Knobby Swedish Enduro Championship 160828 - LiveResults by NTS-Timing

        Visa brutna & uteslutna sekunder.

Första Start 09:00
SM/JSM kör 16 SP
Övriga kör 11 SP

Placering på: SP1   Placering totalt efter: SP1
Pl.
tot.
Pl.
kl.
Nr Namn Klubb Klass Tid Diff
föreg
Diff
tot
1 1 17 Albin Elowson FMCK Skövde SM2 00:04:18.68 +0:00.00 +00:00.00
2 1 36 Micke Persson Karlskoga EK SM1 00:04:20.26 +0:01.58 +00:01.58
3 2 1 Joakim Ljunggren Karlskoga EK SM2 00:04:24.08 +0:03.82 +00:05.40
4 2 11 Erik Ljungberg Falköpings MK SM1 00:04:25.70 +0:01.62 +00:07.02
5 1 8 Jesper Börjesson Tibro MK JSM2 00:04:26.01 +0:00.31 +00:07.33
6 1 22 Erik Appelqvist Kortedala MK JSM1 00:04:27.53 +0:01.52 +00:08.85
7 2 19 Joakim Grelsson Fältjägarna EF JSM1 00:04:28.17 +0:00.64 +00:09.49
8 3 223 Emil Jonsson Tibro MK JSM1 00:04:28.97 +0:00.80 +00:10.29
9 1 2 Andreas Linusson Kinna MK SM3 00:04:29.68 +0:00.71 +00:11.00
10 2 13 Adam Andersson Örbyhus MCK JSM2 00:04:30.42 +0:00.74 +00:11.74
11 2 24 Martin Sundin Kumla EF SM3 00:04:31.56 +0:01.14 +00:12.88
12 3 28 Oliver Nelson Tibro MK SM1 00:04:31.97 +0:00.41 +00:13.29
13 3 41 Mattias Wall Alingsås MCK JSM2 00:04:32.74 +0:00.77 +00:14.06
14 4 193 Lucas Vågberg Göta MS JSM1 00:04:32.79 +0:00.05 +00:14.11
15 3 230 Martin Larsson Bollnäs MK SM3 00:04:32.92 +0:00.13 +00:14.24
16 5 31 Anton Sandstedt Tibro MK JSM1 00:04:32.94 +0:00.02 +00:14.26
17 3 291 Richard Alun Göta MS SM2 00:04:33.35 +0:00.41 +00:14.67
18 4 38 Alexander Dahlén Uppsala MCK SM1 00:04:33.64 +0:00.29 +00:14.96
19 5 4 Niklas Persson Karlskoga EK SM1 00:04:33.65 +0:00.01 +00:14.97
20 4 95 Alexander Gunnerheim Göta MS JSM2 00:04:33.74 +0:00.09 +00:15.06
21 6 29 Kalle Svensson Vimmerby MS SM1 00:04:33.96 +0:00.22 +00:15.28
22 4 50 Zander Knutson Göta MS SM2 00:04:34.07 +0:00.11 +00:15.39
23 6 25 Calle. Johansson Karlskoga EK JSM1 00:04:34.08 +0:00.01 +00:15.40
24 5 21 Tommy Sjöström Västerås MK SM2 00:04:34.14 +0:00.06 +00:15.46
25 7 232 John Salomonsson FMCK Skövde JSM1 00:04:34.17 +0:00.03 +00:15.49
26 6 6 Johan Edlund Karlskoga EK SM2 00:04:34.51 +0:00.34 +00:15.83
27 5 7 Kevin Olsen AMF Södertälje JSM2 00:04:34.71 +0:00.20 +00:16.03
28 7 142 Franz Löfqvist FMCK Malmö SM1 00:04:35.49 +0:00.78 +00:16.81
29 7 209 Robert Friberg Tibro MK SM2 00:04:35.51 +0:00.02 +00:16.83
30 8 10 Jakob Mörhed Norrahammars MK SM1 00:04:35.58 +0:00.07 +00:16.90
31 8 136 Anton Nord FMCK Skövde SM2 00:04:35.91 +0:00.33 +00:17.23
32 8 243 Noa Largén Norrahammars MK JSM1 00:04:36.26 +0:00.35 +00:17.58
33 6 70 Erik Wahlström FMCK Skövde JSM2 00:04:36.58 +0:00.32 +00:17.90
34 9 46 Niclas Lindberg SMK Gävle SM2 00:04:36.82 +0:00.24 +00:18.14
35 9 23 Christoffer Strömgren Kumla EF SM1 00:04:36.88 +0:00.06 +00:18.20
36 10 222 Rasmus Stenbacks Botkyrka MK SM1 00:04:37.55 +0:00.67 +00:18.87
37 4 20 Patrik Ståhl Sala MSK SM3 00:04:37.75 +0:00.20 +00:19.07
38 9 131 Anton Folkesson Borås MK JSM1 00:04:37.82 +0:00.07 +00:19.14
39 10 42 Olle Löthman Östhammars MK SM2 00:04:37.92 +0:00.10 +00:19.24
40 7 44 Alexander Brodin SMK Gävle JSM2 00:04:37.95 +0:00.03 +00:19.27
41 10 15 Pontus Skog Karlskoga EK JSM1 00:04:38.76 +0:00.81 +00:20.08
42 8 64 Markus Lundgren Vimmerby MS JSM2 00:04:38.85 +0:00.09 +00:20.17
43 11 251 Oskar Ljungström Falköpings MK JSM1 00:04:39.15 +0:00.30 +00:20.47
44 12 47 Marcus Adielsson Tibro MK JSM1 00:04:40.34 +0:01.19 +00:21.66
45 11 49 Marcus Norman Umeå AK SM1 00:04:40.34 +0:00.00 +00:21.66
46 13 152 Adam Broström Karlskoga EK JSM1 00:04:41.28 +0:00.94 +00:22.60
47 9 149 Victor Broström Karlskoga EK JSM2 00:04:41.31 +0:00.03 +00:22.63
48 11 18 Fredrik Johansson Botkyrka MK SM2 00:04:41.33 +0:00.02 +00:22.65
49 5 56 Tobias Burman Östhammars MK SM3 00:04:41.37 +0:00.04 +00:22.69
50 14 224 Linus Forskil Karlskoga EK JSM1 00:04:41.57 +0:00.20 +00:22.89
51 10 276 Pontus Stål Hjo MK JSM2 00:04:42.12 +0:00.55 +00:23.44
52 15 88 Edvin Hamnäs Linköpings MS JSM1 00:04:42.25 +0:00.13 +00:23.57
53 12 62 Emil Gustavsson Tibro MK SM1 00:04:42.49 +0:00.24 +00:23.81
54 12 255 Jesper Johansson Botkyrka MK SM2 00:04:44.07 +0:01.58 +00:25.39
55 6 170 Hampus Falk Linköpings MS SM3 00:04:44.10 +0:00.03 +00:25.42
56 16 262 Hampus Kahrle Linköpings MS JSM1 00:04:44.21 +0:00.11 +00:25.53
57 7 39 Robin Gunnarsson Kilsbergens Motorklubb SM3 00:04:44.43 +0:00.22 +00:25.75
58 11 91 Sebastian Jansson Laxå MK JSM2 00:04:44.57 +0:00.14 +00:25.89
59 17 130 William Olsen AMF Södertälje JSM1 00:04:44.69 +0:00.12 +00:26.01
60 8 52 Johan Eklundh Sala MSK SM3 00:04:45.25 +0:00.56 +00:26.57
61 12 100 Hugo Gustafsson Uppvidinge MK JSM2 00:04:45.43 +0:00.18 +00:26.75
62 13 246 Dennis Andersson Haninge MK SM1 00:04:45.70 +0:00.27 +00:27.02
63 13 32 Viktor Karlsson Ma Lerum SM2 00:04:45.85 +0:00.15 +00:27.17
64 18 282 Max Ahlin Falköpings MK JSM1 00:04:45.88 +0:00.03 +00:27.20
65 1 303 Linus Broaar Linköpings MS VRM1 00:04:46.02 +0:00.14 +00:27.34
66 19 213 Albin Blom Tibro MK JSM1 00:04:46.22 +0:00.20 +00:27.54
67 2 312 Krister Thorell Göta MS VRM1 00:04:46.38 +0:00.16 +00:27.70
68 14 134 Emil Andersson FMCK Hässleholm SM2 00:04:46.68 +0:00.30 +00:28.00
69 20 205 Carl Andersson FMCK Skövde JSM1 00:04:46.98 +0:00.30 +00:28.30
70 21 241 Tobias Karlén Götene MK JSM1 00:04:47.70 +0:00.72 +00:29.02
71 15 40 Patrik Sjöberg Björkviks MC SM2 00:04:47.86 +0:00.16 +00:29.18
72 9 124 Tim Strandberg FMCK Eksjö SM3 00:04:48.10 +0:00.24 +00:29.42
73 22 145 Mårten Anderberg Tibro MK JSM1 00:04:48.14 +0:00.04 +00:29.46
74 13 117 Hampus Högström Norrahammars MK JSM2 00:04:48.22 +0:00.08 +00:29.54
75 14 128 Victor Häll Försvarsmaktens EK SM1 00:04:48.23 +0:00.01 +00:29.55
76 14 51 Robin Wiss Botkyrka MK JSM2 00:04:49.89 +0:01.66 +00:31.21
77 775 Jimmy Johansson Bodafors MK Bredd 00:04:49.96 +0:00.07 +00:31.28
78 23 245 Petter Wennerlund Tranås MS JSM1 00:04:50.94 +0:00.98 +00:32.26
79 24 66 Albin Hamnäs Linköpings MS JSM1 00:04:51.36 +0:00.42 +00:32.68
80 25 53 Tim Johansson Åsätra MK JSM1 00:04:51.46 +0:00.10 +00:32.78
81 26 108 Erik Holmberg Karlskoga EK JSM1 00:04:51.48 +0:00.02 +00:32.80
