Novemberkåsan 161105 - LiveResults by NTS-Timing

        Visa brutna & uteslutna sekunder.

Dagetapp start 09:01 4SS
Nattetapp Start 17:01 8SS

Placering på: SS1   Placering totalt efter: SS1
Pl.
tot.
Pl.
kl.
Nr Namn Klubb Klass Tid Diff
föreg
Diff
tot
1 1 39 Joakim Ljunggren Karlskoga EK Elit 00:05:35.92 +0:00.00 +00:00.00
2 2 40 Tommy Sjöström Västerås MK Elit 00:05:36.91 +0:00.99 +00:00.99
3 3 32 Pontus Högberg SMK Gävle Elit 00:05:40.66 +0:03.75 +00:04.74
4 1 49 Jimmy Wicksell Göta MS Junior 00:05:44.87 +0:04.21 +00:08.95
5 2 35 Adam Andersson Örbyhus MCK Junior 00:05:46.17 +0:01.30 +00:10.25
6 4 47 Henrik Lindholm SMK Gävle Elit 00:05:46.22 +0:00.05 +00:10.30
7 3 45 Erik Ljungberg Falköpings MK Junior 00:05:47.25 +0:01.03 +00:11.33
8 5 7 Micke Persson Karlskoga EK Elit 00:05:49.73 +0:02.48 +00:13.81
9 6 44 Martin Larsson Bollnäs MK Elit 00:05:52.91 +0:03.18 +00:16.99
10 7 42 Carl Johan Bjerkert Vimmerby MS Elit 00:05:54.57 +0:01.66 +00:18.65
11 1 37 Johan Eklundh Sala MSK Senior 00:05:54.89 +0:00.32 +00:18.97
12 8 33 Björne Stjernsten Folkare MK Elit 00:05:56.53 +0:01.64 +00:20.61
13 4 26 Pontus Skog Karlskoga EK Junior 00:05:56.75 +0:00.22 +00:20.83
14 9 25 Martin Sundin Kumla EF Elit 00:05:57.75 +0:01.00 +00:21.83
15 10 46 Alexander Dahlén Uppsala MCK Elit 00:05:57.90 +0:00.15 +00:21.98
16 2 54 Patrik Wicksell SMK Uppsala Senior 00:05:58.45 +0:00.55 +00:22.53
17 11 34 Johan Edlund Karlskoga EK Elit 00:05:59.35 +0:00.90 +00:23.43
18 3 70 Richard Alun Göta MS Senior 00:05:59.38 +0:00.03 +00:23.46
19 12 31 Jakob Mörhed Norrahammars MK Elit 00:05:59.68 +0:00.30 +00:23.76
20 5 38 Markus Lundgren Vimmerby MS Junior 00:06:01.87 +0:02.19 +00:25.95
21 6 27 Anton Sandstedt Tibro MK Junior 00:06:02.18 +0:00.31 +00:26.26
22 4 73 Per Korsell Götene MK Senior 00:06:03.79 +0:01.61 +00:27.87
23 13 48 Emil Gustavsson Tibro MK Elit 00:06:04.92 +0:01.13 +00:29.00
24 14 36 Marcus Norman Umeå AK Elit 00:06:06.62 +0:01.70 +00:30.70
25 15 29 Kalle Svensson Vimmerby MS Elit 00:06:08.36 +0:01.74 +00:32.44
26 7 43 Marcus Adielsson Tibro MK Junior 00:06:08.63 +0:00.27 +00:32.71
27 5 55 Kristoffer Almén SMK Värnamo Senior 00:06:09.63 +0:01.00 +00:33.71
28 6 56 Fredrik Brandt SMK Ljungby Senior 00:06:10.53 +0:00.90 +00:34.61
29 7 86 Daniel Johansson Linköpings MS Senior 00:06:11.37 +0:00.84 +00:35.45
30 16 30 Emil Andersson FMCK Hässleholm Elit 00:06:13.13 +0:01.76 +00:37.21
31 8 81 Robert Forsell Järva MK Senior 00:06:13.81 +0:00.68 +00:37.89
32 8 21 Martin Iggmark Kumla EF Junior 00:06:14.31 +0:00.50 +00:38.39
33 9 192 Linus Johansson SMK Södermanlandsavdeln Senior 00:06:16.42 +0:02.11 +00:40.50
34 10 93 Ola Thorell Hogdals Motor Klubb Senior 00:06:17.56 +0:01.14 +00:41.64
35 11 170 Jonas Wikström SMK Dala Falun Senior 00:06:18.58 +0:01.02 +00:42.66
36 12 94 Tomas Persson Uppsala MCK Senior 00:06:18.69 +0:00.11 +00:42.77
37 9 41 Mattias Wall Alingsås MCK Junior 00:06:18.77 +0:00.08 +00:42.85
38 17 52 Robin Gunnarsson Kilsbergens Motorklubb Elit 00:06:19.01 +0:00.24 +00:43.09
39 13 11 Mikael Wiberg Tibro MK Senior 00:06:20.07 +0:01.06 +00:44.15
40 14 146 Nils Hedlund SMK Dala Falun Senior 00:06:22.21 +0:02.14 +00:46.29
41 10 172 David Holmqvist Örbyhus MCK Junior 00:06:22.51 +0:00.30 +00:46.59
42 15 208 Jonas Wallén FMCK Stockholm Senior 00:06:22.89 +0:00.38 +00:46.97
43 16 110 Robert Egefalk MK Ran Senior 00:06:23.97 +0:01.08 +00:48.05
44 17 121 Peter Larsson SMK Hedemoraavdelning Senior 00:06:24.96 +0:00.99 +00:49.04
45 18 58 Stefan Eriksson Västerås MK Senior 00:06:25.37 +0:00.41 +00:49.45
46 19 88 Niklas Bergström SMK Vingåker Senior 00:06:29.66 +0:04.29 +00:53.74
47 20 209 Stefan Sundberg SMK Gävle Senior 00:06:30.72 +0:01.06 +00:54.80
48 21 6 Christopher Wiss Botkyrka MK Senior 00:06:30.72 +0:00.00 +00:54.80
49 22 67 Niklas Persson Östhammars MK Senior 00:06:31.04 +0:00.32 +00:55.12
50 23 53 Christer Jansson SMK Värnamo Senior 00:06:37.21 +0:06.17 +01:01.29
51 11 8 Dennis Putkuri Folkare MK Junior 00:06:37.32 +0:00.11 +01:01.40
52 12 2 Tim Johansson Åsätra MK Junior 00:06:37.60 +0:00.28 +01:01.68
53 24 16 Örjan Brink Göta MS Senior 00:06:37.67 +0:00.07 +01:01.75
54 25 82 Victor Häll Försvarsmaktens EK Senior 00:06:37.82 +0:00.15 +01:01.90
