






00:49:21.36 0 00:49:21.36 +5:55.04
573 22 333 Liam Englundh Hudiksvalls MCK 07:01.11
11:00.66
07:48.04
11:08.64
06:52.94
10:42.35






00:54:33.74 0 00:54:33.74 +5:12.38
574 23 324 Gustaf Larsson Njurunda MK 07:11.09
11:46.27
07:26.87
11:00.15
06:53.20
11:19.47






00:55:37.05 0 00:55:37.05 +1:03.31
575 24 341 Edvin Sjöström Nordanstigs MK 07:40.68
14:26.53
07:21.63
11:44.05
07:28.25
12:04.34






01:00:45.48 0 01:00:45.48 +5:08.43
576 25 321 Kristian Mathisen Hudiksvalls MCK 07:21.96
11:34.78
10:46.93
12:21.26
07:45.08
12:13.47






01:02:03.48 0 01:02:03.48 +1:18.00
577 124 490 Thomas Starräng Gammalkils MK USM D1 07:16.73
07:43.88
16:56.52
07:12.85
07:57.36
16:47.00






01:03:54.34 0 01:03:54.34 +1:50.86
578 125 421 Anders Melkersson Kilsbergens Motorklubb USM D1 07:42.13
08:33.49
18:45.28
08:18.58
08:44.14
18:48.00






01:10:51.62 0 01:10:51.62 +6:57.28
579 126 275 Björn Nylander Timrå EK USM D1 11:30.98
19:34.84
11:53.76
19:38.06
13:01.23
24:02.66






01:39:41.53 0 01:39:41.53 +28:49.91
580 46 444 Ottilia Johansson Bollnäs MK Öppen Dam 09:10.36
11:45.93
13:01.73
17:00.03
07:46.88







00:58:44.93 0 00:58:44.93
581 127 270 Jonas Viklund Fältjägarna EF USM D1 13:36.32
24:46.30
14:15.32









00:52:37.94 0 00:52:37.94
582 57 127 Johan Thorsell FMCK Skövde USM2 16:22.45
21:05.29
10:25.61
14:44.37
03:05.57
12:10.15
17:15.72
11:27.44
06:35.34
13:23.57
19:41.04
13:12.73
03:55.18
14:01.65
02:57:26.11 2220 03:34:26.11
583 52 160 Andreas Remfäldt Töreboda MK USM1 16:26.14
23:41.51
10:11.76
13:41.31
03:07.10
12:22.25
18:32.01
12:22.04
04:07.61
14:15.86
21:17.06
17:02.59
03:51.26
13:40.53
03:04:39.03 2100 03:39:39.03 +5:12.92
584 58 85 John Jensen SMK Vingåker USM2 17:26.23
23:00.18
11:13.97
15:21.03
03:25.14
14:01.06
19:45.05
13:19.33
04:32.61
15:13.14
21:36.90
17:39.45
04:26.13
16:45.06
03:17:45.28 1980 03:50:45.28 +11:06.25
585 38 815 Linda Lysén Försvarsmaktens EK 18:39.38
11:45.45
03:55.09
15:25.92
21:04.30
13:07.34
04:14.51
15:40.88
23:50.36
16:23.01


02:24:06.24 2280 03:02:06.24
586 39 809 Johanna Götvall Tibro MK 18:25.95
11:42.57
03:48.52
13:22.21
20:14.21
14:11.44
05:26.73
15:06.10
24:07.28
17:26.97


02:23:51.98 2400 03:03:51.98 +1:45.74
587 40 811 Helena Adolfsson Solshesters MCK 18:18.64
12:45.13
04:08.37
14:32.77
20:56.00
13:34.21
04:53.50
15:47.27
25:09.17
17:17.26


02:27:22.32 2340 03:06:22.32 +2:30.34
588 59 142 Franz Löfqvist FMCK Malmö USM2 14:13.94
14:43.37
08:47.16
02:50.96
10:23.19
14:20.75
09:35.58
03:13.10
10:57.03
14:54.85
09:40.90
03:25.11
11:06.78
02:08:12.72 0 02:08:12.72
589 128 55 Lucas Vågberg Göta MS USM D1 13:38.92
15:39.70
08:46.75
02:46.14
10:34.11
14:40.44
10:00.16
03:12.93
11:21.36
15:20.43
10:21.70
03:17.12
11:20.27
02:11:00.03 0 02:11:00.03 +2:47.31
590 129 51 Robin Wiss Göta MS USM D1 14:35.52
16:28.61
09:02.39
02:57.71
10:59.61
15:20.42
10:21.72
03:27.54
12:08.55
16:12.17
10:33.08
03:31.99
12:02.57
02:17:41.88 0 02:17:41.88 +6:41.85
591 92 318 Linus Kihlberg Finspångs MS USM3 05:11.28
05:55.46
11:26.31
05:04.66
06:03.12
11:28.12
05:02.39
06:11.30
11:46.41
05:04.62
06:29.63
12:14.00
01:31:57.30 0 01:31:57.30
592 93 190 Jonny Johansson Kilsbergens Motorklubb USM3 06:45.36
12:36.69
03:18.24
09:34.80
06:58.57
12:48.47
03:23.13
09:46.84
07:04.85
13:02.81
03:35.87
10:15.95
01:39:11.58 0 01:39:11.58 +7:14.28
593 94 395 Albert Olsson AMF Årsunda USM3 06:20.98
07:00.26
14:04.88
06:37.55
06:55.93
13:55.74
06:41.04
07:04.50
21:50.30