82 27 266 Olle Wennerlund Tranås MS JSM1 00:04:51.70 +0:00.22 +00:33.02
83 16 72 Johan Gustafsson Östhammars MK SM2 00:04:51.98 +0:00.28 +00:33.30
84 10 138 Jonnie Malmros FMCK Hässleholm SM3 00:04:52.24 +0:00.26 +00:33.56
85 3 314 Patrik Andersson Östhammars MK VRM1 00:04:52.44 +0:00.20 +00:33.76
86 28 263 Lukas Kahrle Linköpings MS JSM1 00:04:52.46 +0:00.02 +00:33.78
87 29 218 Johan Qwarforth Kilsbergens Motorklubb JSM1 00:04:52.46 +0:00.00 +00:33.78
88 15 270 William Karsch FMCK Hässleholm JSM2 00:04:52.83 +0:00.37 +00:34.15
89 30 102 Sebastian Strålin Laxå MK JSM1 00:04:52.89 +0:00.06 +00:34.21
90 17 60 Christopher Wiss Botkyrka MK SM2 00:04:53.83 +0:00.94 +00:35.15
91 16 184 Marcus Torkelsson FMCK Hässleholm JSM2 00:04:53.99 +0:00.16 +00:35.31
92 4 301 Pär Olsson Sunne EK VRM1 00:04:54.09 +0:00.10 +00:35.41
93 31 237 Arvid Karlsson FMCK Skövde JSM1 00:04:54.62 +0:00.53 +00:35.94
94 32 200 Marcus Vestman ÖMK Motocross & Enduro JSM1 00:04:54.63 +0:00.01 +00:35.95
95 33 101 Fredrik Jarveby SMK Vingåker JSM1 00:04:54.65 +0:00.02 +00:35.97
96 1 736 Charlie Andreas Turesson FMCK Hässleholm Bredd 00:04:55.04 +0:00.39 +00:36.36
97 17 295 Dennis Putkuri Folkare MK JSM2 00:04:55.14 +0:00.10 +00:36.46
98 5 349 Kristian Skeppsby SMK Motala MC-Klubb VRM1 00:04:55.59 +0:00.45 +00:36.91
99 2 774 Adam Boberg Norrahammars MK Bredd 00:04:55.59 +0:00.00 +00:36.91
100 18 256 Linus Johansson SMK Södermanlandsavdeln SM2 00:04:56.99 +0:01.40 +00:38.31
101 6 307 Stefan Eriksson Västerås MK VRM1 00:04:57.10 +0:00.11 +00:38.42
102 11 290 Thomas Sällström Stenungsunds MS SM3 00:04:57.31 +0:00.21 +00:38.63
103 18 175 Felix Juhlin FMCK Hässleholm JSM2 00:04:57.50 +0:00.19 +00:38.82
104 3 501 Hanna Berzelius Linköpings MS SM Dam 00:04:58.02 +0:00.52 +00:39.34
105 19 188 Tom Andersson Göta MS SM2 00:04:58.04 +0:00.02 +00:39.36
106 34 208 Hampus Smith FMCK Malmö JSM1 00:04:58.42 +0:00.38 +00:39.74
107 35 99 Fredrik Starck Wäxjö MS JSM1 00:04:58.50 +0:00.08 +00:39.82
108 1 403 Per Wikvist MK Ran VRM2 00:04:58.70 +0:00.20 +00:40.02
109 3 747 Timmy Compier Försvarsmaktens EK Bredd 00:04:58.86 +0:00.16 +00:40.18
110 7 311 Johan Karlsson Kumla EF VRM1 00:04:58.98 +0:00.12 +00:40.30
111 36 118 Kenny Johansson SMK Gullspång JSM1 00:04:59.58 +0:00.60 +00:40.90
112 20 81 Björn Schilobolski Team Värmland MK SM2 00:04:59.64 +0:00.06 +00:40.96
113 2 433 Christer Jansson SMK Värnamo VRM2 00:04:59.83 +0:00.19 +00:41.15
114 8 305 Mikael Persson Försvarsmaktens EK VRM1 00:04:59.85 +0:00.02 +00:41.17
115 9 331 Lars Utter FMCK Stockholm VRM1 00:04:59.85 +0:00.00 +00:41.17
116 37 252 Axel Andersson SMK Östgöta MC-Förening JSM1 00:05:00.49 +0:00.64 +00:41.81
117 4 742 Mikael Baldesten Falköpings MK Bredd 00:05:00.87 +0:00.38 +00:42.19
118 5 745 Adam Vahlin Norrahammars MK Bredd 00:05:00.89 +0:00.02 +00:42.21
119 10 346 Jonas Svensson Östhammars MK VRM1 00:05:01.25 +0:00.36 +00:42.57
120 12 177 Joakim Gustafsson Göta MS SM3 00:05:01.25 +0:00.00 +00:42.57
121 38 68 Johan Jönsson Sunne EK JSM1 00:05:01.64 +0:00.39 +00:42.96
122 6 772 Jonas Leandersson Göta MS Bredd 00:05:01.86 +0:00.22 +00:43.18
123 11 309 Mikael Wiberg Tibro MK VRM1 00:05:01.87 +0:00.01 +00:43.19
124 3 457 Bert Andersson Kungsbacka MA VRM2 00:05:01.93 +0:00.06 +00:43.25
125 12 342 Daniel Johansson Töreboda MK VRM1 00:05:02.18 +0:00.25 +00:43.50
126 7 734 Andreas Qvist Kilsbergens Motorklubb Bredd 00:05:02.32 +0:00.14 +00:43.64
127 19 139 Fredrik Lejon SMK Dala Falun JSM2 00:05:02.35 +0:00.03 +00:43.67
128 20 216 Linus Ericsson Karlskoga EK JSM2 00:05:02.42 +0:00.07 +00:43.74
129 8 701 Mårten Gustavsson FMCK Eksjö Bredd 00:05:02.75 +0:00.33 +00:44.07
130 21 206 Niklas Palm Göta MS SM2 00:05:02.82 +0:00.07 +00:44.14
131 13 618 Jonas Johansson FMCK Borås VRM1 00:05:02.99 +0:00.17 +00:44.31
132 9 770 Linus Robin Boberg Norrahammars MK Bredd 00:05:03.66 +0:00.67 +00:44.98
133 13 146 Mikael Edvardsson Solshesters MCK SM3 00:05:03.78 +0:00.12 +00:45.10
134 4 456 Kenneth Häll SMK Östgöta MC-Förening VRM2 00:05:04.32 +0:00.54 +00:45.64
135 21 278 David Holmqvist Örbyhus MCK JSM2 00:05:04.42 +0:00.10 +00:45.74
136 10 746 Johan Thorsell FMCK Skövde Bredd 00:05:05.04 +0:00.62 +00:46.36
137 22 144 Anton Olsson Nybro MK SM2 00:05:05.39 +0:00.35 +00:46.71
138 14 373 Roger Håkan Berglund Tranås MS VRM1 00:05:05.78 +0:00.39 +00:47.10
139 23 92 Mattias Blind Vilhelmina MK SM2 00:05:06.01 +0:00.23 +00:47.33
140 14 219 Timmy Kjellberg Stenungsunds MS SM3 00:05:06.06 +0:00.05 +00:47.38
141 5 414 Johan Norlin Göta MS VRM2 00:05:06.09 +0:00.03 +00:47.41
142 11 763 Edwin Dahl FMCK Skövde Bredd 00:05:06.25 +0:00.16 +00:47.57
143 12 729 Jesper Karlsson Laxå MK Bredd 00:05:06.30 +0:00.05 +00:47.62
144 13 502 Amanda Elvin Team Värmland MK SM Dam 00:05:06.34 +0:00.04 +00:47.66
145 24 150 Carl-Henrik Carlsson FMCK Malmö SM2 00:05:06.42 +0:00.08 +00:47.74
146 15 388 John Rydbjer Kilsbergens Motorklubb VRM1 00:05:06.64 +0:00.22 +00:47.96
147 39 195 Rasmus Sjöberg Göta MS JSM1 00:05:06.97 +0:00.33 +00:48.29
148 16 316 Peter Wiberg Solshesters MCK VRM1 00:05:07.01 +0:00.04 +00:48.33
149 15 281 Fredrik Schelin Åbågen MCK SM1 00:05:07.13 +0:00.12 +00:48.45
150 25 238 Marcus Eriksson SMK Trollhättan SM2 00:05:07.48 +0:00.35 +00:48.80
151 6 435 Pelle Westin MK Nitro VRM2 00:05:07.50 +0:00.02 +00:48.82
152 13 735 Richard Johansson Hjo MK Bredd 00:05:08.16 +0:00.66 +00:49.48
153 14 771 Daniel Bohlin SMK Södermanlandsavdeln Bredd 00:05:08.29 +0:00.13 +00:49.61
154 17 326 Magnus Andersson Sala MSK VRM1 00:05:08.67 +0:00.38 +00:49.99
155 16 84 Erik Öhman Finspångs MS SM1 00:05:08.72 +0:00.05 +00:50.04
156 15 261 Eric Starck Wäxjö MS SM3 00:05:08.83 +0:00.11 +00:50.15
157 7 402 Olof Adielsson MK Pionjär VRM2 00:05:09.37 +0:00.54 +00:50.69
158 16 67 Felix Gunnerheim Göta MS SM3 00:05:09.53 +0:00.16 +00:50.85
159 8 417 Roland Eriksson Upplands Väsby MK VRM2 00:05:09.62 +0:00.09 +00:50.94
160 18 304 Tony Petersson Norrahammars MK VRM1 00:05:09.67 +0:00.05 +00:50.99
161 15 739 Sven Muchardt Kortedala MK Bredd 00:05:09.69 +0:00.02 +00:51.01