55 26 139 Tomas Samuelsson Rönne MK Senior 00:06:38.41 +0:00.59 +01:02.49
56 27 79 Kenneth Häll SMK Östgöta MC-Förening Senior 00:06:38.49 +0:00.08 +01:02.57
57 28 137 Roger Håkan Berglund Tranås MS Senior 00:06:38.84 +0:00.35 +01:02.92
58 29 74 Magnus Pettersson Östhammars MK Senior 00:06:39.81 +0:00.97 +01:03.89
59 30 64 Lars Utter FMCK Stockholm Senior 00:06:41.12 +0:01.31 +01:05.20
60 31 59 Per Wikvist MK Ran Senior 00:06:41.25 +0:00.13 +01:05.33
61 32 171 Jimmy Johansson Bodafors MK Senior 00:06:43.16 +0:01.91 +01:07.24
62 33 78 Thorbjörn Johnsson Hudiksvalls MCK Senior 00:06:43.47 +0:00.31 +01:07.55
63 13 189 Johan Karlsson Bodafors MK Junior 00:06:43.88 +0:00.41 +01:07.96
64 34 122 Thomas Sällström Stenungsunds MS Senior 00:06:44.33 +0:00.45 +01:08.41
65 35 91 Charlie Andreas Turesson FMCK Hässleholm Senior 00:06:44.37 +0:00.04 +01:08.45
66 14 10 Didrik Gustafsson Vimmerby MS Junior 00:06:44.49 +0:00.12 +01:08.57
67 36 60 John Rydbjer Kilsbergens Motorklubb Senior 00:06:45.42 +0:00.93 +01:09.50
68 37 95 Mikael Strand Uppsala MCK Senior 00:06:46.76 +0:01.34 +01:10.84
69 38 142 Magnus Eriksson SMK Uppsala Senior 00:06:46.98 +0:00.22 +01:11.06
70 39 75 Mats Algotson Hagfors MS Senior 00:06:47.04 +0:00.06 +01:11.12
71 40 15 Lars Isaksson Timrå EK Senior 00:06:47.40 +0:00.36 +01:11.48
72 41 63 Magnus Dolk Linköpings MS Senior 00:06:47.76 +0:00.36 +01:11.84
73 42 66 Morgan Rosell Kilsbergens Motorklubb Senior 00:06:47.77 +0:00.01 +01:11.85
74 43 143 Henrik Staring Östhammars MK Senior 00:06:48.69 +0:00.92 +01:12.77
75 44 104 Kristoffer Böök SMK Motala MC-Klubb Senior 00:06:49.01 +0:00.32 +01:13.09
76 15 9 Ole Andre Mørk Knutsen Lier msk Junior 00:06:49.51 +0:00.50 +01:13.59
77 45 175 Per Rydberg SMK Östgöta MC-Förening Senior 00:06:50.26 +0:00.75 +01:14.34
78 46 158 Peo Lutteman Nord-Syd MK Senior 00:06:50.41 +0:00.15 +01:14.49
79 47 20 Lassi Laankoski KaMoKe FINLAND Senior 00:06:50.75 +0:00.34 +01:14.83
80 48 13 Linus Lorentzon Alingsås MCK Senior 00:06:51.44 +0:00.69 +01:15.52
81 49 131 Daniel Pantzar Vimmerby MS Senior 00:06:51.55 +0:00.11 +01:15.63
82 16 85 Adrian Blomfelt Örbyhus MCK Junior 00:06:51.73 +0:00.18 +01:15.81
83 17 98 Oskar Öman SMK Södermanlandsavdeln Junior 00:06:51.77 +0:00.04 +01:15.85
84 18 106 Axel Andersson SMK Östgöta MC-Förening Junior 00:06:52.52 +0:00.75 +01:16.60
85 50 204 Niklas Palm Göta MS Senior 00:06:52.96 +0:00.44 +01:17.04
86 51 188 Oscar Lindahl Linköpings MS Senior 00:06:53.66 +0:00.70 +01:17.74
87 52 177 Tobias Lindholm SMK Gävle Senior 00:06:54.54 +0:00.88 +01:18.62
88 53 167 Peter Jansson SMK Gävle Senior 00:06:54.68 +0:00.14 +01:18.76
89 19 22 Kai Andor Fahlstrøm Rakkestad MSK Junior 00:06:55.03 +0:00.35 +01:19.11
90 54 50 Lars-Erik Hult Bollnäs MK Senior 00:06:55.24 +0:00.21 +01:19.32
91 55 149 Rikard Classon Björkö Enduroklubb Senior 00:06:55.28 +0:00.04 +01:19.36
92 56 196 Björn Schilobolski Team Värmland MK Senior 00:06:55.74 +0:00.46 +01:19.82
93 57 119 Martin Sjelin Göta MS Senior 00:06:56.11 +0:00.37 +01:20.19
94 58 109 Mikael Björkholtz MK Team Treske Senior 00:06:56.42 +0:00.31 +01:20.50
95 59 61 Per Jansson Bollnäs MK Senior 00:06:56.53 +0:00.11 +01:20.61
96 60 125 Mikael Andersson Uppsala MK Senior 00:06:57.42 +0:00.89 +01:21.50
97 20 100 Christopher Ullenius Åsätra MK Junior 00:06:57.51 +0:00.09 +01:21.59
98 61 184 Fredrik Nyborg Karlskoga EK Senior 00:06:58.11 +0:00.60 +01:22.19
99 62 62 Daniel Olof Sundkvist Hudiksvalls MCK Senior 00:06:59.22 +0:01.11 +01:23.30
100 63 89 Johan Spångberg Uppsala MK Senior 00:06:59.26 +0:00.04 +01:23.34
101 64 24 Tomas Apelgårdh Uppsala MCK Senior 00:07:00.44 +0:01.18 +01:24.52
102 65 152 Magnus Andersson FMCK Gotland Senior 00:07:00.90 +0:00.46 +01:24.98
103 18 1 Amanda Elvin Team Värmland MK Elit 00:07:00.97 +0:00.07 +01:25.05
104 66 114 Martin Börjesson FMCK Borås Senior 00:07:01.04 +0:00.07 +01:25.12
105 67 97 Tony Bratt Kumla EF Senior 00:07:01.28 +0:00.24 +01:25.36
106 68 194 Jimmy Ivarsson SMK Trollhättan Senior 00:07:01.35 +0:00.07 +01:25.43
107 69 154 Jimmy Tannegård Botkyrka MK Senior 00:07:01.36 +0:00.01 +01:25.44
108 70 144 Jonas Wiktorsson Stenungsunds MS Senior 00:07:01.99 +0:00.63 +01:26.07