08:06.11
18:59.33
01:57:36.62 690 02:09:06.62
594 95 384 Linus Vestergren Vimmerby MS USM3 05:09.62
05:53.28
12:06.27
05:17.86
06:05.36
13:47.30
05:47.48
06:17.24
12:53.40
05:20.18


01:18:37.99 0 01:18:37.99
595 130 102 Didrik Gustafsson Vimmerby MS USM D1 14:53.30
09:33.77
02:55.73
11:04.27
16:14.42
11:05.85
03:36.14
12:41.26
28:09.51
13:01.50


02:03:15.75 0 02:03:15.75 +44:37.76
596 60 246 Karl Eriksson Sala MSK USM2 05:08.33
05:47.56
12:00.96
05:24.83
06:29.66
11:44.66
05:04.97
06:31.58
16:53.55



01:15:06.10 0 01:15:06.10
597 78 45 Mattias Wall Alingsås MCK USM D2 13:25.00
08:34.74
02:49.38
10:23.90
14:09.37
09:27.21
03:23.00
11:17.20
16:01.10



01:29:30.90 0 01:29:30.90 +14:24.80
598 61 136 Tobias Lindkvist Rättvik Boda MK USM2 15:30.44
10:18.35
03:03.62
12:02.86
16:57.05
11:13.31
03:57.38
12:49.91
19:14.85



01:45:07.77 0 01:45:07.77 +15:36.87
599 79 273 Oskar Öhman SMK Södermanlandsavdeln USM D2 17:48.50
11:17.31
03:16.51
13:03.08
18:33.80
12:52.02
04:05.07
14:56.56
21:27.14



01:57:19.99 60 01:58:19.99 +13:12.22
600 96 360 Fredrik Carlsson MK Orion USM3 05:00.45
05:53.01
11:13.76
05:05.40
05:46.31
13:42.21
04:53.20
06:57.01




00:58:31.35 0 00:58:31.35
601 131 173 Erik Johannesson Bengtsfors MCC USM D1 09:01.37
06:45.75
10:26.56
04:01.24
09:32.62
07:00.92
11:04.74
04:11.77




01:02:04.97 0 01:02:04.97 +3:33.62
602 132 283 Klas Friberg Mockfjärd MK USM D1 06:37.49
11:50.92
03:20.53
08:56.47
06:50.71
12:09.88
03:23.65
09:09.94




01:02:19.59 0 01:02:19.59 +0:14.62
603 97 261 Eric Starck Wäxjö MS USM3 09:36.97
07:23.67
11:10.61
04:23.54
09:36.18
07:22.95
11:36.02
04:28.27




01:05:38.21 0 01:05:38.21 +3:18.62
604 62 232 Arvid Pantzar Vimmerby MS USM2 06:29.98
06:36.03
13:23.50
06:47.81
06:44.57
13:20.11
05:47.61
06:56.26




01:06:05.87 0 01:06:05.87 +0:27.66
605 133 26 Calle. Johansson Karlskoga EK USM D1 12:51.28
08:23.47
02:43.16
10:06.57
13:23.88
09:02.16
03:08.81
10:53.40




01:10:32.73 0 01:10:32.73 +4:26.86
606 80 100 Hugo Gustafsson Uppvidinge MK USM D2 15:09.68
09:22.28
02:50.66
11:24.92
16:11.06
10:42.52
03:32.52
12:12.06




01:21:25.70 0 01:21:25.70 +10:52.97
607 134 89 Christopher Ullenius Åsätra MK USM D1 16:00.19
09:58.58
03:11.90
12:07.98
17:55.27
12:54.84
04:40.71
14:07.11




01:30:56.58 0 01:30:56.58 +9:30.88
608 47 415 Mikael Wiberg Tibro MK Öppen Dam 15:44.96
09:55.58
03:06.05
12:15.98
17:20.70
11:49.59
03:56.09
13:19.24




01:27:28.19 360 01:33:28.19 +2:31.61
609 53 109 Johan Svante Nordström Norrbottens MS Boden USM1 16:53.01
11:09.03
03:12.39
12:38.65
17:09.95
12:05.63
04:19.93
16:09.62