162 9 478 Jan-Olof Wallskog Töreboda MK VRM2 00:05:09.73 +0:00.04 +00:51.05
163 16 765 Henrik Magnusson MK Pionjär Bredd 00:05:09.79 +0:00.06 +00:51.11
164 19 310 Matti Petersson Solshesters MCK VRM1 00:05:10.21 +0:00.42 +00:51.53
165 26 113 Björn Levin Kinna MK SM2 00:05:10.36 +0:00.15 +00:51.68
166 17 275 Anton Storm Linköpings MS SM1 00:05:10.40 +0:00.04 +00:51.72
167 17 510 Ellinor Häll Försvarsmaktens EK SM Dam 00:05:11.24 +0:00.84 +00:52.56
168 10 404 Mats Algotson Hagfors MS VRM2 00:05:11.27 +0:00.03 +00:52.59
169 17 712 Tomas Samuelsson Rönne MK Bredd 00:05:11.47 +0:00.20 +00:52.79
170 20 622 Håkan Gustafsson Alingsås MCK VRM1 00:05:11.72 +0:00.25 +00:53.04
171 27 114 Johan Larsson Linköpings MS SM2 00:05:11.75 +0:00.03 +00:53.07
172 18 743 Magnus Kallander Linköpings MS Bredd 00:05:12.04 +0:00.29 +00:53.36
173 17 57 Niclas Norman Umeå AK SM3 00:05:12.16 +0:00.12 +00:53.48
174 18 157 Jonas Wiktorsson Stenungsunds MS SM3 00:05:13.04 +0:00.88 +00:54.36
175 21 626 Anders Nyholm Folkare MK VRM1 00:05:13.04 +0:00.00 +00:54.36
176 11 480 Pelle Källås Åsätra MK VRM2 00:05:13.33 +0:00.29 +00:54.65
177 28 236 Linus Lorentzon Alingsås MCK SM2 00:05:13.61 +0:00.28 +00:54.93
178 22 611 Fredrik Karlsson Westerviks MSK VRM1 00:05:13.98 +0:00.37 +00:55.30
179 23 313 Christer Andersson Östhammars MK VRM1 00:05:14.04 +0:00.06 +00:55.36
180 24 396 Magnus Pettersson Östhammars MK VRM1 00:05:14.10 +0:00.06 +00:55.42
181 19 761 Martin Svensson Stenungsunds MS Bredd 00:05:14.17 +0:00.07 +00:55.49
182 29 126 Oscar Lindahl Linköpings MS SM2 00:05:14.23 +0:00.06 +00:55.55
183 25 317 Martin Börjesson FMCK Borås VRM1 00:05:15.17 +0:00.94 +00:56.49
184 30 78 Mats Alfredsson Team Värmland MK SM2 00:05:15.35 +0:00.18 +00:56.67
185 31 240 Björn Gebenius Gotlands MF:s Motorcykelklubb SM2 00:05:15.75 +0:00.40 +00:57.07
186 26 308 Johan Edfelt Team Värmland MK VRM1 00:05:15.79 +0:00.04 +00:57.11
187 20 759 Gustaf Fredriksson MK Ran Bredd 00:05:16.07 +0:00.28 +00:57.39
188 21 767 Jimmy Lars Mikael Josefsson Försvarsmaktens EK Bredd 00:05:16.44 +0:00.37 +00:57.76
189 22 702 Andreas Ejnarsson Kilsbergens Motorklubb Bredd 00:05:16.91 +0:00.47 +00:58.23
190 19 279 David Draganis Stenungsunds MS SM3 00:05:17.12 +0:00.21 +00:58.44
191 23 505 Emilia Reimander SMK Östgöta MC-Förening SM Dam 00:05:17.32 +0:00.20 +00:58.64
192 27 352 Tony Bratt Karlskoga EK VRM1 00:05:17.35 +0:00.03 +00:58.67
193 28 397 Ulf Åström Wäxjö MS VRM1 00:05:17.51 +0:00.16 +00:58.83
194 40 272 Martin Grönnslett SMK Södermanlandsavdeln JSM1 00:05:17.93 +0:00.42 +00:59.25
195 23 752 Johan Pettersson Hjo MK Bredd 00:05:18.07 +0:00.14 +00:59.39
196 24 738 Niklas Kedén Hjo MK Bredd 00:05:18.21 +0:00.14 +00:59.53
197 29 666 Peo Lutteman Nord-Syd MK VRM1 00:05:18.57 +0:00.36 +00:59.89
198 30 676 Andreas Remfäldt Tibro MK VRM1 00:05:19.55 +0:00.98 +01:00.87
199 31 610 Tomas Johansson Linköpings MS VRM1 00:05:19.86 +0:00.31 +01:01.18
200 25 760 Sven Daniel Västlund Sunne EK Bredd 00:05:19.94 +0:00.08 +01:01.26
201 32 338 Henric Söderlund Sunne EK VRM1 00:05:20.02 +0:00.08 +01:01.34
202 33 341 Guy Utter FMCK Stockholm VRM1 00:05:20.26 +0:00.24 +01:01.58
203 12 422 Anders Iggmark Kumla EF VRM2 00:05:20.34 +0:00.08 +01:01.66
204 26 776 Daniel Sondell Karlstad MX Klubb Bredd 00:05:20.45 +0:00.11 +01:01.77
205 13 473 Lars Blomberg FMCK Hässleholm VRM2 00:05:21.74 +0:01.29 +01:03.06
206 22 273 Oskar Öman SMK Södermanlandsavdeln JSM2 00:05:21.80 +0:00.06 +01:03.12
207 34 366 Anders Åkesson FMCK Hässleholm VRM1 00:05:22.28 +0:00.48 +01:03.60
208 27 703 Linus Svensson MK Pionjär Bredd 00:05:22.33 +0:00.05 +01:03.65
209 35 359 Mattias Roslund Försvarsmaktens EK VRM1 00:05:22.48 +0:00.15 +01:03.80
210 28 714 Mathias Johansson Kilsbergens Motorklubb Bredd 00:05:22.54 +0:00.06 +01:03.86
211 29 757 Tom Karlsson Rönne MK Bredd 00:05:23.11 +0:00.57 +01:04.43
212 30 541 Emmily Smalsjö Försvarsmaktens EK SM Dam 00:05:23.28 +0:00.17 +01:04.60
213 36 602 Magnus Ek Solshesters MCK VRM1 00:05:23.78 +0:00.50 +01:05.10
214 14 427 Klas Elofsson FMCK Borås VRM2 00:05:23.91 +0:00.13 +01:05.23
215 37 330 Ola Nordin Timrå EK VRM1 00:05:23.97 +0:00.06 +01:05.29
216 30 515 Johanna Götvall Tibro MK SM Dam 00:05:24.39 +0:00.42 +01:05.71
217 30 750 Martin Kedén Hjo MK Bredd 00:05:24.51 +0:00.12 +01:05.83
218 15 472 Magnus Dolk Linköpings MS VRM2 00:05:24.71 +0:00.20 +01:06.03
219 18 80 Mattias Ternehäll Stenungsunds MS SM1 00:05:24.76 +0:00.05 +01:06.08
220 31 762 Björn Bäckström MK Ran Bredd 00:05:24.90 +0:00.14 +01:06.22
221 19 197 Emil Lindström Ma Lerum SM1 00:05:24.99 +0:00.09 +01:06.31
222 32 754 Staffan Skeppstedt Solshesters MCK Bredd 00:05:25.27 +0:00.28 +01:06.59
223 20 250 Ulf Daniel Samuelsson Åbågen MCK SM1 00:05:25.41 +0:00.14 +01:06.73
224 33 716 Niclas Ribnert Hjo MK Bredd 00:05:25.42 +0:00.01 +01:06.74
225 34 755 Tobias Björkman Stenungsunds MS Bredd 00:05:25.46 +0:00.04 +01:06.78
226 16 426 Hans Gustafsson FMCK Varberg VRM2 00:05:26.31 +0:00.85 +01:07.63
227 35 514 Emelie Nilsson Ma Lerum SM Dam 00:05:26.54 +0:00.23 +01:07.86
228 35 751 Johan Edvardsson Solshesters MCK Bredd 00:05:27.43 +0:00.89 +01:08.75
229 36 744 Martin Andersson MCK Hallandia Bredd 00:05:27.53 +0:00.10 +01:08.85
230 37 713 Peter Sandström MK Ran Bredd 00:05:27.84 +0:00.31 +01:09.16
231 23 286 Adrian Blomfelt Örbyhus MCK JSM2 00:05:28.70 +0:00.86 +01:10.02
232 38 721 Krister Nilsen Kortedala MK Bredd 00:05:28.71 +0:00.01 +01:10.03
233 39 733 Roger Wallgren FMCK Skövde Bredd 00:05:28.91 +0:00.20 +01:10.23
234 38 370 Anders Jansson Tidaholms MK VRM1 00:05:29.31 +0:00.40 +01:10.63
235 39 372 Magnus Robertsson Wäxjö MS VRM1 00:05:29.54 +0:00.23 +01:10.86
236 40 766 Willy Arnesen MK Pionjär Bredd 00:05:29.66 +0:00.12 +01:10.98
237 41 706 Jonas Östensson MK Ran Bredd 00:05:29.82 +0:00.16 +01:11.14
238 21 189 Erik Frykholm FMCK Umeå SM1 00:05:29.99 +0:00.17 +01:11.31
239 42 727 Robert Hansson FMCK Borås Bredd 00:05:30.09 +0:00.10 +01:11.41
240 40 624 Kristoffer Böök SMK Motala MC-Klubb VRM1 00:05:31.06 +0:00.97 +01:12.38
241 41 336 Magnus Oscarson Kumla EF VRM1 00:05:31.27 +0:00.21 +01:12.59