109 71 213 Mattias Söder Göta MS Senior 00:07:02.10 +0:00.11 +01:26.18
110 72 151 Michal Dymkowski Botkyrka MK Senior 00:07:02.15 +0:00.05 +01:26.23
111 73 72 Carl-Magnus Holmqvist SMK Dala Falun Senior 00:07:03.20 +0:01.05 +01:27.28
112 74 18 Magnus Oscarson Kumla EF Senior 00:07:03.88 +0:00.68 +01:27.96
113 75 84 Pelle Källås Åsätra MK Senior 00:07:04.09 +0:00.21 +01:28.17
114 76 181 Tomas Johansson Linköpings MS Senior 00:07:04.23 +0:00.14 +01:28.31
115 77 163 Patrik Jordansson Falkerud Enduro Klubb Senior 00:07:04.34 +0:00.11 +01:28.42
116 78 157 Ulf Wisell MK Orion Senior 00:07:06.02 +0:01.68 +01:30.10
117 79 5 Eric Starck Wäxjö MS Senior 00:07:06.64 +0:00.62 +01:30.72
118 80 136 Per Persson Örbyhus MCK Senior 00:07:07.15 +0:00.51 +01:31.23
119 81 153 Mikael Andersson Göta MS Senior 00:07:07.29 +0:00.14 +01:31.37
120 82 83 Jimmy Josefsson Försvarsmaktens EK Senior 00:07:07.96 +0:00.67 +01:32.04
121 83 103 Danne Wallin SMK Gävle Senior 00:07:08.19 +0:00.23 +01:32.27
122 84 138 Lars Jonsson FMCK Stockholm Senior 00:07:08.36 +0:00.17 +01:32.44
123 21 199 Martin Grönnslett SMK Södermanlandsavdeln Junior 00:07:09.03 +0:00.67 +01:33.11
124 85 129 Kimmo Ilvonen Botkyrka MK Senior 00:07:09.26 +0:00.23 +01:33.34
125 86 12 Lars Linderdahl Hudiksvalls MCK Senior 00:07:09.57 +0:00.31 +01:33.65
126 22 203 Tobias Karlsson Norrahammars MK Junior 00:07:10.33 +0:00.76 +01:34.41
127 87 210 Martin Holmström Täby MK Senior 00:07:10.74 +0:00.41 +01:34.82
128 88 116 Mårten Bolander Umeå AK Senior 00:07:11.02 +0:00.28 +01:35.10
129 89 117 Peter Svensson Vimmerby MS Senior 00:07:11.14 +0:00.12 +01:35.22
130 90 197 Bo Hansson Nyköpings MS Senior 00:07:11.34 +0:00.20 +01:35.42
131 91 112 Ulf Daniel Samuelsson Åbågen MCK Senior 00:07:11.50 +0:00.16 +01:35.58
132 92 212 Viktor Martinsson SMK Dala Falun Senior 00:07:13.11 +0:01.61 +01:37.19
133 93 178 Daniel Johansson Nyköpings MS Senior 00:07:13.16 +0:00.05 +01:37.24
134 94 23 Nicklas Kvist FMCK Stockholm Senior 00:07:13.57 +0:00.41 +01:37.65
135 95 118 Pontus Steinvall Nybro MK Senior 00:07:13.65 +0:00.08 +01:37.73
136 96 126 Rikard Malmberg Hogdals Motor Klubb Senior 00:07:14.25 +0:00.60 +01:38.33
137 97 130 Karl Frykholm FMCK Umeå Senior 00:07:14.68 +0:00.43 +01:38.76
138 98 115 Linus Burling Nyköpings MS Senior 00:07:16.09 +0:01.41 +01:40.17
139 23 87 Kim Grandell Ålands MK Junior 00:07:17.00 +0:00.91 +01:41.08
140 99 156 Kalle Gustafsson SMK Hofors Senior 00:07:17.39 +0:00.39 +01:41.47
141 100 51 Michael Rehn Timrå EK Senior 00:07:18.29 +0:00.90 +01:42.37
142 101 174 Anders Nyholm Folkare MK Senior 00:07:18.59 +0:00.30 +01:42.67
143 102 120 Karl Jimmy Nordh MK Orion Senior 00:07:18.59 +0:00.00 +01:42.67
144 103 168 Johan Lagher Göta MS Senior 00:07:18.74 +0:00.15 +01:42.82
145 104 205 Benny Väliste Göta MS Senior 00:07:19.62 +0:00.88 +01:43.70
146 105 193 Andreas Johansson Bodafors MK Senior 00:07:20.34 +0:00.72 +01:44.42
147 106 113 Tim Strandberg FMCK Eksjö Senior 00:07:21.37 +0:01.03 +01:45.45
148 107 77 Torbjörn Grundin Arlanda MC Senior 00:07:21.61 +0:00.24 +01:45.69
149 108 195 Jonas Thörn Botkyrka MK Senior 00:07:21.70 +0:00.09 +01:45.78
150 109 162 Ronny Böhlin Upplands Väsby MK Senior 00:07:21.87 +0:00.17 +01:45.95
151 110 132 Tomas Eriksson Ludvika MS Senior 00:07:23.00 +0:01.13 +01:47.08
152 111 107 Krister Björk Botkyrka MK Senior 00:07:23.01 +0:00.01 +01:47.09
153 112 102 Hans Eriksson Kilsbergens Motorklubb Senior 00:07:23.09 +0:00.08 +01:47.17
154 113 186 Joakim Köping FMCK Stockholm Senior 00:07:24.34 +0:01.25 +01:48.42
155 24 180 Johan Lejon SMK Dala Falun Junior 00:07:24.44 +0:00.10 +01:48.52
156 114 123 Niclas Fredholm Mälarö MCK Senior 00:07:26.26 +0:01.82 +01:50.34
157 115 71 Daniel Davidsson SMK Kolmården Senior 00:07:26.88 +0:00.62 +01:50.96
158 116 4 Mattias Ternehäll Stenungsunds MS Senior 00:07:27.20 +0:00.32 +01:51.28
159 117 147 Roger Olsson Team Värmland MK Senior 00:07:27.66 +0:00.46 +01:51.74
160 118 105 Johan Eibring Team Värmland MK Senior 00:07:27.76 +0:00.10 +01:51.84
161 119 141 Magnus Johansson Botkyrka MK Senior 00:07:28.38 +0:00.62 +01:52.46
162 120 148 Anders Johansson SMK Trollhättan Senior 00:07:28.51 +0:00.13 +01:52.59