01:33:38.21 0 01:33:38.21 +0:10.02
610 63 165 Benny Väliste Göta MS USM2 17:21.87
11:39.54
03:09.42
12:49.18
19:03.85
14:31.38
04:29.31
14:18.59




01:37:23.14 720 01:49:23.14 +15:44.93
611 48 423 Stefan Norström Västerås MK Öppen Dam 14:52.75
09:25.72
02:58.21
11:33.79
17:20.94
11:16.25
03:49.61
12:57.99




01:24:15.26 2760 02:10:15.26 +20:52.12
612 98 54 Emil Johansson Åsätra MK USM3 55:58.14
09:42.32
02:58.00
11:26.40
15:44.65
10:16.58
03:31.52
11:58.84




02:01:36.45 1620 02:28:36.45 +18:21.19
613 54 116 Johan Svensson Wäxjö MS USM1 15:22.01
09:46.14
03:06.42
12:14.35
18:16.89
10:59.30
03:59.12





01:13:44.23 0 01:13:44.23
614 81 482 Julia Hettström Linköpings MS USM D2 09:31.00
08:15.15
15:36.76
08:38.91
08:36.68
16:23.96
07:08.67





01:14:11.13 0 01:14:11.13 +0:26.90
615 99 394 Marcus Vestman ÖMK Motocross & Enduro USM3 05:19.27
06:11.33
12:41.02
05:02.91
05:49.57
11:52.04






00:46:56.14 0 00:46:56.14
616 100 99 Niklas Gustafsson Göta MS USM3 13:30.91
08:34.19
02:46.25
10:39.21
14:15.94
09:52.05






00:59:38.55 0 00:59:38.55 +12:42.41
617 82 61 Sebastian Jansson Laxå MK USM D2 14:47.21
09:25.97
02:56.04
11:01.42
17:29.63
11:32.24






01:07:12.51 0 01:07:12.51 +7:33.96
618 26 656 Jan Hamberg Göta MS 16:52.56
10:13.80
03:25.97
12:33.69
17:20.42
13:09.95






01:13:36.39 0 01:13:36.39 +6:23.88
619 49 425 Mikael Sengoltz Wäxjö MS Öppen Dam 17:05.20
11:32.30
03:31.61
13:45.41
19:15.10
13:11.50






01:18:21.12 0 01:18:21.12 +4:44.73
620 27 725 Michael Larsson Tranemo MK 16:58.65
10:41.54
03:37.67
13:41.23
19:33.27
14:11.35






01:18:43.71 0 01:18:43.71 +0:22.59
621 50 501 Mats Norin Gammalkils MK Öppen Dam 17:54.55
11:35.89
03:55.05
13:51.73
19:52.19
13:57.66






01:21:07.07 0 01:21:07.07 +2:23.36
622 51 577 Peter Frisk Linde MSK Öppen Dam 18:06.56
11:15.76
04:13.81
15:34.34
20:11.24
14:05.92






01:23:27.63 0 01:23:27.63 +2:20.56
623 28 686 Åke Törnqvist AMF Södertälje 18:07.90
11:20.75
03:55.71
15:03.26
22:16.18
14:11.62






01:24:55.42 0 01:24:55.42 +1:27.79
624 52 454 Jonas Neiglick Kilsbergens Motorklubb Öppen Dam 18:53.76
12:15.15
03:53.28
15:55.80
22:13.23
15:37.36






01:28:48.58 360 01:34:48.58 +9:53.16
625 64 49 Marcus Norman Umeå AK USM2 13:38.17
08:39.04
02:47.12
10:10.70
14:40.52







00:49:55.55 0 00:49:55.55
626 53 567 Fredrik Gustavsson Falköpings MK Öppen Dam 08:08.55
15:06.82
04:24.49
12:32.54
09:13.19







00:49:25.59 180 00:52:25.59 +2:30.04
627 29 604 Kenneth Häll SMK Östgöta MC-Förening 14:45.29
09:50.41
03:36.68
11:47.32
16:08.84







00:56:08.54 0 00:56:08.54 +3:42.95
628 30 661 Johan Hammarström Göta MS 16:08.71
10:26.58
03:10.99
13:06.67
20:00.15







01:02:53.10 0 01:02:53.10 +6:44.56
629 31 634 Ronny Johansson Åbågen MCK 17:25.27
10:41.36
03:44.24
13:33.79
19:00.78







01:04:25.44 0 01:04:25.44 +1:32.34
630 135 213 Albin Blom Tibro MK USM D1 14:33.81
09:02.77
02:54.99
11:28.39
31:12.50







01:09:12.46 0 01:09:12.46 +4:47.02
631 101 198 Fred Karlén SMK Vingåker USM3 15:41.35
10:03.64
03:01.45
12:15.47
34:52.81