242 43 732 Tommy Svallin Rönne MK Bredd 00:05:31.35 +0:00.08 +01:12.67
243 20 135 Karl Frykholm FMCK Umeå SM3 00:05:31.49 +0:00.14 +01:12.81
244 17 424 Mikael Strand Uppsala MCK VRM2 00:05:31.72 +0:00.23 +01:13.04
245 44 504 Lina Petersson Solshesters MCK SM Dam 00:05:32.17 +0:00.45 +01:13.49
246 44 710 Per Eriksson Rönne MK Bredd 00:05:32.93 +0:00.76 +01:14.25
247 18 430 Michael Larsson Tranemo MK VRM2 00:05:33.06 +0:00.13 +01:14.38
248 45 769 Henrik Valberg MK Pionjär Bredd 00:05:33.35 +0:00.29 +01:14.67
249 46 709 Mikael Swedberg Ulricehamns MK Bredd 00:05:33.42 +0:00.07 +01:14.74
250 22 183 Roger Johansson Göta MS SM1 00:05:33.90 +0:00.48 +01:15.22
251 47 726 Kent Linné Karlskoga EK Bredd 00:05:34.06 +0:00.16 +01:15.38
252 19 425 Göran Wallén Åsätra MK VRM2 00:05:34.94 +0:00.88 +01:16.26
253 32 234 Daniel Sanfridsson Fältjägarna EF SM2 00:05:35.35 +0:00.41 +01:16.67
254 48 715 Magnus Larsson Skene MS Bredd 00:05:35.67 +0:00.32 +01:16.99
255 42 351 Stefan Hjelm Åbågen MCK VRM1 00:05:35.70 +0:00.03 +01:17.02
256 49 773 Ted Wennberg SMK Värnamo Bredd 00:05:35.91 +0:00.21 +01:17.23
257 20 409 Ulf Löfgren Uppsala MK VRM2 00:05:36.80 +0:00.89 +01:18.12
258 50 512 Emy Appelbring Kumla EF SM Dam 00:05:37.19 +0:00.39 +01:18.51
259 21 455 Tomas Häll Försvarsmaktens EK VRM2 00:05:37.56 +0:00.37 +01:18.88
260 50 705 Janne Hakkarainen Smålandsstenar MK Bredd 00:05:37.64 +0:00.08 +01:18.96
261 51 740 John Andersson MK Pionjär Bredd 00:05:37.83 +0:00.19 +01:19.15
262 52 711 Rikard Andrén Mariestads EK Bredd 00:05:38.30 +0:00.47 +01:19.62
263 43 347 Stefan Hultmark Linköpings MS VRM1 00:05:39.16 +0:00.86 +01:20.48
264 53 753 Henrik Karlsson Stenungsunds MS Bredd 00:05:39.88 +0:00.72 +01:21.20
265 54 707 Robert Elfving Skene MS Bredd 00:05:40.53 +0:00.65 +01:21.85
266 44 616 Joakim Wanner SMK Gävle VRM1 00:05:42.38 +0:01.85 +01:23.70
267 22 423 Peter Stjernström SMK Södermanlandsavdeln VRM2 00:05:42.66 +0:00.28 +01:23.98
268 55 756 Magnus Karlsson Helsingborgs MCK Bredd 00:05:43.39 +0:00.73 +01:24.71
269 23 484 Niclas Starck Wäxjö MS VRM2 00:05:43.72 +0:00.33 +01:25.04
270 56 521 Emma Wennbom Göta MS SM Dam 00:05:45.14 +0:01.42 +01:26.46
271 56 737 Björn Hjalmar Anderberg Botkyrka MK Bredd 00:05:45.16 +0:00.02 +01:26.48
272 57 768 Håkan Persson MK Ran Bredd 00:05:45.43 +0:00.27 +01:26.75
273 24 445 Christian Fagerström Umeå AK VRM2 00:05:45.50 +0:00.07 +01:26.82
274 58 731 Stefan Lindstrand FMCK Borås Bredd 00:05:45.58 +0:00.08 +01:26.90
275 25 420 Mats Johansson FMCK Hässleholm VRM2 00:05:45.62 +0:00.04 +01:26.94
276 59 719 Niklas Almstedt Laxå MK Bredd 00:05:47.54 +0:01.92 +01:28.86
277 45 369 Håkan Johansson FMCK Hässleholm VRM1 00:05:56.65 +0:09.11 +01:37.97
278 60 511 Sofia Lindgren Åsätra MK SM Dam 00:05:56.66 +0:00.01 +01:37.98
279 26 431 Joakim Quick Karlskoga EK VRM2 00:05:58.11 +0:01.45 +01:39.43
280 46 630 Per Carell FMCK Malmö VRM1 00:05:58.31 +0:00.20 +01:39.63
281 21 173 Johan Andersson Göta MS SM3 00:05:58.83 +0:00.52 +01:40.15
282 60 741 Johan Eibring Team Värmland MK Bredd 00:06:01.21 +0:02.38 +01:42.53
283 61 720 Åke Balkevärn MK Pionjär Bredd 00:06:02.32 +0:01.11 +01:43.64
284 27 421 Ulf Böckerman AMF Årsunda VRM2 00:06:03.94 +0:01.62 +01:45.26
285 62 749 Lars Svedberg Christinehamns MK Bredd 00:06:04.50 +0:00.56 +01:45.82
286 63 748 Peter Borg MK Pionjär Bredd 00:06:04.60 +0:00.10 +01:45.92
287 28 440 Tommy Johansson MK Pionjär VRM2 00:06:08.38 +0:03.78 +01:49.70
288 64 730 Tony Johnsson FMCK Borås Bredd 00:06:11.33 +0:02.95 +01:52.65
289 65 708 Johan Kinell Tidaholms MK Bredd 00:06:12.32 +0:00.99 +01:53.64
290 66 717 Tony Hugosson MK Pionjär Bredd 00:06:13.34 +0:01.02 +01:54.66
291 67 723 Christian Andersson FMCK Borås Bredd 00:06:15.28 +0:01.94 +01:56.60
292 68 507 Ida Didriksson Göta MS SM Dam 00:06:19.24 +0:03.96 +02:00.56
293 68 724 Roger Dahlquist Rönne MK Bredd 00:06:20.46 +0:01.22 +02:01.78
294 47 391 Fredrik Tiger Timrå EK VRM1 00:06:24.07 +0:03.61 +02:05.39
295 69 728 Micael Karlsson Hallsbergs MK Bredd 00:06:31.24 +0:07.17 +02:12.56
 
Pl.
tot.
Pl.
kl.
Nr Namn Klubb Klass Körtid Prick Totaltid Diff
föreg
Diff
tot
1 1 17 Albin Elowson FMCK Skövde SM2 00:04:18.68 0 00:04:18.68 +0:00.00 +00:00.00
2 1 36 Micke Persson Karlskoga EK SM1 00:04:20.26 0 00:04:20.26 +0:01.58 +00:01.58
3 2 1 Joakim Ljunggren Karlskoga EK SM2 00:04:24.08 0 00:04:24.08 +0:03.82 +00:05.40
4 2 11 Erik Ljungberg Falköpings MK SM1 00:04:25.70 0 00:04:25.70 +0:01.62 +00:07.02
5 1 8 Jesper Börjesson Tibro MK JSM2 00:04:26.01 0 00:04:26.01 +0:00.31 +00:07.33
6 1 22 Erik Appelqvist Kortedala MK JSM1 00:04:27.53 0 00:04:27.53 +0:01.52 +00:08.85
7 2 19 Joakim Grelsson Fältjägarna EF JSM1 00:04:28.17 0 00:04:28.17 +0:00.64 +00:09.49
8 3 223 Emil Jonsson Tibro MK JSM1 00:04:28.97 0 00:04:28.97 +0:00.80 +00:10.29
9 1 2 Andreas Linusson Kinna MK SM3 00:04:29.68 0 00:04:29.68 +0:00.71 +00:11.00
10 2 13 Adam Andersson Örbyhus MCK JSM2 00:04:30.42 0 00:04:30.42 +0:00.74 +00:11.74
11 2 24 Martin Sundin Kumla EF SM3 00:04:31.56 0 00:04:31.56 +0:01.14 +00:12.88
12 3 28 Oliver Nelson Tibro MK SM1 00:04:31.97 0 00:04:31.97 +0:00.41 +00:13.29
13 3 41 Mattias Wall Alingsås MCK JSM2 00:04:32.74 0 00:04:32.74 +0:00.77 +00:14.06
14 4 193 Lucas Vågberg Göta MS JSM1 00:04:32.79 0 00:04:32.79 +0:00.05 +00:14.11
15 3 230 Martin Larsson Bollnäs MK SM3 00:04:32.92 0 00:04:32.92 +0:00.13 +00:14.24
16 5 31 Anton Sandstedt Tibro MK JSM1 00:04:32.94 0 00:04:32.94 +0:00.02 +00:14.26
17 3 291 Richard Alun Göta MS SM2 00:04:33.35 0 00:04:33.35 +0:00.41 +00:14.67
18 4 38 Alexander Dahlén Uppsala MCK SM1 00:04:33.64 0 00:04:33.64 +0:00.29 +00:14.96
19 4 95 Alexander Gunnerheim Göta MS JSM2 00:04:33.74 0 00:04:33.74 +0:00.10 +00:15.06
20 5 29 Kalle Svensson Vimmerby MS SM1 00:04:33.96 0 00:04:33.96 +0:00.22 +00:15.28
21 4 50 Zander Knutson Göta MS SM2 00:04:34.07 0 00:04:34.07 +0:00.11 +00:15.39
22 6 25 Calle. Johansson Karlskoga EK JSM1 00:04:34.08 0 00:04:34.08 +0:00.01 +00:15.40
23 5 21 Tommy Sjöström Västerås MK SM2 00:04:34.14 0 00:04:34.14 +0:00.06 +00:15.46