163 121 187 Patrik Oja Sala MSK Senior 00:07:28.60 +0:00.09 +01:52.68
164 122 133 Mats Hugdahl MX Stockholm MCK Senior 00:07:28.92 +0:00.32 +01:53.00
165 123 69 Jim Eriksson FMCK Härnösand Senior 00:07:29.13 +0:00.21 +01:53.21
166 124 140 Per Wallin FMCK Östjemtland Senior 00:07:30.31 +0:01.18 +01:54.39
167 125 65 Lasse Olsson FMCK Umeå Senior 00:07:30.51 +0:00.20 +01:54.59
168 126 161 Johan Ahlberg Täby MK Senior 00:07:31.68 +0:01.17 +01:55.76
169 127 92 Sven-Åke Hillgren Åsätra MK Senior 00:07:31.69 +0:00.01 +01:55.77
170 128 159 Morgan Davidsson Uppsala MK Senior 00:07:33.56 +0:01.87 +01:57.64
171 129 191 Göran Höglund Haninge MK Senior 00:07:34.40 +0:00.84 +01:58.48
172 130 182 Fredrik Kindgren FMCK Eksjö Senior 00:07:34.47 +0:00.07 +01:58.55
173 25 135 William Hamilton Göta MS Junior 00:07:34.61 +0:00.14 +01:58.69
174 131 101 Janne Granlund SMK Dala Falun Senior 00:07:35.06 +0:00.45 +01:59.14
175 132 14 Inge Hans-Börje Dahlström FMCK Hässleholm Senior 00:07:36.12 +0:01.06 +02:00.20
176 133 185 John Silvennoinen Piteå MS Senior 00:07:37.20 +0:01.08 +02:01.28
177 134 201 Christoffer Segerström Gnesta MK Senior 00:07:38.33 +0:01.13 +02:02.41
178 135 211 Roger Eriksson Rasbo MK Senior 00:07:39.33 +0:01.00 +02:03.41
179 136 160 Stefan Söderberg Botkyrka MK Senior 00:07:42.22 +0:02.89 +02:06.30
180 137 169 Klodjan Nastasai Haninge MK Senior 00:07:42.38 +0:00.16 +02:06.46
181 138 134 Tobias Qvarnström Arlanda MC Senior 00:07:42.47 +0:00.09 +02:06.55
182 139 19 Tony Hugosson MK Pionjär Senior 00:07:44.65 +0:02.18 +02:08.73
183 140 198 Jari Virtanen MK Nitro Senior 00:07:44.68 +0:00.03 +02:08.76
184 141 108 Håkan Persson MK Ran Senior 00:07:46.62 +0:01.94 +02:10.70
185 142 3 Patrik Tysk FMCK Falun Senior 00:07:47.49 +0:00.87 +02:11.57
186 143 150 Jörgen Gunnarsson Team Värmland MK Senior 00:07:48.33 +0:00.84 +02:12.41
187 26 207 Sebastian Jansson SMK Valdemarsvik Junior 00:07:50.09 +0:01.76 +02:14.17
188 144 166 Daniel Andersson Åtvidabergs MCK Senior 00:07:50.54 +0:00.45 +02:14.62
189 145 145 Mats Kempe Botkyrka MK Senior 00:07:50.71 +0:00.17 +02:14.79
190 146 206 Per Thomas Larsson Gammalkils MK Senior 00:07:54.02 +0:03.31 +02:18.10
191 147 200 Björn Christoffer Persson Botkyrka MK Senior 00:07:56.30 +0:02.28 +02:20.38
192 148 214 Robert Stein Linköpings MS Senior 00:07:59.26 +0:02.96 +02:23.34
193 149 173 Åke Balkevärn MK Pionjär Senior 00:07:59.98 +0:00.72 +02:24.06
194 150 179 Patrik Spong Bollnäs MK Senior 00:08:00.03 +0:00.05 +02:24.11
195 151 155 Tommy Strömborg Älvbygdens MK Senior 00:08:01.22 +0:01.19 +02:25.30
196 152 128 Tobias Bering Petersen Enduroklub Denmark Senior 00:08:08.35 +0:07.13 +02:32.43
197 153 176 Karol Kaniuk SMK Trollhättan Senior 00:08:10.69 +0:02.34 +02:34.77
198 154 183 Leif Silvasti Team Värmland MK Senior 00:08:19.95 +0:09.26 +02:44.03
 
Pl.
tot.
Pl.
kl.
Nr Namn Klubb Klass Körtid Prick Totaltid Diff
föreg
Diff
tot
1 1 39 Joakim Ljunggren Karlskoga EK Elit 00:05:35.92 0 00:05:35.92 +0:00.00 +00:00.00
2 2 40 Tommy Sjöström Västerås MK Elit 00:05:36.91 0 00:05:36.91 +0:00.99 +00:00.99
3 3 32 Pontus Högberg SMK Gävle Elit 00:05:40.66 0 00:05:40.66 +0:03.75 +00:04.74
4 1 49 Jimmy Wicksell Göta MS Junior 00:05:44.87 0 00:05:44.87 +0:04.21 +00:08.95
5 2 35 Adam Andersson Örbyhus MCK Junior 00:05:46.17 0 00:05:46.17 +0:01.30 +00:10.25
6 4 47 Henrik Lindholm SMK Gävle Elit 00:05:46.22 0 00:05:46.22 +0:00.05 +00:10.30
7 3 45 Erik Ljungberg Falköpings MK Junior 00:05:47.25 0 00:05:47.25 +0:01.03 +00:11.33
8 5 7 Micke Persson Karlskoga EK Elit 00:05:49.73 0 00:05:49.73 +0:02.48 +00:13.81
9 6 44 Martin Larsson Bollnäs MK Elit 00:05:52.91 0 00:05:52.91 +0:03.18 +00:16.99
10 7 42 Carl Johan Bjerkert Vimmerby MS Elit 00:05:54.57 0 00:05:54.57 +0:01.66 +00:18.65
11 1 37 Johan Eklundh Sala MSK Senior 00:05:54.89 0 00:05:54.89 +0:00.32 +00:18.97
12 8 33 Björne Stjernsten Folkare MK Elit 00:05:56.53 0 00:05:56.53 +0:01.64 +00:20.61
13 4 26 Pontus Skog Karlskoga EK Junior 00:05:56.75 0 00:05:56.75 +0:00.22 +00:20.83
14 9 25 Martin Sundin Kumla EF Elit 00:05:57.75 0 00:05:57.75 +0:01.00 +00:21.83
15 10 46 Alexander Dahlén Uppsala MCK Elit 00:05:57.90 0 00:05:57.90 +0:00.15 +00:21.98