01:15:54.72 0 01:15:54.72 +6:42.26
632 55 250 Daniel Samuelsson Åbågen MCK USM1 20:55.61
12:52.05
03:24.03
14:35.49
26:32.04







01:18:19.22 0 01:18:19.22 +2:24.50
633 32 652 Peter Gardsiö Christinehamns MK 21:48.22
11:39.39
03:52.69
14:41.56
22:14.69







01:14:16.55 540 01:23:16.55 +4:57.33
634 41 923 Tobias Qvarnström Arlanda MC 23:41.89
15:00.55
04:25.73
17:39.65
33:17.29







01:34:05.11 1260 01:55:05.11 +31:48.56
635 65 150 Carl-Henrik Carlsson FMCK Malmö USM2 09:30.58
07:10.93
10:43.93
04:30.28








00:31:55.72 0 00:31:55.72
636 56 147 Lucas Robinsson Falköpings MK USM1 06:18.94
07:26.98
14:27.05
06:25.52








00:34:38.49 0 00:34:38.49 +2:42.77
637 42 940 Alexander Svensson Åsätra MK 10:26.07
07:29.70
12:06.42
04:43.82








00:34:46.01 0 00:34:46.01 +0:07.52
638 102 129 Mikael Edvardsson Solshesters MCK USM3 15:07.81
09:50.89
03:03.43
12:05.73








00:40:07.86 60 00:41:07.86 +6:21.85
639 54 486 Johan Eibring Team Värmland MK Öppen Dam 10:23.77
07:47.08
11:45.68
04:23.14








00:34:19.67 540 00:43:19.67 +2:11.81
640 66 240 Björn Gebenius Gotlands MF:s Motorcykelklubb USM2 17:08.90
11:41.92
03:07.85
12:32.04








00:44:30.71 0 00:44:30.71 +1:11.04
641 43 902 Mikael Rönndahl Karlskoga EK 17:11.48
10:53.96
03:55.34
13:32.03








00:45:32.81 0 00:45:32.81 +1:02.10
642 55 465 Anders Nyholm Folkare MK Öppen Dam 15:24.84
10:37.06
03:29.57
12:45.96








00:42:17.43 240 00:46:17.43 +0:44.62
643 103 121 Jimmy Josefsson Försvarsmaktens EK USM3 18:37.87
11:26.33
03:36.53
14:28.12








00:48:08.85 0 00:48:08.85 +1:51.42
644 44 911 Kent Linné Karlskoga EK 19:49.58
12:28.72
04:36.87
15:12.18








00:52:07.35 0 00:52:07.35 +3:58.50
645 45 914 Janne Granlund FMCK Falun 18:57.14
11:38.74
04:49.13
17:18.04








00:52:43.05 0 00:52:43.05 +0:35.70
646 46 910 Lars Svedberg Christinehamns MK 22:37.00
29:37.75
04:20.61
21:38.00








01:18:13.36 2820 02:05:13.36 +12:30.31
647 104 103 Nilas Fogelberg Hudiksvalls MCK USM3 04:53.77
07:42.67
05:00.66









00:17:37.10 0 00:17:37.10
648 105 101 Ola Thorell Hogdals Motor Klubb USM3 04:56.22
08:03.94
05:13.72









00:18:13.88 0 00:18:13.88 +0:36.78
649 33 674 Kristoffer Böök SMK Motala MC-Klubb 17:49.25
11:45.99
03:36.85









00:33:12.09 0 00:33:12.09 +14:58.21
650 67 174 Andreas Carlsson Wäxjö MS USM2 14:45.81
09:15.54










00:24:01.35 0 00:24:01.35
651 56 433 Lars Utter FMCK Stockholm Öppen Dam 15:42.53
10:45.02










00:26:27.55 0 00:26:27.55 +2:26.20
652 41 822 Sofia Larsson Skene MS 08:57.10
17:38.75










00:26:35.85 0 00:26:35.85 +0:08.30
653 68 78 Mats Alfredsson Team Värmland MK USM2 17:14.82
10:43.75










00:27:58.57 0 00:27:58.57 +1:22.72
654 83 156 Kenny Johansson SMK Gullspång USM D2 14:52.60
10:45.02










00:25:37.62 240 00:29:37.62 +1:39.05
655 47 909 Mikael Swedberg Ulricehamns MK 18:33.77
12:25.58










00:30:59.35 0 00:30:59.35 +1:21.73
656 57 480 Peter Borg MK Pionjär Öppen Dam 19:37.60
14:28.20










00:34:05.80 0 00:34:05.80 +3:06.45
657 58 412 Janne Hakkarainen Smålandsstenar MK Öppen Dam 19:21.67
00:00.00










00:19:21.67 0 00:19:21.67