24 7 232 John Salomonsson FMCK Skövde JSM1 00:04:34.17 0 00:04:34.17 +0:00.03 +00:15.49
25 6 6 Johan Edlund Karlskoga EK SM2 00:04:34.51 0 00:04:34.51 +0:00.34 +00:15.83
26 5 7 Kevin Olsen AMF Södertälje JSM2 00:04:34.71 0 00:04:34.71 +0:00.20 +00:16.03
27 6 142 Franz Löfqvist FMCK Malmö SM1 00:04:35.49 0 00:04:35.49 +0:00.78 +00:16.81
28 7 209 Robert Friberg Tibro MK SM2 00:04:35.51 0 00:04:35.51 +0:00.02 +00:16.83
29 7 10 Jakob Mörhed Norrahammars MK SM1 00:04:35.58 0 00:04:35.58 +0:00.07 +00:16.90
30 8 136 Anton Nord FMCK Skövde SM2 00:04:35.91 0 00:04:35.91 +0:00.33 +00:17.23
31 8 243 Noa Largén Norrahammars MK JSM1 00:04:36.26 0 00:04:36.26 +0:00.35 +00:17.58
32 6 70 Erik Wahlström FMCK Skövde JSM2 00:04:36.58 0 00:04:36.58 +0:00.32 +00:17.90
33 9 46 Niclas Lindberg SMK Gävle SM2 00:04:36.82 0 00:04:36.82 +0:00.24 +00:18.14
34 8 23 Christoffer Strömgren Kumla EF SM1 00:04:36.88 0 00:04:36.88 +0:00.06 +00:18.20
35 9 222 Rasmus Stenbacks Botkyrka MK SM1 00:04:37.55 0 00:04:37.55 +0:00.67 +00:18.87
36 4 20 Patrik Ståhl Sala MSK SM3 00:04:37.75 0 00:04:37.75 +0:00.20 +00:19.07
37 9 131 Anton Folkesson Borås MK JSM1 00:04:37.82 0 00:04:37.82 +0:00.07 +00:19.14
38 10 42 Olle Löthman Östhammars MK SM2 00:04:37.92 0 00:04:37.92 +0:00.10 +00:19.24
39 7 44 Alexander Brodin SMK Gävle JSM2 00:04:37.95 0 00:04:37.95 +0:00.03 +00:19.27
40 10 15 Pontus Skog Karlskoga EK JSM1 00:04:38.76 0 00:04:38.76 +0:00.81 +00:20.08
41 8 64 Markus Lundgren Vimmerby MS JSM2 00:04:38.85 0 00:04:38.85 +0:00.09 +00:20.17
42 11 251 Oskar Ljungström Falköpings MK JSM1 00:04:39.15 0 00:04:39.15 +0:00.30 +00:20.47
43 10 49 Marcus Norman Umeå AK SM1 00:04:40.34 0 00:04:40.34 +0:01.19 +00:21.66
44 12 47 Marcus Adielsson Tibro MK JSM1 00:04:40.34 0 00:04:40.34 +0:00.00 +00:21.66
45 13 152 Adam Broström Karlskoga EK JSM1 00:04:41.28 0 00:04:41.28 +0:00.94 +00:22.60
46 9 149 Victor Broström Karlskoga EK JSM2 00:04:41.31 0 00:04:41.31 +0:00.03 +00:22.63
47 5 56 Tobias Burman Östhammars MK SM3 00:04:41.37 0 00:04:41.37 +0:00.06 +00:22.69
48 14 224 Linus Forskil Karlskoga EK JSM1 00:04:41.57 0 00:04:41.57 +0:00.20 +00:22.89
49 10 276 Pontus Stål Hjo MK JSM2 00:04:42.12 0 00:04:42.12 +0:00.55 +00:23.44
50 15 88 Edvin Hamnäs Linköpings MS JSM1 00:04:42.25 0 00:04:42.25 +0:00.13 +00:23.57
51 11 62 Emil Gustavsson Tibro MK SM1 00:04:42.49 0 00:04:42.49 +0:00.24 +00:23.81
52 11 255 Jesper Johansson Botkyrka MK SM2 00:04:44.07 0 00:04:44.07 +0:01.58 +00:25.39
53 6 170 Hampus Falk Linköpings MS SM3 00:04:44.10 0 00:04:44.10 +0:00.03 +00:25.42
54 16 262 Hampus Kahrle Linköpings MS JSM1 00:04:44.21 0 00:04:44.21 +0:00.11 +00:25.53
55 7 39 Robin Gunnarsson Kilsbergens Motorklubb SM3 00:04:44.43 0 00:04:44.43 +0:00.22 +00:25.75
56 11 91 Sebastian Jansson Laxå MK JSM2 00:04:44.57 0 00:04:44.57 +0:00.14 +00:25.89
57 17 130 William Olsen AMF Södertälje JSM1 00:04:44.69 0 00:04:44.69 +0:00.12 +00:26.01
58 8 52 Johan Eklundh Sala MSK SM3 00:04:45.25 0 00:04:45.25 +0:00.56 +00:26.57
59 12 100 Hugo Gustafsson Uppvidinge MK JSM2 00:04:45.43 0 00:04:45.43 +0:00.18 +00:26.75
60 12 246 Dennis Andersson Haninge MK SM1 00:04:45.70 0 00:04:45.70 +0:00.27 +00:27.02
61 12 32 Viktor Karlsson Ma Lerum SM2 00:04:45.85 0 00:04:45.85 +0:00.15 +00:27.17
62 18 282 Max Ahlin Falköpings MK JSM1 00:04:45.88 0 00:04:45.88 +0:00.03 +00:27.20
63 1 303 Linus Broaar Linköpings MS VRM1 00:04:46.02 0 00:04:46.02 +0:00.14 +00:27.34
64 19 213 Albin Blom Tibro MK JSM1 00:04:46.22 0 00:04:46.22 +0:00.20 +00:27.54
65 2 312 Krister Thorell Göta MS VRM1 00:04:46.38 0 00:04:46.38 +0:00.16 +00:27.70
66 13 134 Emil Andersson FMCK Hässleholm SM2 00:04:46.68 0 00:04:46.68 +0:00.30 +00:28.00
67 20 205 Carl Andersson FMCK Skövde JSM1 00:04:46.98 0 00:04:46.98 +0:00.30 +00:28.30
68 21 241 Tobias Karlén Götene MK JSM1 00:04:47.70 0 00:04:47.70 +0:00.72 +00:29.02
69 14 40 Patrik Sjöberg Björkviks MC SM2 00:04:47.86 0 00:04:47.86 +0:00.16 +00:29.18
70 9 124 Tim Strandberg FMCK Eksjö SM3 00:04:48.10 0 00:04:48.10 +0:00.24 +00:29.42
71 22 145 Mårten Anderberg Tibro MK JSM1 00:04:48.14 0 00:04:48.14 +0:00.04 +00:29.46
72 13 117 Hampus Högström Norrahammars MK JSM2 00:04:48.22 0 00:04:48.22 +0:00.08 +00:29.54
73 13 128 Victor Häll Försvarsmaktens EK SM1 00:04:48.23 0 00:04:48.23 +0:00.01 +00:29.55
74 14 51 Robin Wiss Botkyrka MK JSM2 00:04:49.89 0 00:04:49.89 +0:01.66 +00:31.21
75 1 775 Jimmy Johansson Bodafors MK Bredd 00:04:49.96 0 00:04:49.96 +0:00.07 +00:31.28
76 23 66 Albin Hamnäs Linköpings MS JSM1 00:04:51.36 0 00:04:51.36 +0:01.40 +00:32.68
77 24 53 Tim Johansson Åsätra MK JSM1 00:04:51.46 0 00:04:51.46 +0:00.10 +00:32.78
78 25 108 Erik Holmberg Karlskoga EK JSM1 00:04:51.48 0 00:04:51.48 +0:00.02 +00:32.80
79 15 72 Johan Gustafsson Östhammars MK SM2 00:04:51.98 0 00:04:51.98 +0:00.50 +00:33.30
80 10 138 Jonnie Malmros FMCK Hässleholm SM3 00:04:52.24 0 00:04:52.24 +0:00.26 +00:33.56
81 3 314 Patrik Andersson Östhammars MK VRM1 00:04:52.44 0 00:04:52.44 +0:00.20 +00:33.76
82 26 218 Johan Qwarforth Kilsbergens Motorklubb JSM1 00:04:52.46 0 00:04:52.46 +0:00.02 +00:33.78
83 27 263 Lukas Kahrle Linköpings MS JSM1 00:04:52.46 0 00:04:52.46 +0:00.00 +00:33.78
84 15 270 William Karsch FMCK Hässleholm JSM2 00:04:52.83 0 00:04:52.83 +0:00.37 +00:34.15
85 28 102 Sebastian Strålin Laxå MK JSM1 00:04:52.89 0 00:04:52.89 +0:00.06 +00:34.21
86 16 60 Christopher Wiss Botkyrka MK SM2 00:04:53.83 0 00:04:53.83 +0:00.94 +00:35.15
87 16 184 Marcus Torkelsson FMCK Hässleholm JSM2 00:04:53.99 0 00:04:53.99 +0:00.16 +00:35.31
88 4 301 Pär Olsson Sunne EK VRM1 00:04:54.09 0 00:04:54.09 +0:00.10 +00:35.41
89 29 237 Arvid Karlsson FMCK Skövde JSM1 00:04:54.62 0 00:04:54.62 +0:00.53 +00:35.94
90 30 200 Marcus Vestman ÖMK Motocross & Enduro JSM1 00:04:54.63 0 00:04:54.63 +0:00.01 +00:35.95
91 31 101 Fredrik Jarveby SMK Vingåker JSM1 00:04:54.65 0 00:04:54.65 +0:00.02 +00:35.97
92 2 736 Charlie Andreas Turesson FMCK Hässleholm Bredd 00:04:55.04 0 00:04:55.04 +0:00.39 +00:36.36
93 17 295 Dennis Putkuri Folkare MK JSM2 00:04:55.14 0 00:04:55.14 +0:00.10 +00:36.46