16 2 54 Patrik Wicksell SMK Uppsala Senior 00:05:58.45 0 00:05:58.45 +0:00.55 +00:22.53
17 11 34 Johan Edlund Karlskoga EK Elit 00:05:59.35 0 00:05:59.35 +0:00.90 +00:23.43
18 3 70 Richard Alun Göta MS Senior 00:05:59.38 0 00:05:59.38 +0:00.03 +00:23.46
19 12 31 Jakob Mörhed Norrahammars MK Elit 00:05:59.68 0 00:05:59.68 +0:00.30 +00:23.76
20 5 38 Markus Lundgren Vimmerby MS Junior 00:06:01.87 0 00:06:01.87 +0:02.19 +00:25.95
21 6 27 Anton Sandstedt Tibro MK Junior 00:06:02.18 0 00:06:02.18 +0:00.31 +00:26.26
22 4 73 Per Korsell Götene MK Senior 00:06:03.79 0 00:06:03.79 +0:01.61 +00:27.87
23 13 48 Emil Gustavsson Tibro MK Elit 00:06:04.92 0 00:06:04.92 +0:01.13 +00:29.00
24 14 36 Marcus Norman Umeå AK Elit 00:06:06.62 0 00:06:06.62 +0:01.70 +00:30.70
25 15 29 Kalle Svensson Vimmerby MS Elit 00:06:08.36 0 00:06:08.36 +0:01.74 +00:32.44
26 7 43 Marcus Adielsson Tibro MK Junior 00:06:08.63 0 00:06:08.63 +0:00.27 +00:32.71
27 5 55 Kristoffer Almén SMK Värnamo Senior 00:06:09.63 0 00:06:09.63 +0:01.00 +00:33.71
28 6 56 Fredrik Brandt SMK Ljungby Senior 00:06:10.53 0 00:06:10.53 +0:00.90 +00:34.61
29 7 86 Daniel Johansson Linköpings MS Senior 00:06:11.37 0 00:06:11.37 +0:00.84 +00:35.45
30 16 30 Emil Andersson FMCK Hässleholm Elit 00:06:13.13 0 00:06:13.13 +0:01.76 +00:37.21
31 8 81 Robert Forsell Järva MK Senior 00:06:13.81 0 00:06:13.81 +0:00.68 +00:37.89
32 8 21 Martin Iggmark Kumla EF Junior 00:06:14.31 0 00:06:14.31 +0:00.50 +00:38.39
33 9 192 Linus Johansson SMK Södermanlandsavdeln Senior 00:06:16.42 0 00:06:16.42 +0:02.11 +00:40.50
34 10 93 Ola Thorell Hogdals Motor Klubb Senior 00:06:17.56 0 00:06:17.56 +0:01.14 +00:41.64
35 11 170 Jonas Wikström SMK Dala Falun Senior 00:06:18.58 0 00:06:18.58 +0:01.02 +00:42.66
36 12 94 Tomas Persson Uppsala MCK Senior 00:06:18.69 0 00:06:18.69 +0:00.11 +00:42.77
37 9 41 Mattias Wall Alingsås MCK Junior 00:06:18.77 0 00:06:18.77 +0:00.08 +00:42.85
38 17 52 Robin Gunnarsson Kilsbergens Motorklubb Elit 00:06:19.01 0 00:06:19.01 +0:00.24 +00:43.09
39 13 11 Mikael Wiberg Tibro MK Senior 00:06:20.07 0 00:06:20.07 +0:01.06 +00:44.15
40 14 146 Nils Hedlund SMK Dala Falun Senior 00:06:22.21 0 00:06:22.21 +0:02.14 +00:46.29
41 15 208 Jonas Wallén FMCK Stockholm Senior 00:06:22.89 0 00:06:22.89 +0:00.68 +00:46.97
42 16 110 Robert Egefalk MK Ran Senior 00:06:23.97 0 00:06:23.97 +0:01.08 +00:48.05
43 17 121 Peter Larsson SMK Hedemoraavdelning Senior 00:06:24.96 0 00:06:24.96 +0:00.99 +00:49.04
44 18 58 Stefan Eriksson Västerås MK Senior 00:06:25.37 0 00:06:25.37 +0:00.41 +00:49.45
45 19 88 Niklas Bergström SMK Vingåker Senior 00:06:29.66 0 00:06:29.66 +0:04.29 +00:53.74
46 20 6 Christopher Wiss Botkyrka MK Senior 00:06:30.72 0 00:06:30.72 +0:01.06 +00:54.80
47 21 53 Christer Jansson SMK Värnamo Senior 00:06:37.21 0 00:06:37.21 +0:06.49 +01:01.29
48 10 8 Dennis Putkuri Folkare MK Junior 00:06:37.32 0 00:06:37.32 +0:00.11 +01:01.40
49 11 2 Tim Johansson Åsätra MK Junior 00:06:37.60 0 00:06:37.60 +0:00.28 +01:01.68
50 22 16 Örjan Brink Göta MS Senior 00:06:37.67 0 00:06:37.67 +0:00.07 +01:01.75
51 23 82 Victor Häll Försvarsmaktens EK Senior 00:06:37.82 0 00:06:37.82 +0:00.15 +01:01.90
52 24 139 Tomas Samuelsson Rönne MK Senior 00:06:38.41 0 00:06:38.41 +0:00.59 +01:02.49
53 25 79 Kenneth Häll SMK Östgöta MC-Förening Senior 00:06:38.49 0 00:06:38.49 +0:00.08 +01:02.57
54 26 74 Magnus Pettersson Östhammars MK Senior 00:06:39.81 0 00:06:39.81 +0:01.32 +01:03.89
55 27 171 Jimmy Johansson Bodafors MK Senior 00:06:43.16 0 00:06:43.16 +0:03.35 +01:07.24
56 28 78 Thorbjörn Johnsson Hudiksvalls MCK Senior 00:06:43.47 0 00:06:43.47 +0:00.31 +01:07.55
57 12 189 Johan Karlsson Bodafors MK Junior 00:06:43.88 0 00:06:43.88 +0:00.41 +01:07.96
58 29 122 Thomas Sällström Stenungsunds MS Senior 00:06:44.33 0 00:06:44.33 +0:00.45 +01:08.41
59 30 91 Charlie Andreas Turesson FMCK Hässleholm Senior 00:06:44.37 0 00:06:44.37 +0:00.04 +01:08.45
60 13 10 Didrik Gustafsson Vimmerby MS Junior 00:06:44.49 0 00:06:44.49 +0:00.12 +01:08.57
61 31 60 John Rydbjer Kilsbergens Motorklubb Senior 00:06:45.42 0 00:06:45.42 +0:00.93 +01:09.50
62 32 95 Mikael Strand Uppsala MCK Senior 00:06:46.76 0 00:06:46.76 +0:01.34 +01:10.84