94 5 349 Kristian Skeppsby SMK Motala MC-Klubb VRM1 00:04:55.59 0 00:04:55.59 +0:00.45 +00:36.91
95 3 774 Adam Boberg Norrahammars MK Bredd 00:04:55.59 0 00:04:55.59 +0:00.00 +00:36.91
96 17 256 Linus Johansson SMK Södermanlandsavdeln SM2 00:04:56.99 0 00:04:56.99 +0:01.40 +00:38.31
97 6 307 Stefan Eriksson Västerås MK VRM1 00:04:57.10 0 00:04:57.10 +0:00.11 +00:38.42
98 18 175 Felix Juhlin FMCK Hässleholm JSM2 00:04:57.50 0 00:04:57.50 +0:00.40 +00:38.82
99 1 501 Hanna Berzelius Linköpings MS SM Dam 00:04:58.02 0 00:04:58.02 +0:00.52 +00:39.34
100 32 208 Hampus Smith FMCK Malmö JSM1 00:04:58.42 0 00:04:58.42 +0:00.40 +00:39.74
101 1 403 Per Wikvist MK Ran VRM2 00:04:58.70 0 00:04:58.70 +0:00.28 +00:40.02
102 4 747 Timmy Compier Försvarsmaktens EK Bredd 00:04:58.86 0 00:04:58.86 +0:00.16 +00:40.18
103 7 311 Johan Karlsson Kumla EF VRM1 00:04:58.98 0 00:04:58.98 +0:00.12 +00:40.30
104 33 118 Kenny Johansson SMK Gullspång JSM1 00:04:59.58 0 00:04:59.58 +0:00.60 +00:40.90
105 18 81 Björn Schilobolski Team Värmland MK SM2 00:04:59.64 0 00:04:59.64 +0:00.06 +00:40.96
106 2 433 Christer Jansson SMK Värnamo VRM2 00:04:59.83 0 00:04:59.83 +0:00.19 +00:41.15
107 8 305 Mikael Persson Försvarsmaktens EK VRM1 00:04:59.85 0 00:04:59.85 +0:00.02 +00:41.17
108 9 331 Lars Utter FMCK Stockholm VRM1 00:04:59.85 0 00:04:59.85 +0:00.00 +00:41.17
109 34 252 Axel Andersson SMK Östgöta MC-Förening JSM1 00:05:00.49 0 00:05:00.49 +0:00.64 +00:41.81
110 10 346 Jonas Svensson Östhammars MK VRM1 00:05:01.25 0 00:05:01.25 +0:00.76 +00:42.57
111 11 177 Joakim Gustafsson Göta MS SM3 00:05:01.25 0 00:05:01.25 +0:00.00 +00:42.57
112 35 68 Johan Jönsson Sunne EK JSM1 00:05:01.64 0 00:05:01.64 +0:00.39 +00:42.96
113 5 772 Jonas Leandersson Göta MS Bredd 00:05:01.86 0 00:05:01.86 +0:00.22 +00:43.18
114 11 309 Mikael Wiberg Tibro MK VRM1 00:05:01.87 0 00:05:01.87 +0:00.01 +00:43.19
115 3 457 Bert Andersson Kungsbacka MA VRM2 00:05:01.93 0 00:05:01.93 +0:00.06 +00:43.25
116 12 342 Daniel Johansson Töreboda MK VRM1 00:05:02.18 0 00:05:02.18 +0:00.25 +00:43.50
117 6 734 Andreas Qvist Kilsbergens Motorklubb Bredd 00:05:02.32 0 00:05:02.32 +0:00.14 +00:43.64
118 19 139 Fredrik Lejon SMK Dala Falun JSM2 00:05:02.35 0 00:05:02.35 +0:00.03 +00:43.67
119 20 216 Linus Ericsson Karlskoga EK JSM2 00:05:02.42 0 00:05:02.42 +0:00.07 +00:43.74
120 7 701 Mårten Gustavsson FMCK Eksjö Bredd 00:05:02.75 0 00:05:02.75 +0:00.33 +00:44.07
121 19 206 Niklas Palm Göta MS SM2 00:05:02.82 0 00:05:02.82 +0:00.07 +00:44.14
122 13 618 Jonas Johansson FMCK Borås VRM1 00:05:02.99 0 00:05:02.99 +0:00.17 +00:44.31
123 8 770 Linus Robin Boberg Norrahammars MK Bredd 00:05:03.66 0 00:05:03.66 +0:00.67 +00:44.98
124 12 146 Mikael Edvardsson Solshesters MCK SM3 00:05:03.78 0 00:05:03.78 +0:00.12 +00:45.10
125 4 456 Kenneth Häll SMK Östgöta MC-Förening VRM2 00:05:04.32 0 00:05:04.32 +0:00.54 +00:45.64
126 21 278 David Holmqvist Örbyhus MCK JSM2 00:05:04.42 0 00:05:04.42 +0:00.10 +00:45.74
127 9 746 Johan Thorsell FMCK Skövde Bredd 00:05:05.04 0 00:05:05.04 +0:00.62 +00:46.36
128 20 144 Anton Olsson Nybro MK SM2 00:05:05.39 0 00:05:05.39 +0:00.35 +00:46.71
129 14 373 Roger Håkan Berglund Tranås MS VRM1 00:05:05.78 0 00:05:05.78 +0:00.39 +00:47.10
130 21 92 Mattias Blind Vilhelmina MK SM2 00:05:06.01 0 00:05:06.01 +0:00.23 +00:47.33
131 13 219 Timmy Kjellberg Stenungsunds MS SM3 00:05:06.06 0 00:05:06.06 +0:00.05 +00:47.38
132 5 414 Johan Norlin Göta MS VRM2 00:05:06.09 0 00:05:06.09 +0:00.03 +00:47.41
133 10 763 Edwin Dahl FMCK Skövde Bredd 00:05:06.25 0 00:05:06.25 +0:00.16 +00:47.57
134 2 502 Amanda Elvin Team Värmland MK SM Dam 00:05:06.34 0 00:05:06.34 +0:00.09 +00:47.66
135 22 150 Carl-Henrik Carlsson FMCK Malmö SM2 00:05:06.42 0 00:05:06.42 +0:00.08 +00:47.74
136 15 388 John Rydbjer Kilsbergens Motorklubb VRM1 00:05:06.64 0 00:05:06.64 +0:00.22 +00:47.96
137 36 195 Rasmus Sjöberg Göta MS JSM1 00:05:06.97 0 00:05:06.97 +0:00.33 +00:48.29
138 16 316 Peter Wiberg Solshesters MCK VRM1 00:05:07.01 0 00:05:07.01 +0:00.04 +00:48.33
139 6 435 Pelle Westin MK Nitro VRM2 00:05:07.50 0 00:05:07.50 +0:00.49 +00:48.82
140 11 735 Richard Johansson Hjo MK Bredd 00:05:08.16 0 00:05:08.16 +0:00.66 +00:49.48
141 12 771 Daniel Bohlin SMK Södermanlandsavdeln Bredd 00:05:08.29 0 00:05:08.29 +0:00.13 +00:49.61
142 17 326 Magnus Andersson Sala MSK VRM1 00:05:08.67 0 00:05:08.67 +0:00.38 +00:49.99
143 14 84 Erik Öhman Finspångs MS SM1 00:05:08.72 0 00:05:08.72 +0:00.05 +00:50.04
144 14 261 Eric Starck Wäxjö MS SM3 00:05:08.83 0 00:05:08.83 +0:00.11 +00:50.15
145 7 402 Olof Adielsson MK Pionjär VRM2 00:05:09.37 0 00:05:09.37 +0:00.54 +00:50.69
146 15 67 Felix Gunnerheim Göta MS SM3 00:05:09.53 0 00:05:09.53 +0:00.16 +00:50.85
147 8 417 Roland Eriksson Upplands Väsby MK VRM2 00:05:09.62 0 00:05:09.62 +0:00.09 +00:50.94
148 18 304 Tony Petersson Norrahammars MK VRM1 00:05:09.67 0 00:05:09.67 +0:00.05 +00:50.99
149 13 739 Sven Muchardt Kortedala MK Bredd 00:05:09.69 0 00:05:09.69 +0:00.02 +00:51.01
150 9 478 Jan-Olof Wallskog Töreboda MK VRM2 00:05:09.73 0 00:05:09.73 +0:00.04 +00:51.05
151 14 765 Henrik Magnusson MK Pionjär Bredd 00:05:09.79 0 00:05:09.79 +0:00.06 +00:51.11
152 19 310 Matti Petersson Solshesters MCK VRM1 00:05:10.21 0 00:05:10.21 +0:00.42 +00:51.53
153 23 113 Björn Levin Kinna MK SM2 00:05:10.36 0 00:05:10.36 +0:00.15 +00:51.68
154 15 275 Anton Storm Linköpings MS SM1 00:05:10.40 0 00:05:10.40 +0:00.04 +00:51.72
155 3 510 Ellinor Häll Försvarsmaktens EK SM Dam 00:05:11.24 0 00:05:11.24 +0:00.84 +00:52.56
156 10 404 Mats Algotson Hagfors MS VRM2 00:05:11.27 0 00:05:11.27 +0:00.03 +00:52.59
157 15 712 Tomas Samuelsson Rönne MK Bredd 00:05:11.47 0 00:05:11.47 +0:00.20 +00:52.79
158 24 114 Johan Larsson Linköpings MS SM2 00:05:11.75 0 00:05:11.75 +0:00.28 +00:53.07
159 16 57 Niclas Norman Umeå AK SM3 00:05:12.16 0 00:05:12.16 +0:00.41 +00:53.48
160 20 626 Anders Nyholm Folkare MK VRM1 00:05:13.04 0 00:05:13.04 +0:00.88 +00:54.36
161 17 157 Jonas Wiktorsson Stenungsunds MS SM3 00:05:13.04 0 00:05:13.04 +0:00.00 +00:54.36
162 11 480 Pelle Källås Åsätra MK VRM2 00:05:13.33 0 00:05:13.33 +0:00.29 +00:54.65
163 25 236 Linus Lorentzon Alingsås MCK SM2 00:05:13.61 0 00:05:13.61 +0:00.28 +00:54.93
164 21 611 Fredrik Karlsson Westerviks MSK VRM1 00:05:13.98 0 00:05:13.98 +0:00.37 +00:55.30
165 22 313 Christer Andersson Östhammars MK VRM1 00:05:14.04 0 00:05:14.04 +0:00.06 +00:55.36
166 23 396 Magnus Pettersson Östhammars MK VRM1 00:05:14.10 0 00:05:14.10 +0:00.06 +00:55.42
167 16 761 Martin Svensson Stenungsunds MS Bredd 00:05:14.17 0 00:05:14.17 +0:00.07 +00:55.49
168 26 126 Oscar Lindahl Linköpings MS SM2 00:05:14.23 0 00:05:14.23 +0:00.06 +00:55.55
169 24 317 Martin Börjesson FMCK Borås VRM1 00:05:15.17 0 00:05:15.17 +0:00.94 +00:56.49
170 27 78 Mats Alfredsson Team Värmland MK SM2 00:05:15.35 0 00:05:15.35 +0:00.18 +00:56.67
171 28 240 Björn Gebenius Gotlands MF:s Motorcykelklubb SM2 00:05:15.75 0 00:05:15.75 +0:00.40 +00:57.07
172 25 308 Johan Edfelt Team Värmland MK VRM1 00:05:15.79 0 00:05:15.79 +0:00.04 +00:57.11
173 17 759 Gustaf Fredriksson MK Ran Bredd 00:05:16.07 0 00:05:16.07 +0:00.28 +00:57.39
174 18 702 Andreas Ejnarsson Kilsbergens Motorklubb Bredd 00:05:16.91 0 00:05:16.91 +0:00.84 +00:58.23
175 18 279 David Draganis Stenungsunds MS SM3 00:05:17.12 0 00:05:17.12 +0:00.21 +00:58.44
176 4 505 Emilia Reimander SMK Östgöta MC-Förening SM Dam 00:05:17.32 0 00:05:17.32 +0:00.20 +00:58.64
177 26 352 Tony Bratt Karlskoga EK VRM1 00:05:17.35 0 00:05:17.35 +0:00.03 +00:58.67
178 27 397 Ulf Åström Wäxjö MS VRM1 00:05:17.51 0 00:05:17.51 +0:00.16 +00:58.83
179 37 272 Martin Grönnslett SMK Södermanlandsavdeln JSM1 00:05:17.93 0 00:05:17.93 +0:00.42 +00:59.25
180 19 752 Johan Pettersson Hjo MK Bredd 00:05:18.07 0 00:05:18.07 +0:00.14 +00:59.39
181 20 738 Niklas Kedén Hjo MK Bredd 00:05:18.21 0 00:05:18.21 +0:00.14 +00:59.53
182 28 666 Peo Lutteman Nord-Syd MK VRM1 00:05:18.57 0 00:05:18.57 +0:00.36 +00:59.89
183 29 676 Andreas Remfäldt Tibro MK VRM1 00:05:19.55 0 00:05:19.55 +0:00.98 +01:00.87
184 21 760 Sven Daniel Västlund Sunne EK Bredd 00:05:19.94 0 00:05:19.94 +0:00.39 +01:01.26
185 30 338 Henric Söderlund Sunne EK VRM1 00:05:20.02 0 00:05:20.02 +0:00.08 +01:01.34
186 31 341 Guy Utter FMCK Stockholm VRM1 00:05:20.26 0 00:05:20.26 +0:00.24 +01:01.58
187 12 422 Anders Iggmark Kumla EF VRM2 00:05:20.34 0 00:05:20.34 +0:00.08 +01:01.66
188 13 473 Lars Blomberg FMCK Hässleholm VRM2 00:05:21.74 0 00:05:21.74 +0:01.40 +01:03.06
189 32 366 Anders Åkesson FMCK Hässleholm VRM1 00:05:22.28 0 00:05:22.28 +0:00.54 +01:03.60
190 22 703 Linus Svensson MK Pionjär Bredd 00:05:22.33 0 00:05:22.33 +0:00.05 +01:03.65
191 33 359 Mattias Roslund Försvarsmaktens EK VRM1 00:05:22.48 0 00:05:22.48 +0:00.15 +01:03.80
192 23 714 Mathias Johansson Kilsbergens Motorklubb Bredd 00:05:22.54 0 00:05:22.54 +0:00.06 +01:03.86
193 24 757 Tom Karlsson Rönne MK Bredd 00:05:23.11 0 00:05:23.11 +0:00.57 +01:04.43
194 5 541 Emmily Smalsjö Försvarsmaktens EK SM Dam 00:05:23.28 0 00:05:23.28 +0:00.17 +01:04.60
195 34 602 Magnus Ek Solshesters MCK VRM1 00:05:23.78 0 00:05:23.78 +0:00.50 +01:05.10
196 14 427 Klas Elofsson FMCK Borås VRM2 00:05:23.91 0 00:05:23.91 +0:00.13 +01:05.23
197 35 330 Ola Nordin Timrå EK VRM1 00:05:23.97 0 00:05:23.97 +0:00.06 +01:05.29
198 6 515 Johanna Götvall Tibro MK SM Dam 00:05:24.39 0 00:05:24.39 +0:00.42 +01:05.71
199 15 472 Magnus Dolk Linköpings MS VRM2 00:05:24.71 0 00:05:24.71 +0:00.32 +01:06.03
200 16 80 Mattias Ternehäll Stenungsunds MS SM1 00:05:24.76 0 00:05:24.76 +0:00.05 +01:06.08
201 25 762 Björn Bäckström MK Ran Bredd 00:05:24.90 0 00:05:24.90 +0:00.14 +01:06.22
202 17 197 Emil Lindström Ma Lerum SM1 00:05:24.99 0 00:05:24.99 +0:00.09 +01:06.31
203 18 250 Ulf Daniel Samuelsson Åbågen MCK SM1 00:05:25.41 0 00:05:25.41 +0:00.42 +01:06.73
204 26 716 Niclas Ribnert Hjo MK Bredd 00:05:25.42 0 00:05:25.42 +0:00.01 +01:06.74
205 27 755 Tobias Björkman Stenungsunds MS Bredd 00:05:25.46 0 00:05:25.46 +0:00.04 +01:06.78
206 16 426 Hans Gustafsson FMCK Varberg VRM2 00:05:26.31 0 00:05:26.31 +0:00.85 +01:07.63
207 7 514 Emelie Nilsson Ma Lerum SM Dam 00:05:26.54 0 00:05:26.54 +0:00.23 +01:07.86
208 28 751 Johan Edvardsson Solshesters MCK Bredd 00:05:27.43 0 00:05:27.43 +0:00.89 +01:08.75
209 29 744 Martin Andersson MCK Hallandia Bredd 00:05:27.53 0 00:05:27.53 +0:00.10 +01:08.85
210 30 713 Peter Sandström MK Ran Bredd 00:05:27.84 0 00:05:27.84 +0:00.31 +01:09.16
211 22 286 Adrian Blomfelt Örbyhus MCK JSM2 00:05:28.70 0 00:05:28.70 +0:00.86 +01:10.02
212 31 721 Krister Nilsen Kortedala MK Bredd 00:05:28.71 0 00:05:28.71 +0:00.01 +01:10.03
213 32 733 Roger Wallgren FMCK Skövde Bredd 00:05:28.91 0 00:05:28.91 +0:00.20 +01:10.23
214 36 370 Anders Jansson Tidaholms MK VRM1 00:05:29.31 0 00:05:29.31 +0:00.40 +01:10.63
215 37 372 Magnus Robertsson Wäxjö MS VRM1 00:05:29.54 0 00:05:29.54 +0:00.23 +01:10.86
216 33 766 Willy Arnesen MK Pionjär Bredd 00:05:29.66 0 00:05:29.66 +0:00.12 +01:10.98
217 34 706 Jonas Östensson MK Ran Bredd 00:05:29.82 0 00:05:29.82 +0:00.16 +01:11.14
218 19 189 Erik Frykholm FMCK Umeå SM1 00:05:29.99 0 00:05:29.99 +0:00.17 +01:11.31
219 35 727 Robert Hansson FMCK Borås Bredd 00:05:30.09 0 00:05:30.09 +0:00.10 +01:11.41
220 38 624 Kristoffer Böök SMK Motala MC-Klubb VRM1 00:05:31.06 0 00:05:31.06 +0:00.97 +01:12.38
221 39 336 Magnus Oscarson Kumla EF VRM1 00:05:31.27 0 00:05:31.27 +0:00.21 +01:12.59
222 19 135 Karl Frykholm FMCK Umeå SM3 00:05:31.49 0 00:05:31.49 +0:00.22 +01:12.81
223 17 424 Mikael Strand Uppsala MCK VRM2 00:05:31.72 0 00:05:31.72 +0:00.23 +01:13.04
224 8 504 Lina Petersson Solshesters MCK SM Dam 00:05:32.17 0 00:05:32.17 +0:00.45 +01:13.49
225 36 710 Per Eriksson Rönne MK Bredd 00:05:32.93 0 00:05:32.93 +0:00.76 +01:14.25
226 18 430 Michael Larsson Tranemo MK VRM2 00:05:33.06 0 00:05:33.06 +0:00.13 +01:14.38
227 37 769 Henrik Valberg MK Pionjär Bredd 00:05:33.35 0 00:05:33.35 +0:00.29 +01:14.67
228 38 709 Mikael Swedberg Ulricehamns MK Bredd 00:05:33.42 0 00:05:33.42 +0:00.07 +01:14.74