63 33 142 Magnus Eriksson SMK Uppsala Senior 00:06:46.98 0 00:06:46.98 +0:00.22 +01:11.06
64 34 75 Mats Algotson Hagfors MS Senior 00:06:47.04 0 00:06:47.04 +0:00.06 +01:11.12
65 35 63 Magnus Dolk Linköpings MS Senior 00:06:47.76 0 00:06:47.76 +0:00.72 +01:11.84
66 36 66 Morgan Rosell Kilsbergens Motorklubb Senior 00:06:47.77 0 00:06:47.77 +0:00.01 +01:11.85
67 37 143 Henrik Staring Östhammars MK Senior 00:06:48.69 0 00:06:48.69 +0:00.92 +01:12.77
68 38 175 Per Rydberg SMK Östgöta MC-Förening Senior 00:06:50.26 0 00:06:50.26 +0:01.57 +01:14.34
69 39 131 Daniel Pantzar Vimmerby MS Senior 00:06:51.55 0 00:06:51.55 +0:01.29 +01:15.63
70 14 172 David Holmqvist Örbyhus MCK Junior 00:06:22.51 30 00:06:52.51 +0:00.96 +01:16.59
71 40 204 Niklas Palm Göta MS Senior 00:06:52.96 0 00:06:52.96 +0:00.45 +01:17.04
72 41 188 Oscar Lindahl Linköpings MS Senior 00:06:53.66 0 00:06:53.66 +0:00.70 +01:17.74
73 42 50 Lars-Erik Hult Bollnäs MK Senior 00:06:55.24 0 00:06:55.24 +0:01.58 +01:19.32
74 43 196 Björn Schilobolski Team Värmland MK Senior 00:06:55.74 0 00:06:55.74 +0:00.50 +01:19.82
75 44 119 Martin Sjelin Göta MS Senior 00:06:56.11 0 00:06:56.11 +0:00.37 +01:20.19
76 45 61 Per Jansson Bollnäs MK Senior 00:06:56.53 0 00:06:56.53 +0:00.42 +01:20.61
77 46 24 Tomas Apelgårdh Uppsala MCK Senior 00:07:00.44 0 00:07:00.44 +0:03.91 +01:24.52
78 47 152 Magnus Andersson FMCK Gotland Senior 00:07:00.90 0 00:07:00.90 +0:00.46 +01:24.98
79 18 1 Amanda Elvin Team Värmland MK Elit 00:07:00.97 0 00:07:00.97 +0:00.07 +01:25.05
80 48 114 Martin Börjesson FMCK Borås Senior 00:07:01.04 0 00:07:01.04 +0:00.07 +01:25.12
81 49 67 Niklas Persson Östhammars MK Senior 00:06:31.04 30 00:07:01.04 +0:00.00 +01:25.12
82 50 194 Jimmy Ivarsson SMK Trollhättan Senior 00:07:01.35 0 00:07:01.35 +0:00.31 +01:25.43
83 51 154 Jimmy Tannegård Botkyrka MK Senior 00:07:01.36 0 00:07:01.36 +0:00.01 +01:25.44
84 52 144 Jonas Wiktorsson Stenungsunds MS Senior 00:07:01.99 0 00:07:01.99 +0:00.63 +01:26.07
85 53 213 Mattias Söder Göta MS Senior 00:07:02.10 0 00:07:02.10 +0:00.11 +01:26.18
86 54 18 Magnus Oscarson Kumla EF Senior 00:07:03.88 0 00:07:03.88 +0:01.78 +01:27.96
87 55 84 Pelle Källås Åsätra MK Senior 00:07:04.09 0 00:07:04.09 +0:00.21 +01:28.17
88 56 163 Patrik Jordansson Falkerud Enduro Klubb Senior 00:07:04.34 0 00:07:04.34 +0:00.25 +01:28.42
89 57 5 Eric Starck Wäxjö MS Senior 00:07:06.64 0 00:07:06.64 +0:02.30 +01:30.72
90 58 136 Per Persson Örbyhus MCK Senior 00:07:07.15 0 00:07:07.15 +0:00.51 +01:31.23
91 59 138 Lars Jonsson FMCK Stockholm Senior 00:07:08.36 0 00:07:08.36 +0:01.21 +01:32.44
92 15 199 Martin Grönnslett SMK Södermanlandsavdeln Junior 00:07:09.03 0 00:07:09.03 +0:00.67 +01:33.11
93 16 203 Tobias Karlsson Norrahammars MK Junior 00:07:10.33 0 00:07:10.33 +0:01.30 +01:34.41
94 60 210 Martin Holmström Täby MK Senior 00:07:10.74 0 00:07:10.74 +0:00.41 +01:34.82
95 61 59 Per Wikvist MK Ran Senior 00:06:41.25 30 00:07:11.25 +0:00.51 +01:35.33
96 62 112 Ulf Daniel Samuelsson Åbågen MCK Senior 00:07:11.50 0 00:07:11.50 +0:00.25 +01:35.58
97 63 23 Nicklas Kvist FMCK Stockholm Senior 00:07:13.57 0 00:07:13.57 +0:02.07 +01:37.65
98 64 118 Pontus Steinvall Nybro MK Senior 00:07:13.65 0 00:07:13.65 +0:00.08 +01:37.73
99 65 126 Rikard Malmberg Hogdals Motor Klubb Senior 00:07:14.25 0 00:07:14.25 +0:00.60 +01:38.33
100 66 130 Karl Frykholm FMCK Umeå Senior 00:07:14.68 0 00:07:14.68 +0:00.43 +01:38.76
101 67 156 Kalle Gustafsson SMK Hofors Senior 00:07:17.39 0 00:07:17.39 +0:02.71 +01:41.47
102 68 174 Anders Nyholm Folkare MK Senior 00:07:18.59 0 00:07:18.59 +0:01.20 +01:42.67
103 69 104 Kristoffer Böök SMK Motala MC-Klubb Senior 00:06:49.01 30 00:07:19.01 +0:00.42 +01:43.09
104 17 9 Ole Andre Mørk Knutsen Lier msk Junior 00:06:49.51 30 00:07:19.51 +0:00.50 +01:43.59
105 70 158 Peo Lutteman Nord-Syd MK Senior 00:06:50.41 30 00:07:20.41 +0:00.90 +01:44.49
106 71 113 Tim Strandberg FMCK Eksjö Senior 00:07:21.37 0 00:07:21.37 +0:00.96 +01:45.45
107 18 98 Oskar Öman SMK Södermanlandsavdeln Junior 00:06:51.77 30 00:07:21.77 +0:00.40 +01:45.85
108 72 107 Krister Björk Botkyrka MK Senior 00:07:23.01 0 00:07:23.01 +0:01.24 +01:47.09
109 19 180 Johan Lejon SMK Dala Falun Junior 00:07:24.44 0 00:07:24.44 +0:01.43 +01:48.52
110 73 149 Rikard Classon Björkö Enduroklubb Senior 00:06:55.28 30 00:07:25.28 +0:00.84 +01:49.36
111 74 147 Roger Olsson Team Värmland MK Senior 00:07:27.66 0 00:07:27.66 +0:02.38 +01:51.74
112 75 187 Patrik Oja Sala MSK Senior 00:07:28.60 0 00:07:28.60 +0:00.94 +01:52.68
113 76 140 Per Wallin FMCK Östjemtland Senior 00:07:30.31 0 00:07:30.31 +0:01.71 +01:54.39
114 77 209 Stefan Sundberg SMK Gävle Senior 00:06:30.72 60 00:07:30.72 +0:00.41 +01:54.80
115 78 151 Michal Dymkowski Botkyrka MK Senior 00:07:02.15 30 00:07:32.15 +0:01.43 +01:56.23
116 79 159 Morgan Davidsson Uppsala MK Senior 00:07:33.56 0 00:07:33.56 +0:01.41 +01:57.64
117 80 181 Tomas Johansson Linköpings MS Senior 00:07:04.23 30 00:07:34.23 +0:00.67 +01:58.31
118 81 201 Christoffer Segerström Gnesta MK Senior 00:07:38.33 0 00:07:38.33 +0:04.10 +02:02.41
119 82 129 Kimmo Ilvonen Botkyrka MK Senior 00:07:09.26 30 00:07:39.26 +0:00.93 +02:03.34
120 20 87 Kim Grandell Ålands MK Junior 00:07:17.00 30 00:07:47.00 +0:07.74 +02:11.08
121 83 205 Benny Väliste Göta MS Senior 00:07:19.62 30 00:07:49.62 +0:02.62 +02:13.70
122 84 193 Andreas Johansson Bodafors MK Senior 00:07:20.34 30 00:07:50.34 +0:00.72 +02:14.42
123 85 77 Torbjörn Grundin Arlanda MC Senior 00:07:21.61 30 00:07:51.61 +0:01.27 +02:15.69
124 86 102 Hans Eriksson Kilsbergens Motorklubb Senior 00:07:23.09 30 00:07:53.09 +0:01.48 +02:17.17
125 87 206 Per Thomas Larsson Gammalkils MK Senior 00:07:54.02 0 00:07:54.02 +0:00.93 +02:18.10
126 21 22 Kai Andor Fahlstrøm Rakkestad MSK Junior 00:06:55.03 60 00:07:55.03 +0:01.01 +02:19.11
127 88 123 Niclas Fredholm Mälarö MCK Senior 00:07:26.26 30 00:07:56.26 +0:01.23 +02:20.34
128 89 4 Mattias Ternehäll Stenungsunds MS Senior 00:07:27.20 30 00:07:57.20 +0:00.94 +02:21.28
129 90 155 Tommy Strömborg Älvbygdens MK Senior 00:08:01.22 0 00:08:01.22 +0:04.02 +02:25.30
130 91 191 Göran Höglund Haninge MK Senior 00:07:34.40 30 00:08:04.40 +0:03.18 +02:28.48
131 92 182 Fredrik Kindgren FMCK Eksjö Senior 00:07:34.47 30 00:08:04.47 +0:00.07 +02:28.55
132 93 116 Mårten Bolander Umeå AK Senior 00:07:11.02 60 00:08:11.02 +0:06.55 +02:35.10
133 94 64 Lars Utter FMCK Stockholm Senior 00:06:41.12 90 00:08:11.12 +0:00.10 +02:35.20
134 95 178 Daniel Johansson Nyköpings MS Senior 00:07:13.16 60 00:08:13.16 +0:02.04 +02:37.24
135 96 168 Johan Lagher Göta MS Senior 00:07:18.74 60 00:08:18.74 +0:05.58 +02:42.82
136 97 183 Leif Silvasti Team Värmland MK Senior 00:08:19.95 0 00:08:19.95 +0:01.21 +02:44.03
137 22 207 Sebastian Jansson SMK Valdemarsvik Junior 00:07:50.09 30 00:08:20.09 +0:00.14 +02:44.17
138 23 106 Axel Andersson SMK Östgöta MC-Förening Junior 00:06:52.52 90 00:08:22.52 +0:02.43 +02:46.60
139 98 148 Anders Johansson SMK Trollhättan Senior 00:07:28.51 60 00:08:28.51 +0:05.99 +02:52.59
140 99 153 Mikael Andersson Göta MS Senior 00:07:07.29 90 00:08:37.29 +0:08.78 +03:01.37
141 100 128 Tobias Bering Petersen Enduroklub Denmark Senior 00:08:08.35 30 00:08:38.35 +0:01.06 +03:02.43
142 101 212 Viktor Martinsson SMK Dala Falun Senior 00:07:13.11 90 00:08:43.11 +0:04.76 +03:07.19
143 102 13 Linus Lorentzon Alingsås MCK Senior 00:06:51.44 120 00:08:51.44 +0:08.33 +03:15.52
144 103 186 Joakim Köping FMCK Stockholm Senior 00:07:24.34 90 00:08:54.34 +0:02.90 +03:18.42
145 104 167 Peter Jansson SMK Gävle Senior 00:06:54.68 120 00:08:54.68 +0:00.34 +03:18.76
146 105 62 Daniel Olof Sundkvist Hudiksvalls MCK Senior 00:06:59.22 120 00:08:59.22 +0:04.54 +03:23.30
147 106 176 Karol Kaniuk SMK Trollhättan Senior 00:08:10.69 60 00:09:10.69 +0:11.47 +03:34.77
148 107 117 Peter Svensson Vimmerby MS Senior 00:07:11.14 120 00:09:11.14 +0:00.45 +03:35.22
149 108 20 Lassi Laankoski KaMoKe FINLAND Senior 00:06:50.75 150 00:09:20.75 +0:09.61 +03:44.83
150 109 97 Tony Bratt Kumla EF Senior 00:07:01.28 150 00:09:31.28 +0:10.53 +03:55.36
151 110 197 Bo Hansson Nyköpings MS Senior 00:07:11.34 150 00:09:41.34 +0:10.06 +04:05.42
152 111 134 Tobias Qvarnström Arlanda MC Senior 00:07:42.47 120 00:09:42.47 +0:01.13 +04:06.55
153 112 162 Ronny Böhlin Upplands Väsby MK Senior 00:07:21.87 150 00:09:51.87 +0:09.40 +04:15.95