229 20 183 Roger Johansson Göta MS SM1 00:05:33.90 0 00:05:33.90 +0:00.48 +01:15.22
230 39 726 Kent Linné Karlskoga EK Bredd 00:05:34.06 0 00:05:34.06 +0:00.16 +01:15.38
231 19 425 Göran Wallén Åsätra MK VRM2 00:05:34.94 0 00:05:34.94 +0:00.88 +01:16.26
232 29 234 Daniel Sanfridsson Fältjägarna EF SM2 00:05:35.35 0 00:05:35.35 +0:00.41 +01:16.67
233 40 715 Magnus Larsson Skene MS Bredd 00:05:35.67 0 00:05:35.67 +0:00.32 +01:16.99
234 40 351 Stefan Hjelm Åbågen MCK VRM1 00:05:35.70 0 00:05:35.70 +0:00.03 +01:17.02
235 41 773 Ted Wennberg SMK Värnamo Bredd 00:05:35.91 0 00:05:35.91 +0:00.21 +01:17.23
236 20 409 Ulf Löfgren Uppsala MK VRM2 00:05:36.80 0 00:05:36.80 +0:00.89 +01:18.12
237 9 512 Emy Appelbring Kumla EF SM Dam 00:05:37.19 0 00:05:37.19 +0:00.39 +01:18.51
238 21 455 Tomas Häll Försvarsmaktens EK VRM2 00:05:37.56 0 00:05:37.56 +0:00.37 +01:18.88
239 42 705 Janne Hakkarainen Smålandsstenar MK Bredd 00:05:37.64 0 00:05:37.64 +0:00.08 +01:18.96
240 43 740 John Andersson MK Pionjär Bredd 00:05:37.83 0 00:05:37.83 +0:00.19 +01:19.15
241 44 711 Rikard Andrén Mariestads EK Bredd 00:05:38.30 0 00:05:38.30 +0:00.47 +01:19.62
242 41 347 Stefan Hultmark Linköpings MS VRM1 00:05:39.16 0 00:05:39.16 +0:00.86 +01:20.48
243 45 707 Robert Elfving Skene MS Bredd 00:05:40.53 0 00:05:40.53 +0:01.37 +01:21.85
244 42 616 Joakim Wanner SMK Gävle VRM1 00:05:42.38 0 00:05:42.38 +0:01.85 +01:23.70
245 22 423 Peter Stjernström SMK Södermanlandsavdeln VRM2 00:05:42.66 0 00:05:42.66 +0:00.28 +01:23.98
246 46 756 Magnus Karlsson Helsingborgs MCK Bredd 00:05:43.39 0 00:05:43.39 +0:00.73 +01:24.71
247 23 484 Niclas Starck Wäxjö MS VRM2 00:05:43.72 0 00:05:43.72 +0:00.33 +01:25.04
248 10 521 Emma Wennbom Göta MS SM Dam 00:05:45.14 0 00:05:45.14 +0:01.42 +01:26.46
249 47 737 Björn Hjalmar Anderberg Botkyrka MK Bredd 00:05:45.16 0 00:05:45.16 +0:00.02 +01:26.48
250 24 445 Christian Fagerström Umeå AK VRM2 00:05:45.50 0 00:05:45.50 +0:00.34 +01:26.82
251 48 731 Stefan Lindstrand FMCK Borås Bredd 00:05:45.58 0 00:05:45.58 +0:00.08 +01:26.90
252 25 420 Mats Johansson FMCK Hässleholm VRM2 00:05:45.62 0 00:05:45.62 +0:00.04 +01:26.94
253 49 719 Niklas Almstedt Laxå MK Bredd 00:05:47.54 0 00:05:47.54 +0:01.92 +01:28.86
254 43 369 Håkan Johansson FMCK Hässleholm VRM1 00:05:56.65 0 00:05:56.65 +0:09.11 +01:37.97
255 44 630 Per Carell FMCK Malmö VRM1 00:05:58.31 0 00:05:58.31 +0:01.66 +01:39.63
256 38 99 Fredrik Starck Wäxjö MS JSM1 00:04:58.50 60 00:05:58.50 +0:00.19 +01:39.82
257 50 742 Mikael Baldesten Falköpings MK Bredd 00:05:00.87 60 00:06:00.87 +0:02.37 +01:42.19
258 51 720 Åke Balkevärn MK Pionjär Bredd 00:06:02.32 0 00:06:02.32 +0:01.45 +01:43.64
259 26 421 Ulf Böckerman AMF Årsunda VRM2 00:06:03.94 0 00:06:03.94 +0:01.62 +01:45.26
260 52 748 Peter Borg MK Pionjär Bredd 00:06:04.60 0 00:06:04.60 +0:00.66 +01:45.92
261 53 729 Jesper Karlsson Laxå MK Bredd 00:05:06.30 60 00:06:06.30 +0:01.70 +01:47.62
262 54 730 Tony Johnsson FMCK Borås Bredd 00:06:11.33 0 00:06:11.33 +0:05.03 +01:52.65
263 55 767 Jimmy Lars Mikael Josefsson Försvarsmaktens EK Bredd 00:05:16.44 60 00:06:16.44 +0:05.11 +01:57.76
264 45 610 Tomas Johansson Linköpings MS VRM1 00:05:19.86 60 00:06:19.86 +0:03.42 +02:01.18
265 56 776 Daniel Sondell Karlstad MX Klubb Bredd 00:05:20.45 60 00:06:20.45 +0:00.59 +02:01.77
266 23 273 Oskar Öman SMK Södermanlandsavdeln JSM2 00:05:21.80 60 00:06:21.80 +0:01.35 +02:03.12
267 46 391 Fredrik Tiger Timrå EK VRM1 00:06:24.07 0 00:06:24.07 +0:02.27 +02:05.39
268 57 732 Tommy Svallin Rönne MK Bredd 00:05:31.35 60 00:06:31.35 +0:07.28 +02:12.67
269 20 173 Johan Andersson Göta MS SM3 00:05:58.83 60 00:06:58.83 +0:27.48 +02:40.15
270 58 741 Johan Eibring Team Värmland MK Bredd 00:06:01.21 60 00:07:01.21 +0:02.38 +02:42.53
271 11 507 Ida Didriksson Göta MS SM Dam 00:06:19.24 60 00:07:19.24 +0:18.03 +03:00.56
272 59 754 Staffan Skeppstedt Solshesters MCK Bredd 00:05:25.27 120 00:07:25.27 +0:06.03 +03:06.59
273 30 188 Tom Andersson Göta MS SM2 00:04:58.04 180 00:07:58.04 +0:32.77 +03:39.36
274 27 431 Joakim Quick Karlskoga EK VRM2 00:05:58.11 120 00:07:58.11 +0:00.07 +03:39.43
275 21 281 Fredrik Schelin Åbågen MCK SM1 00:05:07.13 180 00:08:07.13 +0:09.02 +03:48.45
276 60 717 Tony Hugosson MK Pionjär Bredd 00:06:13.34 120 00:08:13.34 +0:06.21 +03:54.66
277 61 750 Martin Kedén Hjo MK Bredd 00:05:24.51 180 00:08:24.51 +0:11.17 +04:05.83
278 62 723 Christian Andersson FMCK Borås Bredd 00:06:15.28 240 00:10:15.28 +1:50.77 +05:56.60
279 63 768 Håkan Persson MK Ran Bredd 00:05:45.43 300 00:10:45.43 +0:30.15 +06:26.75
280 64 745 Adam Vahlin Norrahammars MK Bredd 00:05:00.89 420 00:12:00.89 +1:15.46 +07:42.21
281 65 743 Magnus Kallander Linköpings MS Bredd 00:05:12.04 420 00:12:12.04 +0:11.15 +07:53.36
282 31 18 Fredrik Johansson Botkyrka MK SM2 00:04:41.33 480 00:12:41.33 +0:29.29 +08:22.65
283 32 238 Marcus Eriksson SMK Trollhättan SM2 00:05:07.48 480 00:13:07.48 +0:26.15 +08:48.80
284 47 622 Håkan Gustafsson Alingsås MCK VRM1 00:05:11.72 540 00:14:11.72 +1:04.24 +09:53.04
285 12 511 Sofia Lindgren Åsätra MK SM Dam 00:05:56.66 600 00:15:56.66 +1:44.94 +11:37.98
286 39 245 Petter Wennerlund Tranås MS JSM1 00:04:50.94 780 00:17:50.94 +1:54.28 +13:32.26
287 40 266 Olle Wennerlund Tranås MS JSM1 00:04:51.70 840 00:18:51.70 +1:00.76 +14:33.02
288 66 708 Johan Kinell Tidaholms MK Bredd 00:06:12.32 780 00:19:12.32 +0:20.62 +14:53.64
289 21 290 Thomas Sällström Stenungsunds MS SM3 00:04:57.31 900 00:19:57.31 +0:44.99 +15:38.63
290 22 4 Niklas Persson Karlskoga EK SM1 00:04:33.65 960 00:20:33.65 +0:36.34 +16:14.97
291 28 440 Tommy Johansson MK Pionjär VRM2 00:06:08.38 1560 00:32:08.38 +11:34.73 +27:49.70
292 67 749 Lars Svedberg Christinehamns MK Bredd 00:06:04.50 1980 00:39:04.50 +6:56.12 +34:45.82
293 68 724 Roger Dahlquist Rönne MK Bredd 00:06:20.46 2280 00:44:20.46 +5:15.96 +40:01.78
294 69 728 Micael Karlsson Hallsbergs MK Bredd 00:06:31.24 2520 00:48:31.24 +4:10.78 +44:12.56
295 70 753 Henrik Karlsson Stenungsunds MS Bredd 00:05:39.88 3180 00:58:39.88 +10:08.64 +54:21.20