154 113 133 Mats Hugdahl MX Stockholm MCK Senior 00:07:28.92 150 00:09:58.92 +0:07.05 +04:23.00
155 114 72 Carl-Magnus Holmqvist SMK Dala Falun Senior 00:07:03.20 180 00:10:03.20 +0:04.28 +04:27.28
156 115 177 Tobias Lindholm SMK Gävle Senior 00:06:54.54 210 00:10:24.54 +0:21.34 +04:48.62
157 24 100 Christopher Ullenius Åsätra MK Junior 00:06:57.51 210 00:10:27.51 +0:02.97 +04:51.59
158 116 157 Ulf Wisell MK Orion Senior 00:07:06.02 210 00:10:36.02 +0:08.51 +05:00.10
159 117 83 Jimmy Josefsson Försvarsmaktens EK Senior 00:07:07.96 240 00:11:07.96 +0:31.94 +05:32.04
160 118 103 Danne Wallin SMK Gävle Senior 00:07:08.19 240 00:11:08.19 +0:00.23 +05:32.27
161 119 115 Linus Burling Nyköpings MS Senior 00:07:16.09 240 00:11:16.09 +0:07.90 +05:40.17
162 120 150 Jörgen Gunnarsson Team Värmland MK Senior 00:07:48.33 210 00:11:18.33 +0:02.24 +05:42.41
163 121 69 Jim Eriksson FMCK Härnösand Senior 00:07:29.13 240 00:11:29.13 +0:10.80 +05:53.21
164 122 12 Lars Linderdahl Hudiksvalls MCK Senior 00:07:09.57 270 00:11:39.57 +0:10.44 +06:03.65
165 123 19 Tony Hugosson MK Pionjär Senior 00:07:44.65 240 00:11:44.65 +0:05.08 +06:08.73
166 124 160 Stefan Söderberg Botkyrka MK Senior 00:07:42.22 270 00:12:12.22 +0:27.57 +06:36.30
167 125 137 Roger Håkan Berglund Tranås MS Senior 00:06:38.84 360 00:12:38.84 +0:26.62 +07:02.92
168 126 15 Lars Isaksson Timrå EK Senior 00:06:47.40 360 00:12:47.40 +0:08.56 +07:11.48
169 127 132 Tomas Eriksson Ludvika MS Senior 00:07:23.00 330 00:12:53.00 +0:05.60 +07:17.08
170 128 92 Sven-Åke Hillgren Åsätra MK Senior 00:07:31.69 330 00:13:01.69 +0:08.69 +07:25.77
171 129 108 Håkan Persson MK Ran Senior 00:07:46.62 360 00:13:46.62 +0:44.93 +08:10.70
172 130 105 Johan Eibring Team Värmland MK Senior 00:07:27.76 390 00:13:57.76 +0:11.14 +08:21.84
173 131 198 Jari Virtanen MK Nitro Senior 00:07:44.68 390 00:14:14.68 +0:16.92 +08:38.76
174 132 51 Michael Rehn Timrå EK Senior 00:07:18.29 420 00:14:18.29 +0:03.61 +08:42.37
175 133 3 Patrik Tysk FMCK Falun Senior 00:07:47.49 420 00:14:47.49 +0:29.20 +09:11.57
176 134 211 Roger Eriksson Rasbo MK Senior 00:07:39.33 450 00:15:09.33 +0:21.84 +09:33.41
177 135 125 Mikael Andersson Uppsala MK Senior 00:06:57.42 510 00:15:27.42 +0:18.09 +09:51.50
178 136 169 Klodjan Nastasai Haninge MK Senior 00:07:42.38 480 00:15:42.38 +0:14.96 +10:06.46
179 137 120 Karl Jimmy Nordh MK Orion Senior 00:07:18.59 570 00:16:48.59 +1:06.21 +11:12.67
180 138 89 Johan Spångberg Uppsala MK Senior 00:06:59.26 600 00:16:59.26 +0:10.67 +11:23.34
181 139 145 Mats Kempe Botkyrka MK Senior 00:07:50.71 600 00:17:50.71 +0:51.45 +12:14.79
182 140 184 Fredrik Nyborg Karlskoga EK Senior 00:06:58.11 660 00:17:58.11 +0:07.40 +12:22.19
183 141 141 Magnus Johansson Botkyrka MK Senior 00:07:28.38 810 00:20:58.38 +3:00.27 +15:22.46
184 142 195 Jonas Thörn Botkyrka MK Senior 00:07:21.70 840 00:21:21.70 +0:23.32 +15:45.78
185 143 109 Mikael Björkholtz MK Team Treske Senior 00:06:56.42 870 00:21:26.42 +0:04.72 +15:50.50
186 25 135 William Hamilton Göta MS Junior 00:07:34.61 1020 00:24:34.61 +3:08.19 +18:58.69
187 26 85 Adrian Blomfelt Örbyhus MCK Junior 00:06:51.73 1230 00:27:21.73 +2:47.12 +21:45.81
188 144 166 Daniel Andersson Åtvidabergs MCK Senior 00:07:50.54 1230 00:28:20.54 +0:58.81 +22:44.62
189 145 65 Lasse Olsson FMCK Umeå Senior 00:07:30.51 1290 00:29:00.51 +0:39.97 +23:24.59
190 146 200 Björn Christoffer Persson Botkyrka MK Senior 00:07:56.30 1350 00:30:26.30 +1:25.79 +24:50.38
191 147 101 Janne Granlund SMK Dala Falun Senior 00:07:35.06 1440 00:31:35.06 +1:08.76 +25:59.14
192 148 161 Johan Ahlberg Täby MK Senior 00:07:31.68 1470 00:32:01.68 +0:26.62 +26:25.76
193 149 173 Åke Balkevärn MK Pionjär Senior 00:07:59.98 1530 00:33:29.98 +1:28.30 +27:54.06
194 150 14 Inge Hans-Börje Dahlström FMCK Hässleholm Senior 00:07:36.12 1560 00:33:36.12 +0:06.14 +28:00.20
195 151 179 Patrik Spong Bollnäs MK Senior 00:08:00.03 2520 00:50:00.03 +16:23.91 +44:24.11
196 152 214 Robert Stein Linköpings MS Senior 00:07:59.26 3270 01:02:29.26 +12:29.23 +56:53.34
197 153 71 Daniel Davidsson SMK Kolmården Senior 00:07:26.88 3390 01:03:56.88 +1:27.62 +58:20.96
198 154 185 John Silvennoinen Piteå MS Senior 00:07:37.20 4020 01:14:37.20 +10:40.32 +1:09:01.28